دارندگان بیت کوین کوتاه مدت بیش از 100٪ ضرر غیر واقعی “هراس” می کنند


گلس‌نود می‌گوید که سفته‌بازان بیت‌کوین با «درجه‌ای از وحشت» دست و پنجه نرم می‌کنند، زیرا دارایی‌های بیت‌کوین آن‌ها با ضرر غیرقابل‌حساب‌سازی مواجه است.

تحقیقات نشان می‌دهد که سفته‌بازان بیت‌کوین (BTC) در حالت «هراس» هستند، زیرا تقریباً همه آنها در وضعیت قرمز قرار دارند.

در آخرین شماره از خبرنامه هفتگی خود “The Week On-Chain”، شرکت تحلیلی Glassnode 97.5 درصد زیان غیر واقعی را در بین دارندگان کوتاه مدت بیت کوین (STHs) نشان داد.

تحقیقات درباره کاهش “غیر پیش پا افتاده” در احساسات بیت کوین هشدار می دهد

اقدام قیمت بیت کوین در ماه های اخیر عزم سرمایه گذاران را مورد آزمایش قرار داده است، اما هیچ کدام بیش از سرمایه گذارانی که بیت کوین را در سه ماه گذشته خریداری کرده اند نیست.

STH ها، که مربوط به نهادهایی هستند که سکه ها را برای 155 روز یا کمتر نگه می دارند، به عنوان پشتیبان بازار، مبنای هزینه کل خود را شکست دادند.

همانطور که Glassnode اشاره می کند، از 17 سپتامبر، مبنای هزینه برای مصرف کنندگان غیر بیت کوین در حال حاضر 28000 دلار است که تقریباً 5٪ بالاتر از قیمت لحظه ای فعلی است.

به عنوان بخشی از تحقیقات خود، شرکت گروه STH را به مالکان و خرج کنندگان تقسیم کرد و “رابطه بین تغییرات ناگهانی در سودآوری ضمنی (تحقق نشده) و تغییرات در هزینه STH ها (سودآوری تحقق یافته) را بررسی کرد.

او می گوید که نتیجه آن چیزی است که او آن را «تغییر غیر پیش پا افتاده در احساسات» می نامد.

The Week On-Chain گفت: «از این منظر، ما می‌توانیم ببینیم که پایه هزینه STHs کمتر از پایه هزینه صاحبان آن‌ها است، زیرا بازار از 29000 دلار به 26000 دلار در اواسط آگوست فروخته شد.

“این نشان می دهد که درجاتی از وحشت و احساسات منفی در کوتاه مدت حاکم است.”

نمودار مشروح (نمایش) داده های مالک و مصرف کننده بیت کوین STH. منبع: Glassnode

“درجه ای از وحشت”

این یافته‌ها با احساس احتیاط کلی در میان سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران بیت‌کوین همراه است و بسیاری از آنها آزمایش سطوح پایین‌تری را پیش‌بینی می‌کنند.

مطالب مرتبط: چه نوسانی؟ قیمت بیت کوین FOMC و Mt. Gox با کاهش 26.7 هزار دلاری

با این حال، خوش‌بین‌ها تا رسیدن به یک اجماع فاصله زیادی دارند، زیرا انتظار دارند که عملکرد قیمت بیت‌کوین از سه ماهه چهارم تغییر کند.

همانطور که کوین تلگراف در اوایل این هفته گزارش داد، شاخص احساسی کلاسیک کریپتو ترس و طمع تنها یک روند نزولی ملایم را در سطوح فعلی قیمت نشان می دهد.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری (نمایش). منبع: Alternative.me

با این حال، تهدید از دست دادن دائمی برای STH ها بسیار واقعی به نظر می رسد.

تحلیلگران Glassnode معیار اطمینان روند را معرفی کردند که مبنای هزینه مصرف کننده را از مبنای هزینه مالکیت کم می کند و آن را بر قیمت BTC تقسیم می کند.

این شرکت در بخشی از نتیجه گیری خود نوشت: “بازار بیت کوین در حال تجربه یک تغییر غیر پیش پا افتاده در احساسات است، به طوری که تقریباً تمام عرضه دارندگان کوتاه مدت زیر آب است.”

“این منجر به تغییر منفی در احساسات شده است، به طوری که هزینه های سرمایه گذاران در حال حاضر مبنای هزینه کمتری نسبت به بقیه گروه دارد. این اولین بار از زمان سقوط FTX است که درجاتی از هراس در این گروه حاکم شده است.”

نمودار مشروح اعتماد سرمایه گذار جدید بیت کوین (عکس). منبع: Glassnode

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید