گزارش: قیمت بیت کوین نزول ها را نادیده گرفت اما سهام استخراج ضربه خورد


صنعت ماینینگ کریپتو به طور فزاینده ای رقابتی می شود زیرا نرخ هش هیچ نشانه ای از کاهش نشان نمی دهد و بیت مین پلتفرم جدیدی را راه اندازی کرده است.

تا زمانی که بیت کوین (BTC) از محدوده معاملاتی تثبیت شده 25 تا 30 هزار دلاری خود خارج شود، بازار کریپتو احتمالاً در همان چیزی باقی خواهد ماند که برخی از تحلیلگران آن را “بازار خرچنگ” می نامند. احتمالاً برای بازیابی از این وضعیت به یک کاتالیزور کلان اقتصادی یا خاص ارز دیجیتال نیاز است. این اتفاق در ماه سپتامبر رخ نداد.

قیمت بیت کوین برای مدت کوتاهی انتهای پایین محدوده معاملاتی تعیین شده را آزمایش کرد و به 25200 دلار رسید. با این حال، در نیمه دوم ماه، قیمت به 26900 دلار افزایش یافت و بسته شدن ماهانه 3.92٪ را ثبت کرد. این وضعیت هم روند تاریخی بسته شدن منفی در شهریور را شکست و هم به ضرر بازارهای سنتی بود. S&P 500 در همین بازه زمانی 5.4 درصد کاهش یافته است.

اما انعطاف پذیری نسبی بیت کوین به طور کلی صنعت را تثبیت نکرده است. سهام کریپتو با اصلاحی حتی بزرگتر از S&P ضربه خورد و آلت کوین ها به روند زیان چندین ماهه خود در برابر بیت کوین ادامه دادند. مانند هر ماه، گزارش روندهای ماهانه تحقیقاتی کوین تلگراف یک نمای کلی از تحولات صنعت ارائه می دهد. این منبع ارزشمندی است، به ویژه در شرایط بازار نزولی که بسیاری از بخش‌های کمتر بالغ این صنعت از عناوین خبری عقب‌نشینی کرده‌اند.

این گزارش برای مشترکین حرفه ای در پایانه تحقیقاتی کوین تلگراف در دسترس است.

شرکت های بزرگ معدنی 30 درصد سقوط کردند

اکثر شرکت‌های ارز دیجیتال که سهام آن‌ها به صورت عمومی معامله می‌شود، در ماه سپتامبر با ماه سختی مواجه شدند و سهام آن‌ها عملکرد ضعیفی داشتند. در بیشتر موارد، قیمت سهام 10 درصد کاهش یافت و به 40 درصد رسید و صنعت با افت متوسط ​​22.4 درصدی مواجه شد. به ویژه سهام استخراج کریپتو به شدت آسیب دیده است.

TeraWulf، Marathon Digital و Iris Energy Limited تقریبا یک سوم ارزش گذاری خود را از دست دادند. ماینرهای متاثر از این اصلاحات عمده در نیمه اول سال به شدت افزایش یافتند و گاهی اوقات 300% افزایش داشتند. اما قیمت سهام در ماه ژوئیه شروع به کاهش کرد و اکنون بیشتر سودهای قبلی را از بین برده است. برخی از دلایل این اصلاح مربوط به صنعت ماینینگ است و بعید است که بر کریپتو به طور گسترده‌تری تأثیر بگذارد.

Bitmain نسخه جدید Antminer را منتشر کرد

اصلاحات عمده در ذخایر معدنی را می توان از جمله به سفت شدن اقتصاد معدنی نسبت داد. در آوریل سال آینده، رویداد بعدی نصف کردن بیت کوین برگزار می شود که در آن پاداش اعتبار آرا یک شبه نصف می شود. با وجود این چشم انداز، هش و سختی شبکه هیچ نشانه ای از کاهش را نشان نمی دهد و همچنان به بالاترین حد خود ادامه می دهد.

در نتیجه، استخراج بیت کوین رقابتی تر شده و حاشیه سود در حال کاهش است. هنگامی که شرکت های استخراج توانایی خود را برای جذب سرمایه جدید به پایان رساندند، ممکن است پس از نصف شدن، از نظر مالی در تنگنا قرار گیرند، مگر اینکه بیت کوین به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

Bitmain، بزرگ‌ترین تولیدکننده سخت‌افزار استخراج ASIC، در ماه سپتامبر مدل جدیدی از Antminer را معرفی کرد که این رقابت را در ماه‌های آینده تشدید خواهد کرد. سکوهای حفاری جدید S21 دارای راندمان استخراج 17.5 J/TH خواهند بود. این افزایش بیش از 20 درصدی نسبت به دستگاه پیشرو قبلی است. ماینرهایی که موفق می شوند به سرعت سرمایه خود را برای ارتقاء افزایش دهند، می توانند در صورت وقوع اثرات نصف شدن، رقبای خود را قیمت گذاری کنند.

تیم تحقیقاتی کوین تلگراف

بخش تحقیقات کوین تلگراف شامل تعدادی از بهترین استعدادها در صنعت بلاک چین است. محققان این تیم با ترکیب سختگیری های آکادمیک و تجربیات عملی و سخت به دست آمده، متعهد به ارائه دقیق ترین و روشنگرترین محتوای موجود هستند.

با دهه‌ها تجربه جمعی در امور مالی، تجارت، مهندسی، فناوری و تحقیقات سنتی، تیم تحقیقاتی کوین‌تلگراف کاملاً در موقعیتی قرار دارد که از استعدادهای ترکیبی خود با آخرین گزارش بینش سرمایه‌گذار استفاده کند.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه توصیه یا توصیه های خاص در مورد هر شخص یا هر محصول امنیتی یا سرمایه گذاری خاصی نیست.


نویسنده: Cointelegraph Research

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید