قیمت بیت کوین باید از 31 هزار دلار فراتر رود تا از “فرکتال نزولی” 2023 جلوگیری شود.


آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین می گوید که قیمت بیت کوین باید قبل از از بین بردن خطر کاهش طولانی مدت، برخی سطوح مهم را جبران کند.

بیت کوین (BTC) در افتتاحیه وال استریت در 23 اکتبر بالای 30000 دلار نگه داشته شد. تجزیه و تحلیل گفت که قدرت قیمت BTC می تواند “فرکتال نزولی” را لغو کند.

نمودار 1 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: TradingView

قیمت بیت کوین اکثریت افزایش زودهنگام را حفظ می کند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView BTC/USD را در حدود 30700 دلار ردیابی کردند که همچنان در روز 2.5 درصد افزایش داشت.

بزرگترین ارز دیجیتال پس از بسته شدن هفتگی در 22 اکتبر افزایش یافت و کمی زیر 31000 دلار باقی ماند که بالاترین سطح از جولای است.

اکنون معامله‌گر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital می‌خواست شاهد شکستن سطح 31000 دلار باشد.

«بیت‌کوین برای تأیید شکست، هر هفته بسته‌شدن را بالاتر از مقاومت پایین‌تر بالا می‌آورد» نظر داد در کنار نمودار هفتگی

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

Rekt Capital استدلال کرد که BTC/USD می تواند فراکتال نمودار نزولی را در طول سال 2023 نادیده بگیرد. این شامل بالاترین قیمت‌های دو ساله در حدود 32000 دلار بود که یک آرایش دو برابری را تشکیل داد که منجر به حرکت به سمت نزول شد.

به طور خاص، بیت کوین برای انجام این کار نیاز به «نقض» 31000 دلاری داشت.

سرنخ‌های دلگرم‌کننده‌تر از شاخص واگرایی بازار واقعی شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode به دست می‌آید.

پسندیدن ثبت شده است به گفته تحلیلگر برجسته Checkmate، این معیار که به عنوان نسبت سود متوسط ​​​​سرمایه گذار فعال (AVIV) نیز شناخته می شود، از سطح قابل توجهی عبور کرده است.

قیمت میانگین واقعی بازار بیت کوین (TMM) – سطحی که BTC/USD دقیقاً 50 درصد بالاتر یا پایین تر از آن خرج می کند – در حال حاضر زیر قیمت 29780 دلاری است.

“آیا ما حقوق بازار نزولی خود را در حال حاضر پرداخت کرده ایم؟” چک مات مورد سوال قرار گرفت و TMM به عنوان “دقیق ترین مدل مبنای هزینه” بیت کوین توصیف شد.

نمودار واریانس واقعی بازار بیت کوین (AVIV). منبع: مات/X

موسسات در “آپتوبر” بیدار می شوند

در همین حال، جیمز ون استراتن، پژوهشگر و تحلیلگر داده در شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال CryptoSlate، که محرک‌های بالقوه رالی را تجزیه و تحلیل کرد، به تایید احتمالی اولین صندوق قابل معامله بر اساس قیمت بیت کوین ایالات متحده (ETF) اشاره کرد.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در سال 2023 نزدیک می شود – 5 چیز که باید در این هفته در بیت کوین بدانید

در حالی که هنوز چراغ سبز نشان داده نشده است، اما پس از درگیری‌های حقوقی که منجر به از دست دادن کنترل قانون‌گذاران شد، یک ETF در ایالات متحده اجتناب‌ناپذیر است.

ون استراتن در به‌روزرسانی‌ای که در آن روز منتشر شد، نوشت: «تأیید بالقوه یک ETF نقطه‌ای برای بیت‌کوین منجر به افزایش قابل‌توجه جریان‌های صعودی در بازار ارزهای دیجیتال شده است».

او به داده‌های گلاس‌نود اشاره کرد که نشان می‌دهد جریان‌های ورودی از طریق میزهای معاملاتی خارج از بورس (OTC) از اواخر سپتامبر افزایش یافته است.

علاوه بر این، ETF بیت کوین هدف، با تقریباً 25000 دارایی بیت کوین، جریان های ورودی ثابتی را در ماه گذشته مشاهده کرده است. او ادامه داد: «اگرچه این ورودی‌ها «عمده» نامیده نمی‌شوند، اما نشان‌دهنده احساس مثبت بازار هستند.

این افزایش در جریان ورودی در پلتفرم‌های مختلف نشان‌دهنده واکنش خوش‌بینانه بازار به تایید بالقوه ETF بیت‌کوین است و چشم‌انداز کلی برای دارایی‌های دیجیتال را تقویت می‌کند.

انتقال بیت کوین به کیف پول های میز OTC (عکس از صفحه). منبع: CryptoSlate/Glassnode

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، بزرگترین وسیله سرمایه گذاری نهادی بیت کوین، همچنان به کاهش تخفیف خود به قیمت بیت کوین ادامه می دهد، که کمترین حاشیه منفی خود را از دسامبر 2021 مشاهده کرده است.

طبق داده‌های منبع ردیابی CoinGlass، تا 23 اکتبر در -13.12٪ بود.

حق بیمه GBTC، دارایی های دارایی و نمودار BTC/USD (نمایش). منبع: CoinGlass

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید