درآمد بیت کوین به ازای هر تراهش با افزایش نرخ هش به پایین ترین حد خود نزدیک می شود


با بیش از 414 EH/s نرخ هش شبکه بیت‌کوین، ماینرها برای زنده ماندن در محیطی که سودآوری در آن در حال کاهش است، مبارزه می‌کنند.

درآمد استخراج بیت‌کوین یا «قیمت هش» (معیار دلار به‌ازای هر TH/s در روز) به سطوحی کاهش یافته است که از زمان سقوط FTX در نوامبر 2022 مشاهده نشده است، در حالی که نرخ هش به بالاترین حد خود رسیده است.

هفته گذشته، هش ریت شبکه بیت کوین در 18 آگوست از 414 اگزاهاش در ثانیه (EH/s) فراتر رفت که بالاترین سطح جدیدی را برای این معیار ثبت کرد.

طبق گزارش Blockchain.com، در اوج هش ریت شبکه شاهد افزایش 54 درصدی نسبت به سطح ابتدای سال 2023 و 80 درصدی در 12 ماه گذشته بود.

نرخ هش بیت کوین و قیمت آن 1 سال است. منبع: blockchain.com

با این حال، در حالی که این شبکه از نقطه نظر امنیتی خوب به نظر می رسد، همه چیز برای ماینرهای بیت کوین چندان خوشایند نیست زیرا درآمدها به شدت کاهش یافت و بیت کوین در نوامبر 2022 هنگامی که به پایین ترین سطح چرخه بازار یعنی 16500 دلار سقوط کرد، به سطوح خود رسید.

درآمد طبق HashPriceIndex، فقط 0.060 دلار به ازای هر تراهش در ثانیه. این حدود نیمی از درآمد در اوایل ماه مه است، زمانی که ولگردی و قانونی شکنی بیت کوین Ordinals باعث تقاضای گسترده برای فضای بلوک شد.

تحلیلگر بازار دیلن لیکلر نظر داد درباره کاهش درآمد و اوج نرخ هش، او خاطرنشان کرد که پلتفرم‌های جدید کارآمدتر به تولید ادامه خواهند داد، «اما تقریباً زمان افزایش قیمت فرا رسیده است»، به این معنی که قیمت‌ها باید به سمت بالا تعدیل شوند تا اطمینان حاصل شود که استخراج در چنین سطح بالایی سودآور است. نرخ های هش

درآمد ماینر به ازای هر تراهش منبع: Glassnode

مرتبط با: ماینرهای بیت کوین نیاز دارند که قیمت بیت کوین با نصف شدن به بالای ۹۸ هزار دلار برسد

طبق گزارش‌ها، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین برای حفظ خود در بازار نزولی به وجوه حاصل از فروش سهام در سه ماهه دوم متکی هستند.

در 24 آگوست، بلومبرگ گزارش داد که 12 بزرگترین ماینرهای سهامی عام تقریباً 440 میلیون دلار از فروش سهام در سه ماهه دوم به دست آوردند.

مارک جفتوویچ، مدیر خبرنامه بیت کوین کپیتالیست، می گوید: «برخی از شرکت های ماینینگ به شدت سهامداران خود را رقیق می کنند.

مجله: کتیبه های تکراری: «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *