تحلیلگر بلومبرگ، محور انرژی بیت کوین به چیزی دست می یابد که صنایع کمی می توانند ادعا کنند


جیمی کوتس، تحلیلگر بلومبرگ، توضیح داد که نرخ هش بیت کوین همچنان در حال افزایش است، اما شدت انتشار آن برخلاف بسیاری از بخش های دیگر رو به کاهش است.

در حالی که شبکه بیت کوین در طول سال ها به گسترش خود ادامه داده است، صنعت استخراج بیت کوین هنوز شاهد افزایش قابل مقایسه در ردپای کربن نیست. یکی از تحلیلگران بلومبرگ پیشنهاد می کند که این شاهکاری است که «صنایع کمی می توانند ادعا کنند».

این می تواند موج بعدی سرمایه گذاری نهادی را آغاز کند.

جیمی کوتس، تحلیلگر بازار کریپتو بلومبرگ به داده‌های 20 سپتامبر اشاره کرد که نشان می‌دهد ترکیب انرژی پایدار بیت کوین از سال 2021 به افزایش خود ادامه داده و اکنون بالای 50 درصد است. این امر به دلیل گسترش مداوم شبکه منجر به کاهش سرعت رشد انتشار گازهای گلخانه ای شده است.

با بزرگ شدن بیت کوین به عنوان یک شبکه پولی جهانی، تاثیر کربن آن در حال کاهش است. صنایع بسیار کمی می توانند ادعای این موفقیت را داشته باشند.

او گفت که رابطه در حال تحول بین رشد شبکه بیت کوین و فشار جهانی برای انتقال جهانی به دور از سوخت های فسیلی “می تواند موجی از سرمایه گذاری نهادی و حتی مستقل را تسریع کند.”

این تحلیلگر اضافه کرد که از آنجایی که انرژی بیش از 50 درصد از هزینه های عملیاتی معدن را تشکیل می دهد:

انگیزه دستیابی به ارزان ترین منابع انرژی به افزایش نرخ هش شبکه کمک می کند و در عین حال میزان انتشار یا شدت کربن صنعت را کاهش می دهد.

انتشار انرژی به گازهای گلخانه ای و آلاینده های هوا اشاره دارد که به عنوان محصولات جانبی از منابع و فعالیت های مختلف انرژی منتشر می شود، در حالی که شدت کربن میزان پاک بودن برق را اندازه می گیرد.

در 18 سپتامبر، کوین تلگراف گزارش داد که نسل بعدی ماینرهای بیت کوین برای بهره وری بر منابع انرژی جایگزین تمرکز می کنند.

با این حال، درصد انرژی پایدار مورد استفاده در استخراج بیت کوین محل بحث بوده است، زیرا مدل دانشگاه کمبریج (که از ژانویه 2022 به روز نشده است) بیان می کند که استخراج از منابع انرژی پایدار تنها 37.6٪ است.

اما دانیل باتن، سرمایه‌گذار و فعال استارت‌آپ فناوری آب و هوا، استدلال می‌کند که در واقع بیش از 50 درصد است.

او فوق الذکر او گفت که ارقام کمبریج فاش نشده است زیرا استخراج خارج از شبکه و کاهش متان در حال حاضر در محاسبات لحاظ نشده است.

مرتبط با: استخراج بیت کوین دوستدار محیط زیست می شود

باتن در ابتدای سال جاری گزارش شده است او گفت که شدت انتشار استخراج بیت کوین به پایین ترین سطح تاریخ رسیده است.

ردیاب انتشار صفر خالص بیت کوین. منبع: batcoinz.com/@dsbatten

علاوه بر این، او پیش بینی کرد که شبکه بیت کوین تا دسامبر 2024 کربن خنثی خواهد شد.

باتن گفت: «پیش‌بینی می‌شود تا سال 2030، شبکه بیت‌کوین انتشار گازهای گلخانه‌ای از جو را 10 برابر بیشتر از آنچه تولید می‌کند کاهش دهد، که یک دستاورد شگفت‌انگیز است.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده های «نت صفر» قرار دارد
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید