قیمت بیت کوین در 26 هزار دلار باقی ماند زیرا MKR، AAVE، RUNE و RNDR سیگنال های صعودی دادند.


به نظر می رسد که بیت کوین آماده شروع یک رالی امدادی است که می تواند باعث علاقه به MKR، AAVE، RUNE و RNDR شود.

بیت کوین (BTC) که در سه هفته گذشته شکل‌های شمعدانی متوالی Doji را در نمودار هفتگی تشکیل داده است، قصد دارد هفته را با یک نکته مثبت به پایان برساند. این یک نشانه اولیه است که عدم اطمینان بین گاوها و خرس ها در حال حل شدن است.

اگرچه بهبود هنوز در مراحل اولیه است، نشست کمیته بازار آزاد فدرال در 20 سپتامبر می تواند نوسانات را افزایش دهد. اکثر فعالان بازار انتظار دارند که فدرال رزرو وضعیت موجود را در مورد نرخ های بهره حفظ کند، اما ممکن است در کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پس از تصمیم گیری درباره نرخ بهره، شگفتی ها ظاهر شود.

نمایش روزانه داده های بازار کریپتو منبع: سکه 360

بهبود بیت کوین از حمایت قوی نزدیک به 24800 دلار، علاقه به آلتکوین های انتخابی را برانگیخته است که فرصت های معاملاتی را فراهم می کنند. برای اینکه این آلتکوین ها به رشد خود ادامه دهند، بیت کوین باید بالای 26500 دلار باقی بماند.

آیا افزایش امداد بیت کوین می تواند شتاب بیشتری بگیرد و باعث خرید آلت کوین های خاص شود؟ بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که در کوتاه مدت امیدوارکننده هستند، بررسی کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در 14 سپتامبر بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (26303 دلار) بود که نشان می دهد فشار فروش در حال کاهش است. از آن زمان، گاوها تلاش خرس ها را برای پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه خنثی کردند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: نمای معاملاتی

خریداران سعی خواهند کرد از مزیت استفاده کنند و جفت BTC/USDT را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (27295 دلار) منتقل کنند. این سطح ممکن است یک مانع کوچک باشد، اما در صورت شکستن آن، جفت به احتمال زیاد به 28.143 دلار خواهد رسید. انتظار می رود که خرس ها به شدت از این سطح دفاع کنند.

اگر خرس ها بخواهند دست بالا را حفظ کنند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. این می تواند گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازد و درها را برای آزمایش مجدد احتمالی حمایت کلیدی 24800 دلاری باز کند.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

قیمت بالاتر از 20-EMA در نمودار 4 ساعته معامله می شود، که نشان می دهد گاوها در حال خرید با نزول هستند. این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران انتظار دارند بهبودی ادامه یابد. اگر خریداران مانع 26900 دلاری را برطرف کنند، این جفت می تواند به 27600 دلار و در نهایت به 28143 دلار برسد.

اگر خرس‌ها بخواهند بازگردند، باید قیمت را به زیر 20-EMA برسانند و آن را حفظ کنند. چنین حرکتی راه را برای کاهش بیشتر به 50-SMA و سپس به منطقه حمایت قوی بین 25600 تا 25300 دلار هموار می کند.

تجزیه و تحلیل قیمت تولید کننده

خریداران در 15 سپتامبر Maker (MKR) را به بالاتر از SMA 50 روزه (1162 دلار) رساندند که نشان می‌دهد گاوها در تلاش برای کنترل آن هستند.

نمودار روزانه MKR/USDT. منبع: نمای معاملاتی

جفت MKR/USDT به سمت 1370 دلار حرکت می کند. در این سطح، احتمال یک مبارزه سخت بین گاو نر و خرس وجود دارد. اگر گاوها خیلی از این سطح تسلیم نشوند، احتمال شکست بالاتر از این سطح افزایش می یابد. در چنین حالتی، جفت می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت 1759 دلار حرکت کند.

مهم‌ترین سطحی که می‌توان در جهت نزولی تماشا کرد، متحرک نمایی 20 روزه (1162 دلار) است. شکستن این سطح نشان می دهد که این جفت می تواند برای مدتی در محدوده وسیعی بین 980 تا 1370 دلار حرکت کند.

نمودار 4 ساعته MKR/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها در کنترل هستند، اما RSI در نزدیکی منطقه بیش از حد خرید نشان دهنده اصلاح یا تثبیت جزئی در کوتاه مدت است. 20-EMA همچنان سطح کلیدی برای تماشای نزولی است. شکست و بسته شدن در زیر این می تواند نشانه آغاز یک اصلاح عمیق تر به سمت 50-SMA باشد.

در عوض، اگر قیمت از 20-EMA جهش کند، نشانه‌ای از ادامه خرید گاوهای نر خواهد بود. این می تواند یک رالی به سمت مقاومت سربار سفت در 1370 دلار آغاز کند.

تحلیل قیمت Aave

Aave (AAVE) در 16 سپتامبر بالاتر از میانگین های متحرک شکست، که نشان می دهد گاوها در حال حرکت هستند. با این حال، فتیله بلند روی کندل روز نشان دهنده فروش در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه AAVE/USDT. منبع: نمای معاملاتی

یک مزیت جزئی به نفع گاوها این است که آنها اجازه بازگشت به خرس ها را نمی دهند و دوباره سعی می کنند قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه (59 دلار) نگه دارند. اگر آنها موفق شوند، جفت AAVE/USDT احتمالاً به سمت 70 دلار و سپس 76 دلار افزایش می یابد.

EMA 20 روزه (56 دلار) پشتیبانی مهمی است که در آینده نزدیک باید تماشا کنید. کاهش قیمت به زیر این سطح به این معنی است که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند. این می تواند جفت ارز را به سطح حمایتی 48 دلاری برساند.

نمودار AAVE/USDT 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها اخیراً عقب نشینی را به سمت 20-EMA خریداری کرده اند که نشان می دهد احساسات مثبت شده است. خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت 63 دلار برسانند. اگر آنها بتوانند به این هدف برسند، جفت می تواند تا 70 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 20-EMA بشکند، نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش یافته است. این جفت ممکن است سپس به سمت 50-SMA حرکت کند که ممکن است خریداران را جذب کند.

مرتبط با: قیمت بیت کوین چقدر می تواند کاهش یابد؟

تحلیل قیمت THORCchain

THORChain (RUNE) در چند روز گذشته یک بازیابی هوشمند انجام داده است که نشان می دهد خریداران در تلاش برای بازگشت هستند.

نمودار روزانه RUNE/USDT. منبع: نمای معاملاتی

حرکت صعودی در حال نزدیک شدن به مقاومت جامد در 2 دلار است که احتمالاً یک مانع بزرگ است. کاهش شدید قیمت از 2 دلار نشان می دهد که گاوها به سمت خروج هجوم می آورند. این می تواند قیمت را به سمت متحرک نمایی 20 روزه (1.62 دلار) بکشاند.

برعکس، اگر جفت RUNE/USDT نتواند خیلی از سطح فعلی پیشروی کند، این تصور ایجاد می‌شود که گاوها موقعیت خود را حفظ کرده‌اند و پیش‌بینی افزایش بیشتر صعود دارند. اگر 2 دلار حذف شود، این جفت می تواند روند صعودی جدیدی را به سمت 2.30 دلار و سپس 2.80 دلار آغاز کند.

نمودار 4 ساعته RUNE/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته سطح 2 دلار را نشان می دهد که به عنوان مقاومت عمل می کند. ممکن است قیمت به سمت 20-EMA برگردد که احتمالاً به عنوان یک پشتیبان قوی عمل خواهد کرد. اگر قیمت به شدت از این سطح بهبود یابد، گاوها سعی خواهند کرد دوباره سد 2 دلار را بشکنند. اگر آنها بتوانند به این هدف برسند، جفت می تواند تا 2.30 دلار افزایش یابد.

اولین نشانه ضعف، شکست و نزدیک شدن به زیر 20-EMA خواهد بود. این ممکن است بسیاری از سرمایه گذاران کوتاه مدت را تشویق به ثبت سود کند. ممکن است جفت به 50-SMA کاهش یابد.

تحلیل قیمت رندر

رندر (RNDR) در 15 سپتامبر بالای SMA 50 روزه (1.58 دلار) شروع شد و بسته شد. این نشان می دهد که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد.

نمودار روزانه RNDR/USDT. منبع: نمای معاملاتی

میانگین های متحرک در آستانه روند صعودی قرار دارند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها برتری جزئی دارند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.50 دلار) خارج شود، نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش رالی به خرید با کاهش است. این می تواند یک بهبود قوی تر را تا 1.83 دلار و سپس به 2.20 دلار آغاز کند.

این چشم انداز مثبت ممکن است در کوتاه مدت نامعتبر شود، اگر قیمت به کاهش ادامه دهد و به زیر میانگین متحرک برسد. جفت RNDR/USDT می تواند به 1.38 دلار و سپس به 1.29 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته RNDR/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک در نمودار 4 ساعته صعودی هستند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت برای خریداران است. اولین پشتیبانی برای تماشای منفی 20-EMA است. افزایش قیمت از این سطح نشان‌دهنده این است که گاوها همچنان به کاهش به عنوان یک فرصت خرید نگاه می‌کنند. این امر احتمال صعودی را به 1.77 دلار افزایش می دهد.

برعکس، اگر 20-EMA سقوط کند، جفت ممکن است به سمت SMA 50 بلغزد. این یک سطح مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا شکست در زیر آن می تواند جفت را به 1.39 دلار کاهش دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *