سرمایه گذاران بیت کوین امیدوارند که 27 هزار دلار حفظ شود زیرا قیمت بیت کوین بی ثبات دلار آمریکا را نادیده می گیرد


به نظر می رسد بیت کوین در مقایسه با شاخص دلار آمریکا در روز یک کوین پایدار است و سطح قیمت بیت کوین به سطح نقطه ای نزدیک است.

بیت کوین (BTC) در افتتاحیه وال استریت در 4 اکتبر در 27500 دلار باقی ماند زیرا توجه به بازدهی ایالات متحده ادامه داشت.

نمودار 1 ساعته BTC/USD. منبع: TradingView

تجزیه و تحلیل: اکنون 27000 دلار “کلید” قیمت بیت کوین است

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که روز آرامی برای اقدام قیمت بیت‌کوین بود که تحت سلطه نوسانات دلار آمریکا بود.

پس از یک موج معاملات سنگین برای شروع هفته، بیت کوین بار دیگر به دنبال مسیر است زیرا ناظران بازار نقاط کلیدی قیمت را مشخص می کنند.

معامله‌گر محبوب Skew با اشاره به اینکه خریداران بازار به قیمت 27600 دلار می‌فروشند، افزود: تاکید بر بازیابی این سطح قیمت است.

او در بخشی از تحلیل X of the Day خود پیش‌بینی کرد: «این ریباند را بگیرید و پاپ خوب در راه است».

تاجر دیگر کریپتو تونی نیز 27000 دلار را به عنوان خط نزولی در شن و ماسه برجسته کرد.

در همین حال، معامله گر مارک کالن، که استراتژی معاملاتی خود را به روز کرد، نیز بر اهمیت نگه داشتن 27000 دلار به عنوان حمایت تاکید کرد.

کامنت همراه این بود: «بیت‌کوین از اولین تلاش خود برای ورود به منطقه من واکنش نشان می‌دهد، که نشان‌دهنده شکست خط روند است». اظهار داشت.

شرایط بازار در Tradfi خیلی خوب نیست، بنابراین فشار کاهش یافته است. بیایید ببینیم آیا بیت کوین می تواند این منطقه را برای مدتی حفظ کند تا زمانی که سایر بازارها ثبات پیدا کنند. نگه داشتن 27 هزار دلار برای بیت کوین دلاری کلیدی است!

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Mark Cullen/X

بیت کوین زمان خود را با کاهش شدید دلار تجربه می کند

همانطور که کالن و دیگران توضیح می‌دهند، وضعیت موجود در بازارهای قدیمی مطمئناً در آن روز ثبات کمتری نسبت به بیت‌کوین داشت.

مطالب مرتبط: تحلیلگران بیت کوین همچنان پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین به 20 هزار دلار کاهش یابد

این به لطف افزایش بازده اوراق قرضه 30 ساله ایالات متحده به بالاترین سطح در 16 سال گذشته است. این باعث شده است که مفسران نسبت به سقوط احتمالی قریب الوقوع محتاط باشند.

Skew پیشنهاد کرد که این نگرانی در مورد چگونگی عملکرد نیروهای کلان مسئول عدم حجم معاملات قابل توجه BTC است.

یکی دیگر اظهار داشت زودتر

«بازار احتمالاً در تلاش است تا همه چیزهایی را که از نظر پارامترهای ریسک و قرار گرفتن در معرض آن اتفاق می‌افتد هضم کند. بسیاری تحت فشار بازار تسلیم پول نقد می شوند.»

قدرت دلار آمریکا پیش از گشایش وال استریت، آشفتگی ایجاد کرده است. شاخص دلار آمریکا (DXY) نسبت به سطحی که از سه ماهه چهارم سال گذشته مشاهده نشده بود، به شدت کاهش یافته است.

همانطور که اخیراً معمول بوده است، BTC/USD پس از حرکت های ناگهانی DXY به بهبود خود ادامه داد.

نمودار 1 ساعته شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

Sven Henrich، بنیانگذار NorthmanTrader، در اظهار نظر در مورد این وضعیت، نشان داد که در بلندمدت، عملکرد نمودار DXY مطابق انتظار عمل می کند.

“یک نمودار فوق العاده ثابت و تمیز در میان همه هرج و مرج و نوسانات: دلار آمریکا به خطوط روند کانال احترام می گذارد” گفت X مشترکین

“یک واگرایی منفی در اوج های اخیر در بالای کانال وجود دارد. “آنچه با این اتفاق می افتد احتمالاً یکی از مهم ترین محرک های بازار برای بقیه سال خواهد بود.”

نمودار شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: Sven Henrich/X

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید