Bitget کیف پول MPC را با 2/3 خرد کردن کلید خصوصی راه اندازی می کند


صرافی ارزهای دیجیتال Bitget یک کیف پول MPC را برای بهبود امنیت دارایی و تجربه کاربری منتشر کرده است.

پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال و مشتقات Bitget سرویس کیف پول جدیدی را راه اندازی کرده است که از محاسبات چند جانبه (MPC) برای بهبود امنیت و مدیریت کلید برای کاربران استفاده می کند.

پس از راه اندازی سرویس کیف پول انتزاعی حساب خود که توسط پروتکل مقیاس پذیری اتریوم Starknet در جولای 2023 ارائه شد، Bitget از MPC برای بازنگری کلید خصوصی و مدیریت دارایی استفاده کرد.

فن آوری MPC از مکانیزم تولید کلید توزیع شده استفاده می کند که چندین سهم کلید را در مکان های مختلف که توسط چندین طرف کنترل می شود توزیع می کند. این فرآیندی را قادر می‌سازد که صاحبان سهام کلید خصوصی توزیع‌شده را ملزم می‌کند تا معامله را امضا کرده و مجوز دهند.

کیف پول MPC با حذف استانداردهای قدیمی صنعت مبنی بر الزام کاربران به ذخیره یا به خاطر سپردن عبارات یادگاری و کلیدهای خصوصی، تجربه کاربری «بدون یادگاری» را ارائه می دهد. در عوض، دارایی‌ها با استفاده از احراز هویت مبتنی بر رمز عبور مدیریت می‌شوند، که Bitget آن را برای از بین بردن خطر قرار گرفتن در معرض کلید خصوصی تک نقطه‌ای تبلیغ می‌کند.

صرافی خاطرنشان می کند که هدف این توسعه، بازتاب تجربه کاربر است که معمولاً در محصولات و خدمات سنتی Web2 یافت می شود. در یک سطح فنی تر، کیف پول MPC Bitget بر اساس یک طرح امضای آستانه است، از “اعداد اول بزرگ” ایمن استفاده می کند و دارای یک تنظیم آستانه 2/3 است.

ویژگی دوم برای کاربران درجه یک مصرف کننده طراحی شده است و حداقل تعداد مجوز امضا را ارائه می دهد که تنها به دو سوم کل سهام کلیدی نیاز دارد تا یک امضا برای تأیید یک تراکنش تکمیل شود.

مطالب مرتبط: Trezor کیف پول سخت افزاری جدید و پشتیبان گیری کلید خصوصی فلزی را راه اندازی کرد

سهم کلید نهایی به طور ایمن در یک سرور ابری پشتیبان ذخیره می شود و سطح بالایی از مدیریت و امنیت غیرمتمرکز را ارائه می دهد.

کیف پول MPC همچنین مکانیزم اشتراک‌گذاری مجدد را ارائه می‌کند که هنگام اتصال دستگاه‌های جدید، اشتراک‌های کلیدی دستگاه‌های قدیمی را لغو می‌کند. این برای از بین بردن خطر احتمال به خطر افتادن سهام کلیدی در دستگاه های قدیمی یا فراموش شده است.

کاربران همچنین می توانند رمزهای تراکنش مستقل را پیکربندی کنند، که تضمین می کند که سهام کلیدی که توسط سرور Bitget نگهداری می شود برای تکمیل امضا فقط با مجوز فعال کاربران استفاده می شود.

پس از شکست‌های عمده بازیکنان متمرکز مانند FTX، خود ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال به بخش مهمی از اکوسیستم گسترده‌تر تبدیل شده است. در مارس 2023، لجر، سازنده کیف پول سخت افزاری، 109 میلیون دلار برای افزایش تولید سخت افزار و کشف تولید محصولات جدید جمع آوری کرد.

مجله: ارزیابی مجدد اتریوم: نوآوری بلاک چین یا خانه کارت خطرناک؟


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید