قیمت بیت کوین در حالی واکنش نشان می دهد که تورم 3.7 درصدی CPI فراتر از پیش بینی ها است


پس از آخرین گزارش CPI، قیمت بیت کوین در حالی که سرمایه گذاران بیت کوین برای افتتاحیه وال استریت آماده می شدند تا 26000 دلار باقی ماند.

بیت کوین (BTC) در 13 سپتامبر یک افزایش ناگهانی را تجربه کرد زیرا داده های اقتصاد کلان ایالات متحده نشان داد که تورم فراتر از انتظارات است.

نمودار 1 ساعته BTC/USD. منبع: TradingView

سوخت و مسکن CPI اوت را بالاتر از هدف قرار داد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView عملکرد قیمت بیت کوین را ردیابی کردند که تهدیدی برای از دست دادن جدید در 26000 دلار بود.

فشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه اوت 3.7 درصد به صورت سالانه بود که 0.1 درصد بالاتر از برآوردها بود.

در بخشی از بیانیه مطبوعاتی رسمی اداره آمار کار ایالات متحده آمده است: «شاخص بنزین بیشترین سهم را در افزایش همه اقلام ماهانه داشته و بیش از نیمی از افزایش را به خود اختصاص داده است.

ادامه روند رشد شاخص مسکن که برای چهلمین ماه متوالی افزایش یافت نیز به افزایش ماهانه مرداد ماه کمک کرد.

نمودار درصد تغییرات 12 ماهه CPI ایالات متحده. منبع: اداره آمار کار ایالات متحده

در اوایل روز، فعالان بازار کریپتو هشدار داده بودند که قرائت «گرم» CPI بر بازار فشار وارد می‌کند، زیرا نشان می‌دهد که تورم سرسخت‌تر از حد انتظار باقی می‌ماند. این ممکن است پیامدهایی برای اینکه چگونه سیاست اقتصادی محدودکننده در آینده باقی خواهد ماند داشته باشد.

تاجر معروف CrypNuevo گفت: «با افزایش سریع قیمت بنزین، فکر می‌کنم در CPI بعدی شاهد +4 درصد باشیم. گفت مشترکین در X (توئیتر سابق) به عنوان بخشی از واکنش متقابل.

تورم همچنان یک مشکل است و در این نیمه دوم سال مشکل بزرگی است.

پیش‌بینی می‌شد که CPI از رقم سالانه در جولای فراتر رود. اوت در مقایسه با 3.2 درصد قبلی 3.6 درصد بود.

نقدینگی پیشنهادی بیت کوین به 25000 دلار و کمتر می رسد

قبل از انتشار، کیت آلن، یکی از بنیان‌گذاران منابع ردیابی زنجیره‌ای Material Indicators، خوش‌بین بود که شتاب قیمت BTC در هفته ادامه خواهد داشت.

مرتبط: «تخفیف» GBTC به پایین‌ترین سطح از سال 2021 رسیده است، علی‌رغم اینکه قیمت بیت‌کوین در پایین‌ترین حد خود در 3 ماه گذشته است.

در بخشی از پست X آمده است: «قدرت حرکت بیت کوین از دیروز اندکی کمرنگ شده است، اما تا کنون آنقدر قوی است که بتواند بیشتر چیزی را که پس از پرش دوباره به دست آورده است، نگه دارد.» خواندن.

آلن تکرار کرد که “مقاومت های فنی متعدد” بالاتر از محدوده قیمت لحظه ای فعلی باقی می ماند و این به شکل میانگین های متحرک روزانه متعدد است.

با باز بودن وال استریت، نوسانات وجود داشت و بیت کوین/دلار آمریکا در زمان نگارش روند مشخصی نداشت.

یکی عکس فوری همراه دفتر سفارش BTC/USDT بایننس، بزرگترین صرافی جهانی، تنها نقدینگی اندکی را در حول و حوش قیمت نقدی مشاهده کرد و سایر پیشنهادات در سطح 25000 دلار قرار گرفتند.

داده های دفتر سفارش BTC/USD برای Binance. منبع: شاخص های اولویت/X

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *