ثبات قیمت بیت کوین تنظیمات سودآوری را در TON، XMR، MNT و QNT ایجاد می کند


قیمت بیت کوین در 26000 دلار می تواند فرصت های معاملاتی صعودی را در TON، XMR، MNT و QNT ایجاد کند.

بیت کوین (BTC) در آخر هفته در سکوت فرو رفت. کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، در پست اخیر خود در X (توئیتر سابق) گفت که سرعت بیت کوین به پایین ترین حد در 3 سال گذشته رسیده است. او گفت که این امر می‌تواند به‌عنوان مثبت نگریسته شود، زیرا نهنگ‌ها موقعیت‌های خود را حفظ می‌کنند، یا به دلیل عدم انتقال به سرمایه‌گذاران جدید، منفی است.

اقدام محدود به محدوده همچنان باعث سردرگمی معامله گران در مورد حرکت روند احتمالی بعدی می شود. در این زمینه، نظر مثبتی از سوی تحلیلگران JPMorgan منتشر شد که می‌گفتند روند نزولی بیت کوین ممکن است به پایان برسد. آنها معتقدند که کاهش علاقه باز به قراردادهای آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو نشان می دهد که انحلال طولانی مدت به پایان رسیده است.

نمایش روزانه داده های بازار کریپتو منبع: سکه 360

همزمان با تصمیم گیری بیت کوین برای حرکت بعدی، آلتکوین های منتخب نشانه هایی از قدرت را نشان می دهند. اگر محدوده بیت کوین پایین بیاید، این آلت کوین ها می توانند منفی شوند، اما اگر بیت کوین افزایش یابد یا در محدوده باقی بماند، می توانند فرصت معاملاتی کوتاه مدتی را ارائه دهند.

بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که می‌توانند در کوتاه‌مدت افزایش یابند، بررسی کنیم و سطوحی را که برای کنترل گاوها باید از آن‌ها فراتر رفت، شناسایی کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در 26 آگوست الگوی کندل استیک درون روز را تشکیل داد. این نشانه عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها در مورد حرکت جهت بعدی است.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: نمای تجاری

کاهش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (27222 دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه فروش بیش از حد، نشان می دهد که خرس ها در کنترل هستند. اما بعید به نظر می رسد که گاوها بدون مبارزه تسلیم شوند. آنها سعی خواهند کرد با تمام توان از سطح 24800 دلار دفاع کنند.

اگر خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، جفت BTC/USDT می‌تواند بهبود قوی‌تری را آغاز کند. این می تواند درها را برای افزایش احتمالی به میانگین متحرک ساده 50 روزه (28888 دلار) باز کند.

اگر خرس ها بخواهند موقعیت خود را تقویت کنند، باید قیمت را به زیر 24800 دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، این جفت می تواند روند نزولی را به سمت 20000 دلار آغاز کند.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

20-EMA در حال صاف شدن است و RSI نزدیک به نقطه میانی نمودار 4 ساعته است. این نشان می دهد که بین عرضه و تقاضا تعادل وجود دارد. اگر قیمت به زیر 25700 دلار کاهش یابد، این جفت می تواند به 25166 دلار و سپس به 24800 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر این جفت بالاتر از میانگین های متحرک باقی بماند، این نشان می دهد که گاوها در حال جذب فروش هستند. یک مقاومت جزئی در 26,314 دلار وجود دارد، اما اگر از این فراتر رود، جفت می تواند به 26,610 دلار و بعداً به 26,833 دلار صعود کند.

تجزیه و تحلیل قیمت تن کوین

Toncoin (TON) در حال تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس است که با شکست کامل شده و بالای 1.53 دلار بسته می شود.

نمودار روزانه TON/USDT. منبع: نمای تجاری

افزایش تدریجی متحرک نمایی 20 روزه (1.38 دلار) و RSI در منطقه مثبت مسیر کمترین مقاومت را به سمت صعودی نشان می دهد. اگر خریداران قیمت را به بالای 1.53 دلار برسانند، جفت TON/USDT می تواند روند صعودی جدیدی را به سمت هدف قالب 1.91 دلار آغاز کند.

خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری دارند. آنها سعی خواهند کرد سطح 1.53 دلار را حفظ کنند و قیمت را به پایین تر از میانگین های متحرک برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت می تواند به 1.25 دلار و در نهایت به 1.15 دلار کاهش یابد.

نمودار TON/USDT 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که سطح 1.53 دلار می تواند مانعی سخت برای عبور خریداران باشد. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید و از 20-EMA بهبود یابد، نشان می دهد که گاوها با کاهش های کوچک خرید می کنند. این می تواند احتمال شکست بالای 1.53 دلار را افزایش دهد. این جفت می تواند بعداً تا 1.70 دلار افزایش یابد.

در عوض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 20-EMA برسد، این نشان می‌دهد که معامله‌گران در حدود 1.53 دلار سود می‌برند. این جفت می تواند بعداً به 50-SMA و سپس 1.33 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت مونرو

بازیابی شدید مونرو (XMR) از خط روند صعودی برای دومین بار در چند روز گذشته نشان می دهد که گاوها به شدت این سطح را حفظ کرده اند.

نمودار روزانه XMR/USDT. منبع: نمای تجاری

جفت XMR/USDT ممکن است به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (148 دلار) برسد که احتمالاً یک مانع بزرگ خواهد بود. اگر گاوها بیشتر از این سطح عقب ننشینند، احتمال افزایش بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش می یابد. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (157 دلار) صعود کند که می تواند خرس ها را برای فروش جذب کند.

کاهش شدید قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در رالی ها ادامه می دهند. سپس این جفت می تواند خط روند صعودی را دوباره آزمایش کند. آزمایش مکرر سطح پشتیبانی باعث تضعیف آن می شود. اگر این سطح از بین برود، جفت می تواند به 125 دلار و سپس 115 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته XMR/USDT. منبع: TradingView

گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک در نمودار 4 ساعته قرار داده اند که نشان می دهد ممکن است خرس ها سلطه خود را از دست بدهند. مقاومت قوی در 150 دلار وجود دارد اما اگر این سطح کاهش یابد، جفت می تواند به 160 دلار برسد. افزایش 20-EMA و RSI در منطقه مثبت به یک مزیت جزئی برای خریداران اشاره دارد.

اولین نشانه ضعف شکست و نزدیک شدن به زیر میانگین متحرک خواهد بود. این می تواند قیمت را به خط صعودی برساند. شکست زیر این حمایت می تواند جفت را به 125 دلار کاهش دهد.

مرتبط با: FTX حساب های کاربران را به دلیل نگرانی های نقض سایبری کرول به حالت تعلیق در می آورد

تحلیل قیمت مانتو

مانتل (MNT) از زمانی که در 20 جولای به 0.60 دلار رسید، در یک روند نزولی قوی قرار داشت. روند نزولی شدید، RSI را وارد قلمروی بیش از حد فروش کرد، که نشان می‌دهد که افزایش امدادی ممکن است.

نمودار روزانه MNT/USDT. منبع: نمای تجاری

کندل روز اضافی در 25 آگوست نشان می دهد که خریداران در تلاش هستند تا کنترل را در دست بگیرند. جفت MNT/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.45 دلار) افزایش یابد، که سطح مهمی است که باید ابتدا تماشا کرد. اگر خریداران این مانع را بشکنند، این جفت ارز می‌تواند تا سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% تا 0.48 دلار صعود کند.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، به این معنی است که خرس ها با هر افزایش کوچک به فروش خود ادامه می دهند. این می تواند منجر به تست مجدد پشتیبانی در 0.41 دلار شود. اگر این سطح شکسته شود، جفت می تواند تا 0.35 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته MNT/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته گاوها را نشان می دهد که قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار می دهند اما در تلاش برای شروع یک رالی خارج از کنترل هستند. این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نمی شوند و می توانند در سطوح بالاتر مشکل ایجاد کنند.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، نشان دهنده یک مزیت برای خرس ها خواهد بود. این احتمال شکست به زیر 0.41 دلار را افزایش می دهد.

از طرف دیگر، باقی ماندن بالاتر از 20-EMA نشان می دهد که گاوها در حال خرید شیب های کوچک هستند. سپس این جفت می‌تواند تا 0.47 دلار و سپس 0.52 دلار صعود کند.

تحلیل کمی قیمت

کوانت (QNT) پس از حمایت قوی در 95 دلار در 17 آگوست رشد کرد و در 26 آگوست بالاتر از میانگین متحرک شکست. این نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه QNT/USDT. منبع: نمای تجاری

گاوها سعی خواهند کرد حرکت را حفظ کنند و قیمت را به سمت خط روند نزولی سوق دهند. در این سطح، احتمال مبارزه سخت بین گاو نر و خرس زیاد است. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (101 دلار) بازگردد، این نشان دهنده تغییر احساسات از فروش در رالی به خرید با کاهش است.

این می تواند احتمال شکست صعودی را بالاتر از خط روند نزولی افزایش دهد. در چنین حالتی، جفت QNT/USDT می تواند تا 120 دلار افزایش یابد. این دیدگاه مثبت ممکن است در کوتاه مدت نامعتبر شود اگر قیمت نزولی شود و به زیر میانگین متحرک سقوط کند. این جفت ممکن است بعداً به حمایت 95 دلاری کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته QNT/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک در نمودار 4 ساعته افزایش یافته و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها در حال بازگشت هستند. این جفت می تواند به سمت خط روند نزولی بهبود یابد، جایی که خرس ها می توانند بار دیگر مقاومت محکمی ارائه دهند.

در جهت نزولی، انتظار می رود میانگین های متحرک به عنوان پشتوانه قوی عمل کنند. شکستن و بسته شدن به زیر 50-SMA نشان می دهد که بهبود ممکن است به پایان برسد. این جفت ممکن است بعداً به 98 دلار کاهش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *