بنیانگذار جاده ابریشم دهمین سالگرد حبس ابد مضاعف را جشن گرفت


راس اولبریخت، بنیانگذار اولین “بازار تاریک نت مدرن” پس از توقیف لپ تاپش توسط اف بی آی در سال 2013، به دهمین سالگرد حبس ابد مضاعف خود رسید.

راس اولبریخت، بنیانگذار سابق بازار سیاه آنلاین جاده ابریشم، 10 سال پشت میله های زندان را پس از صدور حکم دوبار حبس ابد توسط مقامات آمریکایی در سال 2013 جشن گرفت.

در 2 اکتبر، اولبریخت در X به اشتراک گذاشت که او یک دهه کامل را در زندان گذرانده است و می ترسد بقیه عمر خود را “پشت دیوارهای سیمانی و درهای قفل شده” بگذراند. او گفت که اکنون تنها کاری که می‌توانست انجام دهد «دعا برای رحمت» بود.

جاده ابریشم در سال 2011 آغاز شد و توسط Ulbricht از لپ تاپ شخصی خود با نام کاربری “Dread Pirate Roberts” اداره و اداره می شد. این بازار به عنوان اولین بازار مدرن تاریک نت شناخته می شود و دارای یک سیستم پرداخت مبتنی بر بیت کوین (BTC) بود.

با این حال، در 1 اکتبر 2023، این لپ تاپ توسط اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) توقیف شد.

اولبریخت در سال 2015 در دادگاه فدرال ایالات متحده به اتهامات مختلف مربوط به عملیات جاده ابریشم محکوم شد. او به دو حبس ابد به اضافه چهل سال بدون امکان آزادی مشروط محکوم شد.

طبق اسناد دادگاه مرتبط با این پرونده، زمانی که سایت راه ابریشم در حال فعالیت بود، بین فوریه 2011 تا ژوئیه 2013، 9،519،664 بیت کوین (BTC) فروخت و 600،000 بیت کوین (BTC) کمیسیون دریافت کرد.

در زمان انتشار اسناد دادگاه، این به معنای فروش حدود 1.2 میلیارد دلار و کمیسیون حدود 80 میلیون دلار بود.

مرتبط با: CertiK: سپتامبر بزرگترین ماه برای بهره برداری از رمزارزها در سال 2023 خواهد بود

پرونده اولبریخت مورد توجه گسترده قرار گرفت و درخواست‌های زیادی را برای ابراز عفو به مؤسس وب‌سایت تکرار کرد.

به گفته وب سایتی که برای عدالت برای اولبریخت مبارزه می کند، بیش از 250 سازمان از این درخواست ها حمایت کرده اند و نیم میلیون نفر طوماری مجازی را امضا کرده اند که خواستار آزادی اولبریخت شده اند. همچنین در میان جوامع کریپتو و بیت کوین پشتیبانی زیادی پیدا کرده است.

یکی از کاربران تا آنجا پیش رفت که اولبریخت را «زندانی سیاسی بیت کوین» خطاب کرد و گفت که او کسی است که علاقه مندان بیت کوین هرگز فراموش نخواهند کرد.

حمایت قوی از اولبریخت وجود دارد، و در حالی که بسیاری از کاربران اینترنت موافق هستند که احکام صادر شده برای بنیانگذار جاده ابریشم ناعادلانه بوده است، دیگرانی نیز هستند که نتیجه را متفاوت می بینند.

کاربر یک

کاربر دیگری آنچه را که واقعاً در سایت جاده ابریشم اتفاق می‌افتد، از جمله قاچاق جنسی و خرید و فروش مواد مخدر، و نحوه استفاده از این سایت توسط “افراد وحشتناک” برای انجام این کارها برجسته کرد.

بحث به صورت آنلاین ادامه دارد و مدافعان اولبریخت به پلتفرم های رسانه های اجتماعی مدرن مانند X و فیس بوک اشاره می کنند. گفتن«همه اینها در حال وقوع است [X] علاوه بر این. و تمام سایت های رسانه های اجتماعی دیگر.”

وب سایت برجسته ای که به آزادی راس اختصاص داده شده است، احکام صادر شده برای سایرین درگیر در جاده ابریشم را منتشر کرده و گفته است که میانگین مجازات حدود شش سال است. فروشنده اصلی مواد مخدر در بلوک تنها به هفت سال زندان محکوم شد و اکنون آزاد است.

همچنین سازندگان Silk Road 2.0 یا اصلاً خدماتی ارائه نکرده اند یا تا 6.5 سال خدمات ارائه کرده اند و اکنون همه آنها رایگان هستند.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن: داستان هکر جاده ابریشم
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید