Bitmain ارسال استخراج کننده جدید بیت کوین Antminer T21 را در ژانویه 2024 آغاز می کند


Bitmain، تامین کننده استخراج کننده بیت کوین، Antminer T21 جدید خود را با قدرت محاسباتی 190 TH/s و نسبت بهره وری انرژی 19 J/TH منتشر کرده است.

Bitmain، تولیدکننده بزرگ جهانی مدارهای مجتمع ویژه برنامه بیت کوین (BTC) (ASIC)، استخراج کننده جدید بیت کوین با هوا خنک کننده خود، Antminer T21 را رسماً منتشر کرد.

بیت مین در اکتبر به توییتر رفت. 26 برای اعلام اولین نمایش جهانی Antminer T21 جدید، ماینر جدید خنک کننده هوای این شرکت که می تواند دمای محیط تا 45 درجه سانتیگراد را تحمل کند.

به گفته Xmei Lin، رئیس بازاریابی Bitmain، عرضه جهانی Antminer T21 در انجمن Blockchain Life 2023 در دبی اتفاق افتاد، جایی که Bitmain یک «حامی الماس» بود.

سخنگوی این شرکت به کوین تلگراف گفت که انتظار می رود دستگاه ماینینگ با نام تجاری جدید Bitmain در ژانویه 2024 ارسال شود. ماینر خنک کننده هوا از الگوریتم استخراج SHA256 که برای استخراج ارزهای دیجیتال اثبات کار (PoW) مانند بیت کوین و همچنین سکه های فورک شده مانند بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین SV (BSV) استفاده می شود، پشتیبانی می کند. T21 قدرت محاسباتی 190 تراهش در ثانیه و نسبت بهره وری انرژی 19 ژول در هر تراهش را فراهم می کند.

بیت‌کوین Antminer T21. منبع: بیت مین

در این رویداد، Bitmain همچنین به خریداران Antminer T21 فرصتی برای دریافت طرح حفاظت از قیمت Bitmain، که برای حمایت از ماینرها در صورت کاهش قیمت ارزهای دیجیتال طراحی شده است، ارائه داد. تا نوامبر موجود است در 25 سال 2023، این طرح به مشتریان این امکان را می دهد که در برابر نوسانات نزولی قیمت BTC برای یک دوره یک ماهه، سه ماهه یا شش ماهه محافظت شوند.

این شرکت گفت که اگر قیمت بیت کوین در هر روز مرجع در مدت زمان محافظت شده به کمتر از اعتصاب برسد، مشتریان به صورت نقدی غرامت دریافت خواهند کرد و افزود که غرامت باید «فوراً پس از وقوع رویداد» پرداخت شود.

طرح حفاظت از نوسانات Bitmain. منبع: X (توئیتر سابق)

Antminer T21 یکی از چندین دستگاه استخراج بیت مین است که در کنار طیف گسترده ای از ماینرهای ASIC توسط شرکت های دیگری مانند Canaan، MicroBT، Bitfury و دیگران تولید می شود.

Canaan چینی (که قبلاً به نام آوالون شناخته می شد) یکی از اولین شرکت هایی در جهان بود که ASIC استخراج بیت کوین را در ژانویه 2013 منتشر کرد که به دلیل افزایش قابل توجه قدرت هش در مقایسه با تنظیمات GPU و CPU، مصرف کنندگان را قادر می ساخت تا ارزهای دیجیتال را در مقیاس انبوه استخراج کنند. .

مربوط: Bitmain سازنده بیت کوین ASIC پرداخت حقوق کارکنان را متوقف می کند: گزارش

ده سال پس از عرضه اولین دستگاه ماینینگ، کنعان هنوز هم با ماشین‌های استخراج جدید در اطراف است. در اواسط سپتامبر، Canaan به طور رسمی ماینرهای جدید سری A14 خود را در دهمین سالگرد تاسیس خود منتشر کرد. ده اکتبر در 26، کنعان استخراج کننده های A1466 و A1466I متمرکز بر پایداری خود را در خاورمیانه راه اندازی کرد. ماینرهای جدید دارای گزینه های خنک کننده مایع و هوا خنک هستند.

با وجود عجله شرکت هایی مانند Canaan و Bitmain برای معرفی دستگاه های استخراج جدید، صنعت ASIC در سال های اخیر با چالش هایی روبرو بوده است. همانطور که قبلا توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، قیمت هر تراهش ماینرهای ASIC بیش از 80 درصد نسبت به اوج خود در سال 2021 در اواخر سال 2022 کاهش یافت، در حالی که ماینرهای جدید همچنان به بازار سرازیر می شوند.

در آگوست 2023، شرکت فناوری بلاک‌چین Blockstream به دنبال جمع‌آوری 50 میلیون دلاری برای خرید و ذخیره تجهیزات ماینینگ در بازارهای ثانویه با پیش‌بینی نصف شدن بیت‌کوین در سال 2024 بود.

مجله: چگونه از رمزنگاری خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنید – کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در این مورد نظر دارند


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید