سرمایه گذاران بیت کوین در حالی که برای نگهداری 34 هزار دلار تلاش می کنند، سطوح کلیدی قیمت بیت کوین را تعیین می کنند


پس از اینکه گاوهای بیت کوین نتوانستند از بالاترین سطح 17 ماهه عبور کنند، قیمت بیت کوین به دنبال آزمایش مجدد سطوح پایین تر است.

بیت کوین (BTC) پس از بازگشایی وال استریت در 26 اکتبر به زیر 34000 دلار سقوط کرد زیرا ادغام در بالاترین حد در 17 ماه ادامه یافت.

نمودار 1 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: TradingView

33000 دلار به سطح قیمت BTC تبدیل شده است

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView رفتار قیمت بیت‌کوین را به چالش کشیدن پایین‌ترین سطح روزانه نشان داد.

بزرگترین ارز دیجیتال تلاش کرد روز قبل بالاتر رود، اما فشار سمت فروش تضمین کرد که 35200 دلار به عنوان سقف دست نخورده باقی بماند.

منابع ردیابی Material Indicators در بخشی از گزارش خود نوشت: «ما باید منتظر بمانیم تا برخی از شمع‌ها توسعه یابند تا ببینیم حرکت بعدی چه خواهد بود، اما می‌توانیم با ادامه نظارت بر میزان نقدینگی در دفترچه سفارش، بینشی به دست آوریم. آخرین به روز رسانی X.

از نظر تاریخی، طرفی که متراکم ترین تمرکز نقدینگی را دارد و نزدیک به منطقه تجاری فعال است، برنده این نبرد است و در حال حاضر این تمرکزها در هر دو طرف بسیار نزدیک است و به طرف پیشنهاد دهنده یک مزیت جزئی می دهد.

شاخص‌های مواد 33000 دلار را به‌عنوان سطح کلیدی برای نگهداری به‌عنوان «هر فیتیله‌ای زیر این سطح قبل (یا پس از) بسته شدن ماهانه شمع، این تلاش برای شکست بازار گاوی را باطل می‌کند، علامت‌گذاری کردند.

بسته به اینکه این بازار چگونه پیش می‌رود، من فشار کوتاهی به 36 هزار دلار و احتمالاً کاهش تا 40 هزار دلار قبل از کاهش را پیش‌بینی می‌کنم، و از هر راه‌اندازی طولانی‌ای که پیش می‌آید استقبال می‌کنم اما تا زمانی که به آن سطح برسیم محتاط می‌مانم. 33 هزار دلار را دوباره آزمایش کنید.» او افزود.

داده های دفتر سفارش BTC/USD برای Binance. منبع: شاخص های اولویت/X

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، 36000 دلار در حال حاضر در رادار به عنوان هدفی برای پیشی گرفتن به عنوان بخشی از شکستی است که می تواند شاهد بازگشت به 45000 دلار در ماه آینده باشد.

سایر فعالان بازار محبوب، از جمله میشائل ون د پوپ، موسس شرکت تجاری MNTrading، نیز دارای مناطق قیمتی مشابه BTC بودند.

معامله گر محبوب Daan Crypto Trades گفت: «جنبش قیمت فعلی بسیار مخرب است ادامه داد بخشی از تحلیل خودش

ما واقعاً موقعیت‌های طولانی یا کوتاه مدت را جریمه می‌کنیم. به نظر می‌رسد تا زمانی که 33000 دلار یا 35000 دلار شکسته نشود، به طور کلی در حالت برش خواهد بود.

نمودار BTC/USD با موقعیت های باز. منبع: Daan Crypto Trades/X

نمودار همراه رابطه مداوم بین بهره باز یا OI و “فشارهای” اخیر قیمت BTC را ردیابی می کند.

شکاف 20000 دلاری CME را پر نمی کنید؟

تاجر و تحلیلگر Credible Crypto که به دلیل رویکرد خوش بینانه خود نسبت به چشم انداز قیمت بیت کوین شناخته می شود، نگاهی دقیق تر به این موضوع انداخت و به طور خاص یک نظریه نزولی را هدف قرار داد.

مرتبط: “این محرک است” – آرتور هیز می گوید زمان شرط بندی روی بیت کوین است

این شامل نگرانی‌هایی در مورد بازگشت به 20000 دلار می‌شود، جایی که تنها «شکاف» در بازارهای آتی بیت‌کوین گروه CME نهفته است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، این شکاف ها زمانی شکل می گیرند که بیت کوین/دلار یک هفته جدید را در مکانی متفاوت از جایی که جمعه قبل معامله می کرد، آغاز می کند و نتیجه اغلب مغناطیسی برای بازار است.

برخی معتقدند 20000 دلار به دلیل شکاف بسیار محتمل است، اما Trusted Crypto گفت مشترک X نباید انتظار تسلیم شدن داشته باشد.

او گفت: «چند ماه پیش گفتم که احتمالاً این شکاف را پشت سر می‌گذاریم» و افزود که «شکاف‌ها اغلب در طول پیشرفت‌های سهموی پر نمی‌شوند».

او به نموداری پیوند داد که شکاف‌های تاریخی را نشان می‌دهد که در ابتدا در مارس سال جاری آپلود شده بود.

نمودار آتی بیت کوین گروه CME با اطلاعات شکاف از مارس 2023. منبع: Credible Crypto/X

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید