سفته بازان بیت کوین 88 درصد کیسه های بیت کوین را زیر آب نگه می دارند – تحقیق


همانطور که اقدام قیمت بیت کوین، سفته بازان “حساس” را از سرمایه گذاران باتجربه جدا می کند، داستان دو نوع سرمایه گذار بیت کوین نمایان می شود.

یک مطالعه جدید می گوید که تقریبا 90 درصد از دارایی های بیت کوین (BTC) متعلق به سفته بازان پس از “افت ناگهانی” به 26000 دلار در قرمز هستند.

شرکت تحلیلی Glassnode در آخرین شماره خبرنامه هفتگی خود “The Week On-Chain” به تازه واردان هزینه واقعی کاهش قیمت BTC در هفته گذشته را توضیح می دهد.

دارندگان کوتاه مدت “به طور فزاینده ای نسبت به قیمت BTC حساس هستند”.

کاهشی که در BTC/USD در پایان هفته گذشته مشاهده شد، البته تنها حدود 10 درصد در کل، احساسات بازار را بر هم زد.

در حالی که پیش‌بینی‌های قیمت بیت‌کوین روی 25000 دلار و حتی پایین‌تر تمرکز می‌کنند، گرد و غبار در محیط معاملاتی که ماه‌ها به حرکت‌های جانبی عادت کرده بود، می‌نشیند.

احتمالاً هیچ کجا این موضوع به اندازه دارندگان کوتاه مدت (STHs) قابل مشاهده نیست – انتهای حدس و گمان بیشتر طیف holler.

Glassnode STH را به عنوان دارایی تعریف می کند که BTC را به مدت 155 روز یا کمتر نگه می دارد. همتای آن مالک بلندمدت (LTH) است که بیشتر به عنوان یک “هدلر” کلاسیک شناخته می شود.

این تحقیق می گوید: «از 2.56 میلیون بیت کوین که توسط STH ها نگهداری می شود، تنها 300000 بیت کوین (11.7 درصد) هنوز سود دارند.

صورت سود و زیان عرضه بیت کوین STH (اسکرین شات). منبع: Glassnode

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، سهم کلی عرضه BTC توسط STH ها در پایین ترین حد خود در سال های اخیر است. با این حال، هفته گذشته به طور قابل توجهی سودآوری را در میان گروهی که قبلا به عنوان چارچوبی برای محدوده معاملات BTC عمل می کرد، تغییر شکل داد.

نقطه سر به سر کل STH که به عنوان قیمت تحقق یافته شناخته می شود، در حال حاضر بالای 28500 دلار است.

نمودار مبنای هزینه بیت کوین STH/LTH (قیمت واقعی). منبع: Glassnode

با تجزیه و تحلیل نسبت ورودی ارز از مؤسسات STH در سود و زیان، Glassnode، به طور قابل پیش بینی، هشدار می دهد که این گروه به طور فزاینده ای نسبت به حرکات بازار “حساس” می شود.

او توضیح می‌دهد: «با پیشرفت رالی 2023، ممکن است شاهد کاهش مداوم در سلطه سود باشیم زیرا STH‌های بیشتری به طور فزاینده‌ای سکه‌های مبتنی بر هزینه را خریداری می‌کنند.

«این هفته شاهد بزرگترین تسلط زیان از زمان فروش مارس در 19.8 هزار دلار بودیم. این نشان می‌دهد که گروه STH هم به میزان زیادی پر از دارایی است و هم به طور فزاینده‌ای به قیمت حساس است.

نمودار نرخ سوگیری مبادله حجم بیت کوین STH (عکس). منبع: Glassnode

سهم عرضه BTC معامله گران با تجربه به بالاترین حد خود می رسد

در مقابل، پایه سرمایه گذار LTH هنوز واکنش آشکاری به بازده 26000 دلاری و کمتر از آن نشان نداده است.

مطالب مرتبط: بیشترین ترس از زمان سقوط SVB – 5 چیز که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

Glassnode تأیید می کند: “اگر به پاسخ دارندگان طولانی مدت (LTHs) نگاه کنیم، می بینیم که تقریباً هیچ پاسخی وجود ندارد.

گروه LTH به طور قابل توجهی حجم ارسال به صرافی ها را افزایش نداده است و موجودی کل آن در واقع به یک ATH جدید در این هفته افزایش یافته است.

نمودار همراهی که ورودی های تبادل LTH را نشان می دهد، آنها را به عنوان “ناخواسته” شناسایی می کند.

Week On-Chain گزارش می دهد، “مالکان بلندمدت تا حد زیادی غیرقابل برخورد و پاسخگو هستند، که نمونه ای از این گروه در طول خماری های بازار نزولی است.”

با این حال، دارندگان کوتاه مدت توجه بیشتری را به خود جلب می کنند زیرا 88.3٪ (2.26 میلیون بیت کوین) از عرضه هلدینگ آنها در حال حاضر با ضرر غیر قابل تحقق نگهداری می شود. این، همراه با تسریع ضرر STH ارسال شده به صرافی ها و از دست دادن پشتیبانی فنی کلیدی میانگین متحرک، گاوها را به پس زمینه سوق می دهد.

موجودی LTH درصد بیت کوین در نمودار صرافی ارسال شده است (نمایش). منبع: Glassnode

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *