قیمت بیت کوین در 30000 دلار گیر کرده است – در اینجا 3 دلیل وجود دارد


گاوهای بیت کوین با کمبود جدی نوسانات و همچنین فروش کوتاه مدت دارندگان و ماینرها مواجه هستند.

بیت کوین (BTC) تقریباً یک ماه با قیمت 30000 دلار یا نزدیک به آن هزینه کرد، اما تحلیل جدید ادعا می کند که این تصادفی نیست.

پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant در یکی از به‌روزرسانی‌های بازار Quicktake خود در 17 جولای، سه عامل کلیدی را که عملکرد قیمت بیت‌کوین را حفظ می‌کنند، برجسته کرد.

سفته بازان بیت کوین در صندلی راننده

برای هفته‌ها، بیت کوین از هرگونه تلاشی برای شکستن خودداری کرد و به بالاترین سطح یک ساله رسید، اما همیشه پس از آن بیشتر سقوط کرد.

برای اکسل آدلر، مشارکت‌کننده CryptoQuant، این ریشه در تجارت سفته‌بازی دارد.

او خاطرنشان می‌کند که دارندگان کوتاه‌مدت (STH) از ماه آوریل دارایی‌های خود را کنار گذاشته‌اند که منجر به افزایش فشار فروش بالای 30000 دلار شده است.

او نوشت: «این گروه به طور فعال ذخایر بیت کوین را می فروشد و فشار قابل توجهی بر بازار وارد می کند.

این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت به طور فعال دارایی‌های خود را نقد می‌کنند و در نتیجه سود خود را قفل می‌کنند.»

CryptoQuant STH ها را به عنوان دارایی هایی تعریف می کند که پول را برای شش ماه یا کمتر نگه می دارند.

نمودار مشروح عرضه بیت کوین STH. منبع: CryptoQuant

سایر داده‌های جدید از شرکت تحلیل زنجیره‌ای Glassnode، تحلیلگران را به این نتیجه رسانده است که پایه هزینه STH که اخیراً حدود 26400 دلار بود، در زمان‌هایی که فشار نزولی مهم‌تری وجود دارد، قیمت بیت‌کوین را حفظ می‌کند.

فروش ماینر از نصف شدن بیت کوین جلوگیری می کند

ماینرهای بیت کوین نیز در این سه ماهه در رادار هستند زیرا قیمت های بالاتر BTC منجر به افزایش فروش می شود.

برای آدلر، فروش دارایی های بیت کوین برای پوشش هزینه های قبل از نصف شدن یارانه بلوکی در سال 2024 به عامل دیگری که بر عملکرد قیمت امروز تأثیر می گذارد اشاره دارد.

او خلاصه کرد: ماینرها به طور فعال ذخایر بیت کوین خود را می فروشند.

«این یک رویداد تصادفی نیست. بیشترین فروش را در سال گذشته شاهد بودیم. این به رویداد هاوینگ آتی مرتبط است، جایی که پاداش استخراج بیت کوین به نصف کاهش یافته است. ماینرها برای سرمایه گذاری در تجهیزات جدید برای رقابتی ماندن به نقدینگی نیاز دارند.

نمودار مشروح قیمت واقعی ورودی صرافی استخراج بیت کوین. منبع: CryptoQuant

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، استخر استخراج پولین اخیراً برش های بزرگی از بیت کوین را به بایننس ارسال کرده است که به ورود گسترده به بازار سهام کمک کرده است. از آن زمان این موضوع به خودی خود به موضوع گمانه زنی تبدیل شده است. شایعات در مورد شناوری مالی استخر.

بدون نوسان واقعی قیمت BTC

نوسانات بیت کوین از نظر بافت تاریخی یکی از پایین ترین هاست.

مطالب مرتبط: معامله‌گران بیت کوین برای ضرر 30000 دلاری آماده می‌شوند – 5 نکته که در این هفته باید در بیت کوین بدانید

CryptoQuant کاهش آشکاری را در فعالیت های معاملاتی از ماه آوریل نشان می دهد، زیرا سودآوران امیدوار به شکست قابل توجهی هستند.

داده های TradingView شاخص نوسان تاریخی بیت کوین (BVOL) را در 14.77 در 18 جولای نشان می دهد – بسیار پایین تر از اوج خود در سال 2023.

نمودار شاخص نوسان تاریخی بیت کوین (BVOL). منبع: TradingView

آدلر گفت: «همه این عوامل با هم تصویر فعلی بازار بیت‌کوین را تشکیل می‌دهند، جایی که به نظر می‌رسد قیمت در محدوده‌ای باریک گیر کرده است.

با این حال، مثل همیشه در مورد ارزهای رمزپایه، تغییرات می‌تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد، بنابراین سرمایه‌گذاران و معامله‌گران باید معیارهای زنجیره‌ای را به دقت زیر نظر داشته باشند تا از تغییرات بازار مطلع شوند.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسان بدهند تا همه ما را نکشند

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *