قیمت بیت کوین نزدیک به نقطه محوری مهم 31.7 هزار دلار معامله می شود – آیا گاوهای BTC می توانند حجم را حفظ کنند؟


بیت کوین هفته را با یک انفجار آغاز کرد، اما سوال اصلی این است. چه چیزی باعث این حرکت می شود و آیا پایدار است؟

قیمت بیت کوین (BTC) در 23 اکتبر از سطح 31000 دلار عبور کرد و به بالاترین حد خود در 4 ماه گذشته رسید که زمانی که قیمت بیت کوین در 31800 دلار معامله شد، مشاهده شد.

حرکت صعودی جدید در حالی انجام می شود که تحلیلگران و سرمایه گذاران هیجان خود را نسبت به تحولات جدیدی که ممکن است نشان دهنده راه اندازی قریب الوقوع ETF بیت کوین باشد، ابراز می کنند.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ، با اشاره به پست جانسون، به دنبال کنندگان خود هشدار داد که بیش از حد هیجان زده نشوند و توضیح داد که سند اصلاح شده iShares (Blackrock) S-1 نشان می دهد که BlackRock ممکن است در حال آماده شدن برای راه اندازی ETF های خود باشد، “و اعلام آن نشان دهنده چیزی است. دیگر.” ما در روند راه اندازی یک گام به جلو برمی داریم.

بالچوناس این روند را به شرح زیر توضیح داد:

پیشینه: ایجاد یک ETF زمانی است که تامین مالی اولیه (معمولا) توسط یک بانک یا دلال کارگزار برای خرید چند واحد ایجاد (در این مورد بیت کوین) در ازای سهام ETF ارائه می‌شود که می‌تواند در بازار آزاد معامله شود. روز اول ”

مرتبط با: EY می‌گوید ETF بیت‌کوین باعث ایجاد تقاضای گسترده از سوی موسسات خواهد شد

حجم بیت کوین و فعالیت سرمایه گذاران نهادی موج می زند

از دیدگاه تحلیل بازار، به نظر می رسد حرکت سریع بیت کوین در منطقه 30000 دلاری ناشی از حجم نقدی باشد.

نمودار 1 ساعته BTC/USDT. منبع: Velo

داده های CoinMetrics همچنین افزایش ورودی هفتگی دارایی های رمزنگاری شده به محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال از سوی سرمایه گذاران نهادی را نشان می دهد.

جریان های هفتگی دارایی های رمزنگاری شده منبع: CoinShares

دیوید باترفیل، تحلیلگر CoinShares گفت:

محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال برای چهارمین هفته متوالی مجموعاً 66 میلیون دلار و در سری 4 هفته گذشته به 179 میلیون دلار رسید. پس از آخرین ارزیابی قیمت، کل دارایی‌های تحت مدیریت (AuM) از پایین‌ترین حد خود در اوایل سپتامبر 15 درصد افزایش یافته و اکنون به حدود 33 میلیارد دلار آمریکا رسیده است که بالاترین میزان از اواسط آگوست است.

حجم معاملات آتی CME نیز دو برابر شد. این بازتابی است که معامله گران نقطه ای و آتی احساسات صعودی جدیدی نسبت به حرکت اخیر قیمت بیت کوین دارند.

حجم معاملات آتی بیت کوین و بهره باز. منبع: CME Group
حجم معاملات آتی بیت کوین و بهره باز. منبع: CME Group

برخلاف افزایش سود باز در معاملات آتی بایننس، افزایش حجم CME و حجم نقدی نشان می‌دهد که اقدام این هفته ممکن است چیزی فراتر از یک معامله‌گر خرده‌فروشی استاندارد باشد که در تلاش برای باز کردن موقعیت‌های لانگ و شورت حاشیه‌ای در حرکت اخیر قیمت است. .

از دیدگاه تحلیل تکنیکال، میانگین متحرک 20 روزه بیت کوین کمی بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه حرکت کرده است. این یک حرکت مثبت است، اما بسیاری از سرمایه گذاران منتظر صلیب طلایی ظاهراً مهم هستند، جایی که میانگین متحرک 50 روزه رخ خواهد داد. بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه است.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

از نظر ساختار بازار بیت کوین در بازه زمانی طولانی تر، بسته شدن متوالی روزانه بالاتر از سطح 31700 دلار قابل توجه خواهد بود. زیرا شمع‌های روزانه یا هفتگی بالاتر از این سطح، قیمت را به بالای یک نقطه محوری کلیدی می‌رسانند و وارد منطقه‌ای می‌شوند که از می 2022 دیده نشده است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Ray Salmond

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید