بر اساس داده های تورم ایالات متحده، بیت کوین در سال 2023 می تواند کمتر از 20000 دلار ارزش داشته باشد


مفسران به این نتیجه می رسند که بیت کوین از سال 2017 که تورم در نظر گرفته شده است، در واقع یک ذخیره ارزشمند ارزش بوده است.

بیت کوین (BTC)، اگر برای تورم تنظیم شود، تقریباً شش سال پس از رسیدن به آن، هنوز 20000 دلار ارزش دارد.

عملکرد قیمت بیت کوین، بر اساس داده های منابع از جمله محاسبه گر تورم ایالات متحده واقعی از سال 2017 ثابت مانده است.

قیمت بیت کوین کمی بالاتر از بالاترین قیمت تاریخ 2017 است

بیت کوین/دلار آمریکا از زمانی که در سال 2017 به بالاترین حد خود رسیده است، به صورت مورب از مرز 20000 دلار عبور کرده است، در همین حال تا سقف 69000 دلار نیز صعود کرده است.

اما داستان اقدام قیمت بیت کوین با در نظر گرفتن تورم کاملاً متفاوت به نظر می رسد. از 25 آگوست 2023، BTC به ارزش 20000 دلار خریداری شده در سال 2017 در حال حاضر به ارزش 24942 دلار است.

به عبارت دیگر، قیمت لحظه ای بیت کوین (26050 دلار به ازای هر داده Cointelegraph Markets Pro و TradingView) منعکس کننده شش سال فعالیت تقریبا ثابت قیمت بیت کوین است.

نمودار 1 ماهه بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: TradingView

BTCGandalf، افسر بازاریابی ناشناس در شرکت استخراج بیت کوین Braiins می گوید: «در دلارهای تعدیل شده بر اساس تورم، بیت کوین کمی بالاتر از اوج بازار خود در سال 2017 است. پذیرفته شده در مورد موضوع این هفته

پاسخ‌های مربوط به X همچنین نشان می‌دهد که این محاسبه بر اساس ارقام تورم رسمی است، به این معنی که در شرایط واقعی BTC/USD ممکن است حتی کمتر از اوج چرخه قبلی باشد.

در حالی که دیگران – شاید بدبینانه – به این نتیجه رسیدند که این اعداد بر توانایی بیت کوین برای عملکرد به عنوان یک ذخیره ارزش تاکید می کند، BTCGandalf اضافه کرد که از اینکه این موضوع تبلیغات زیادی دریافت نکرده است، “تعجب کرده است”.

بر اساس گزارش ساعت بدهی ایالات متحده، بدهی ملی در حال حاضر بیش از 32.7 تریلیون دلار است.

داده‌های ماشین‌حساب تورم ایالات متحده (تصویر صفحه). منبع: usinflationcalculator.com

“پوشش” بیت کوین ممکن است پس از جکسون هول رخ دهد

در همین حال، تورم ایالات متحده همچنان کانون اصلی سرمایه گذاران دارایی های ریسکی، از جمله گاوهای ارز دیجیتال است.

مطالب مرتبط: آیا بیت کوین در راه «آرام شدن» است؟ 20000 دلار به عنوان هدف قیمت BTC بازده

از آنجایی که داده‌های رسمی حاکی از کندی رشد هستند، امیدها افزایش می‌یابد که فدرال رزرو سیاست اقتصادی خود را با واقعیت درک شده مطابقت دهد.

در 25 آگوست، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در سمپوزیوم اقتصادی سالانه جکسون هول بیانیه ای در مورد سیاست ها ارائه خواهد کرد. این رویداد توسط کسانی که به دنبال شکستن وضعیت فعلی قیمت BTC هستند با دقت تماشا می شود.

کیت آلن، یکی از بنیانگذاران منبع نظارت بر شاخص‌های مواد، می‌گوید: «ما برای آزمایش پایین‌ها و احتمال برخی نوسانات شدید آماده‌ایم. نوشت در بخشی از یک پست X آن روز.

کف دوبل پایه خوبی برای پریدن است. پایین تر راه را برای صعود هموار می کند.»

نمودار همراه نشان داد که دفتر سفارش BTC/USD در بایننس هنوز مقدار قابل توجهی نقدینگی بالای 25000 دلار ندارد و امکان اقدام سریع را افزایش می‌دهد.

داده های دفتر سفارش BTC/USD برای Binance. منبع: Keith Alan/X

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *