داده‌های فدرال‌رزرو هنوز هم بیت کوین از دلار آمریکا در برابر «تورم تخم مرغ» بهتر است


بیت کوین یک انتخاب بعید برای خرید تخم مرغ است، اما مقدار مورد نیاز در هر دوجین از قبل مشخص است.

فدرال رزرو می گوید بیت کوین (BTC) بهتر از دلار آمریکا بر تورم غلبه می کند – البته ناخواسته.

St. فدرال رزرو سنت لوئیس در یک پست وبلاگی که برای اولین بار در ژوئن 2022 منتشر شد و از زمان به روز رسانی آن، خرید تخم مرغ را با بیت کوین با دلار آمریکا مقایسه می کند – هنوز هم نتایج شگفت انگیزی دارد.

بیت کوین و دلار آمریکا: «تورم تخم مرغ» به جایی نرسید

دارندگان بیت کوین احتمالاً موارد استفاده بسیار بهتری برای استفاده از دارایی های بیت کوین خود نسبت به خرید تخم مرغ دارند، اما این موضوع یک پست وبلاگ ویژه فدرال رزرو است که تلاش می کند قدرت خرید غیررقابتی بیت کوین در برابر دلار را نشان دهد.

برای انجام این کار، نویسنده ناشناس آن قیمت یک دوجین تخم مرغ را در ساتوشی به بیت کوین و دلار از ژانویه 2021 اندازه گیری کرد.

در پایان این پست آمده است: “قیمت اندکی بین 2829 و 6086 نوسان دارد، که بسیار بیشتر از قیمت دلار آمریکا است.”

همچنین باید کارمزد تراکنش بیت کوین را اضافه کنید، که اخیراً حدود 2 دلار بوده است اما گاهی اوقات می تواند به بالای 50 دلار نیز برسد. امیدوارم اگر این خرید را با بیت کوین انجام می دادید، تخم مرغ های بیشتری را در سبد خود قرار می دادید.”

با این حال، نمودارهای ارائه شده نشان می دهد که از زمان اوج گرفتن هر دو ارز در دسامبر 2022، تعداد سات های مورد نیاز برای خرید همان دوجین تخم مرغ بیش از دلار معادل آن کاهش یافته است.

دارندگان بیت کوین تا آگوست 2023، آخرین ماه که داده های فدرال رزرو برای آن در دسترس است، 70 درصد دلار کمتر برای خرید نیاز دارند، در مقایسه با 58 درصد دلار کمتر.

میانگین قیمت یک دوجین تخم مرغ در نمودار ساتوشی (اسکرین شات). منبع: St. لوئیس فدرال

در مقایسه با آغاز سال 2021، هزینه تخم مرغ برای هر دو ارز بالاتر است. 39٪، 73٪ برای USD و BTC به ترتیب. با این حال، مقایسه دوره های زمانی دلخواه در اینجا چندان مفید نیست.

در آن زمان، BTC/USD تقریباً در سطوح فعلی معامله می شد. افزایش سالانه شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) کمتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو بود. مورد دوم اکنون به گذشته تبدیل شده است. فقط یک خلاصه بلندمدت می تواند بینشی واقعی از عملکرد بیت کوین ارائه دهد.

قیمت تخم مرغ بسیار پایین تر از آن چیزی است که در سال آخر بیت کوین قبل از نصف شدن سال 2019 بود. “تورم تخم مرغ” که در سال 2023 مشاهده شد یک تحریف نسبی در چشم انداز است.

بر حسب دلار، نمودار یکی از سودهای ثابت قیمت را نشان می دهد. به عنوان مثال، میانگین در اواسط سال 2019، کمی بیش از 1.20 دلار در هر دوجین بود که 40 درصد کمتر از اکنون است.

میانگین قیمت یک دوجین تخم مرغ در نمودار USD (عکس). منبع: St. لوئیس فدرال

رکود اقتصادی بزرگ به نظر می رسد

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، در این ماه با نزدیک شدن شاخص دلار آمریکا (DXY) به بالاترین سطح یک ساله، توجه بر دلار متمرکز شده است.

مرتبط: بازار صعودی بیت کوین در انتظار است تا ایالات متحده با “تندتر خرس” روبرو شود – آرتور هیز

تحلیلگران پیشنهاد می‌کنند که اقدامات دولت‌های خارجی ممکن است تلاش کنند تا عدم تعادل را اصلاح کنند زیرا ارزهایشان آسیب می‌بیند، اما در واقع اقتصاد ایالات متحده علائم هشدار دهنده‌ای را نشان می‌دهد.

احتمال رکود اقتصادی در سال 2024 در حال افزایش است. حتی داده‌های خود فدرال رزرو نیز شانس را در ماه سپتامبر نزدیک به 60 درصد می‌داند، در حالی که بازده اوراق قرضه در بحرانی که به عنوان “تند شدن خرس” شناخته می‌شود، در حال افزایش است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید