UTXO های بیت کوین منعکس کننده سقوط «قوی سیاه» در مارس 2020 – تحقیقات جدید


عملکرد قیمت بیت کوین ممکن است طوفانی را پشت سر بگذارد که از زمانی که کووید-19 باعث کاهش 60 درصدی سه سال و نیم پیش شد، دیده نشده است.

داده ها نشان می دهد که بیت کوین (BTC) پس از یک رویداد “قوی سیاه” که رقیب آخرین سقوط COVID-19 در مارس 2020 بود، شروع به بازیابی می کند.

پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant در یکی از پست‌های Quicktake خود در ۷ سپتامبر فاش کرد که افزایش چشمگیری در خروجی‌های تراکنش خرج نشده زیان‌آور (UTXO) وجود دارد.

CryptoQuant: بیت کوین UTXO ها «در آینه» مارس 2020 گم شدند

ممکن است بیت کوین به دلیل ضعف فعلی قیمت بیت کوین، فعالان بازار را نگران کند، اما داده های زنجیره ای تصویر جالبی از فعالیت «زیر سرپوش» را ترسیم می کند.

UTXO ها پس از انجام تراکنش زنجیره ای، بیت کوین باقی مانده را نشان می دهند. متریک Lost UTXO های CryptoQuant موقعیت هایی را ردیابی می کند که در آن تعداد زیادی از UTXO ها ارزش بیشتری نسبت به زمانی که BTC برای اولین بار خریداری شد، دارند.

بسیاری از این موارد در حال حاضر در مقایسه با قیمت خرید اصلی خود نسبت به هر زمان دیگری از مارس 2020 ضرر بیشتری دارند.

در آن زمان، BTC/USD 60 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خود از مارس 2019 رسید. این سطوح پایین ترین سطحی بودند که تا به حال دوباره دیده شده بود.

نویسنده CryptoQuant Woominkyu پیشنهاد کرد که با توجه به داده‌های فعلی UTXOs در Loss، بیت کوین ممکن است مانند مارس 2020 شاهد یک رویداد فروش ترن هوایی باشد یا در حال بازگشت از آن باشد.

وی به طور خلاصه چنین بیان کرد:

«با توجه به اینکه سطح فعلی شاخص «UTXO ضرر» سطح رویداد قو سیاه بین مارس و آوریل 2020 (به دلیل کرونا) را منعکس می‌کند، کسانی که منتظر رویداد Black Swan دیگری هستند ممکن است بخواهند در نظر بگیرند که آیا ما در وسط هستیم یا خیر. این رویدادی است که آنها منتظر آن بودند.”

UTXO های بیت کوین در نمودار زیان. منبع: CryptoQuant

از نظر درصدی، 38 درصد از UTXO ها در پایان ماه اوت زیانده بودند. این رقم آخرین بار در آوریل 2020 مشاهده شد.

زمانی که بسیاری از UTXO ها ضرر می کنند، سرمایه گذاران ممکن است تمایل به فروش داشته باشند که می تواند نشانه ای از اضطراب بازار باشد. برعکس، این واقعیت که اکثر UTXOها سودآور هستند، یک چشم انداز خوش بینانه و احساسات نگهداری قوی تر در بین سرمایه گذاران ایجاد می کند.

سفته بازان بیت کوین زیر آب در حال رشد هستند

در همین حال، بیت کوین به دلیل فقدان روند کلی قیمت بیت کوین در محدوده باریکی قفل شده است.

مطالب مرتبط: سفته بازان بیت کوین اکنون دارای کمترین بیت کوین از زمان بالاترین قیمت ۶۹ هزار دلاری هستند

از آنجایی که نه خروج و نه تکمیل تجزیه مورد نیاز است، داده های مبتنی بر هزینه نیز قیمت لحظه ای فعلی را نشان می دهد که بین قیمت های خرید گروه های سرمایه گذار مختلف قرار می گیرد.

این «قیمت واقعی» که از تقسیم قیمتی که آخرین بار عرضه در آن جابه‌جا شده است بر گروه سنی به دست می‌آید، نشان می‌دهد که دارندگان کوتاه‌مدت زمانی که BTC/USD به زیر 27000 دلار می‌رسند متحمل ضرر کلی می‌شوند.

با این حال، یک رویداد تسلیم کامل هنوز در زنجیره ثبت نشده است.

نمودار قیمت واقعی بیت کوین (عکس از صفحه نمایش). منبع: CryptoQuant

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *