با کاهش نقدینگی – Bitfinex – جریان خروجی از بازار کریپتو در ماه اوت به 55 میلیارد دلار رسید


بر اساس تحلیل اخیر Bitfinex، بحران نقدینگی این ارز دیجیتال می‌تواند به نوسانات ناشی از رویداد اجازه دهد تا تأثیر بیشتری بر قیمت‌ها داشته باشد.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط صرافی ارز دیجیتال Bitfinex، خروج سرمایه در صنعت کریپتو در ماه اوت به 55 میلیارد دلار رسید.

این تجزیه و تحلیل بر اساس متریک کل ارزش تحقق یافته است که سرمایه تحقق یافته بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را با عرضه ترکیبی پنج بیت کوین پایدار تتر (USDT)، USD Coin (USDC)، بایننس USD (BUSD) اندازه گیری می کند. ). )، دای (DAI) و TrueUSD (TUSD). در این گزارش آمده است: «تحلیل عمیق داده‌ها یک روند غالب را نشان می‌دهد: خروج سرمایه از این بخش در اوایل آگوست شروع شد.»

طبق این معیار، تقریباً 55 میلیارد دلار در ماه گذشته از بازارهای ارزهای دیجیتال خارج شد. خروج سرمایه نه تنها بر بیت کوین، بلکه بر نقدینگی اتر و استیبل کوین نیز تأثیر گذاشت. Bitfinex گفت:

بر اساس داده های Bitfinex، آگوست بزرگترین شمع قرمز ماهانه برای BTC از زمان تشکیل بازار نزولی در -11.29 درصد در نوامبر 2022 بود.

ارزش تحقق یافته تغییر موقعیت خالص در کل بازار. منبع: Glassnode/Bitfinex

تجزیه و تحلیل همچنین به بازگشت به اصطلاح نوسانات ناشی از رویداد اشاره می کند، که در آن رویدادهای مجزا می توانند تأثیر بیشتری بر قیمت ها و حرکات کلی بازار داشته باشند. دو رویداد جداگانه تأثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین در ماه اوت داشتند. سقوط فلش ​​در 17 آگوست منجر به فروش بیش از 11.4٪ در BTC شد. به همین ترتیب، پیروزی حقوقی جزئی Grayscale در برابر کمیسیون اوراق بهادار و بورس در 29 اوت منجر به افزایش 7.6 درصدی قیمت در عرض دو ساعت شد.

Bitfnex گفت: «در حالی که معیارهای نوسان پایین باقی می‌مانند، ما معتقدیم که بحران نقدینگی در بازار به رویدادهای فردی اجازه می‌دهد تأثیر بیشتری بر تحرکات بازار داشته باشند.

این تحلیل اشاره می‌کند که موقعیت‌های باز بیت‌کوین به دلیل افزایش علاقه سازمانی و تجارت تقلبی در برخی صرافی‌ها، عملکرد بهتری نسبت به بازارهای ارزهای دیجیتال دارند. معاملات آتی اتر و آپشن‌ها نسبت به سال‌های گذشته در سال 2023 به میزان قابل توجهی کاهش یافته و به 14.3 میلیارد دلار در روز کاهش یافته است. این یک کاهش شدید تقریباً 50 درصدی نسبت به میانگین دو ساله است.

موقعیت باز بیت کوین در صرافی ها منبع: CryptoQuant

سود باز یک قرارداد خاص، مانند معاملات آتی بیت کوین یا اختیار معامله، تعداد کل موقعیت های باز را نشان می دهد. این معیاری است که نشان می دهد در حال حاضر چقدر پول در مشتقات بیت کوین سرمایه گذاری شده است.

Bitfinex نوشت: «روند در بازار مشتقات، به ویژه علاقه باز در معاملات آتی و اختیار معامله، منعکس کننده این الگوهای نقدینگی پایین است.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *