گزارش: دولت ایالات متحده یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین با بیش از 5 میلیارد دلار بیت کوین است


تخمین 5 میلیارد دلاری بر اساس سه توقیف بزرگ مرتبط با هک Bitfinex و جاده ابریشم است، به این معنی که دارایی واقعی می تواند بسیار بزرگتر باشد.

دولت ایالات متحده با وجود فروش چندین هزار بیت کوین به ارزش میلیون ها در اوایل سال جاری، با بیش از 200000 بیت کوین به ارزش بیش از 5 میلیارد دلار، به یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین تبدیل شده است.

بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها بر اساس پرونده های عمومی، شرکت رمزنگاری 21.co تخمین می زند که دولت ایالات متحده هنوز 194188 بیت کوین دارد که ارزش تخمینی آن 5.3 میلیارد دلار است. این شرکت در تجزیه و تحلیل خود خاطرنشان کرد که اینها “برآوردهای پایین تر از دارایی های دولت ایالات متحده بر اساس اطلاعات در دسترس عموم” است.

دارایی بیت کوین دولت ایالات متحده منبع: Dune

این تحلیل حرکت بیت کوین را از کیف پول های دولت ایالات متحده مرتبط با سه بزرگ ترین توقیف بیت کوین از سال 2020 ردیابی کرد. یعنی توقیف 69369 بیت کوین در جاده ابریشم در نوامبر 2020، توقیف 94643 بیت کوین توسط Bitfinex Hack در ژانویه 2022 و ضبط توسط جیمز ژونگ. 51326 بیت کوین در مارس 2022.

توقیف های بزرگ بیت کوین توسط دولت ایالات متحده. منبع: Dune

ذخیره بیت کوین دولت عمدتاً در دستگاه‌های ذخیره‌سازی رمزگذاری‌شده به نام کیف‌پول‌های سخت‌افزاری که زیر نظر وزارت دادگستری و خدمات درآمد داخلی نگهداری می‌شوند، بصورت آفلاین نگهداری می‌شود. دولت آمریکا در سال 2022 دو توقیف مهم انجام داد.

مرتبط با: دولت ایالات متحده قصد دارد 41 هزار بیت کوین مرتبط با جاده ابریشم را بفروشد

دارایی های توقیف شده بلافاصله متعلق به دولت نیست. سرویس مارشال های ایالات متحده، آژانس اصلی که وظیفه فروش اموال توقیف شده را دارد، بیت کوین های توقیف شده را تنها پس از صدور حکم قطعی دادگاه در اختیار می گیرد.

دولت ایالات متحده همچنین گهگاه برخی از بیت کوین های توقیف شده را از طریق یک سیستم حراج بر اساس دستور انحلال دادگاه می فروشد. برجسته ترین حراج دولتی به سال 2014 برمی گردد، زمانی که تیم دریپر میلیاردر، 30000 بیت کوین از حراج دولتی ایالات متحده در سال 2014 خریداری کرد.

اما در سال‌های اخیر، دولت ایالات متحده به صرافی‌های رمزنگاری روی آورده است تا بیت‌کوین‌های ضبط شده را در حراج عمومی بفروشد. یکی از این فروش ها در ماه مارس امسال انجام شد، زمانی که دولت 9118 بیت کوین را در کوین بیس فروخت و در یک پرونده عمومی تایید شد.

برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در رمزارز، این مقاله را به عنوان یک NFT جمع آوری کنید.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مرتبط با رمزنگاری را تشدید می کنند


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید