قیمت بیت کوین پس از 35000 دلار افزایش می یابد زیرا داده های مشتقات بیت کوین سیگنال ورود جدید را می دهد


گزینه های بیت کوین و داده های آتی نشان می دهد که حرکت فعلی قیمت بیت کوین ممکن است طولانی مدت باشد.

اقدام قیمت بیت کوین (BTC) این هفته در دستور کار همه است و بر اساس احساسات فعلی فعالان بازار در رسانه های اجتماعی، تقریباً می توان حدس زد که بازار صعودی مورد انتظار آغاز شده است.

از آنجایی که قیمت بیت کوین بین 22 اکتبر تا 24 اکتبر 16.1 درصد افزایش یافت، معامله گران نزولی که از قراردادهای آتی استفاده می کردند، خود را تا 230 میلیون دلار نقد کردند. یکی از نقاط برجسته داده، تغییر در علاقه باز بیت کوین است. این معیاری است که منعکس کننده تعداد کل قراردادهای آتی در بازی است.

شواهد نشان می دهد که موقعیت های فروش بیت کوین در 22 اکتبر با غافلگیری پوشش داده شد، اما آنها بیش از حد اهرم نبودند.

کل سود باز معاملات آتی بیت کوین، USD. منبع: Coinglass

در طول این رالی، علاقه باز به معاملات آتی BTC از 13.1 میلیارد دلار به 14 میلیارد دلار افزایش یافت. این با 17 آگوست متفاوت است، زمانی که قیمت بیت کوین تنها در 36 ساعت 9.2 درصد کاهش یافت. این حرکت ناگهانی منجر به انحلال طولانی مدت 416 میلیون دلاری علیرغم کاهش درصد کاهش قیمت شد. در آن زمان، موقعیت های باز آتی بیت کوین از 12 میلیارد دلار به 11.3 میلیارد دلار کاهش یافت.

به نظر می‌رسد داده‌ها نظریه فشرده‌سازی گاما را تأیید می‌کنند که در اطراف شناور بوده است. این بدان معناست که اهداف توقف ضرر بازارسازان “ردیابی” می شوند.

شخصیت بیت کوین NotChaseColeman در شبکه اجتماعی توضیح داد

مهمترین مشکل تئوری فشار کوتاه، افزایش پوزیشن های باز معاملات آتی بیت کوین است. این نشان می دهد که حتی با انحلال های مرتبط، تقاضا برای موقعیت های اهرمی جدید از تعطیلی های اجباری پیشی می گیرد.

آیا Changpeng Zhao و BNB نقشی در حرکت قیمت بیت کوین داشتند؟

یکی دیگر از نظریه های جالب از کاربر M4573RCH در شبکه های اجتماعی است که انجام می دهد.

طبق نظریه M4573RCH، پس از یک مداخله موفقیت آمیز، CZ سود پروتکل ونوس را بازپرداخت کرده و بیت کوین را با استفاده از BNB برای “تعادل مجدد” موقعیت، بازخرید می کند.

قابل توجه است که عرضه BNB در این پلتفرم بیش از 1.2 میلیون توکن به ارزش 278 میلیون دلار است. بنابراین، با فرض اینکه 50 درصد موقعیت توسط یک نهاد واحد کنترل شود، این برای ایجاد یک موقعیت طولانی 695 میلیون دلاری با استفاده از اهرم 5 برابری در معاملات آتی بیت کوین کافی است.

البته، هیچ کس هرگز نمی تواند گمانه زنی هایی مانند دستکاری Venus-BNB یا “فشار گاما” در مشتقات بیت کوین را تایید یا رد کند. هر دو نظریه قابل قبول هستند، اما نمی توان نهادهای درگیر یا منطق پشت زمان بندی را پیشنهاد کرد.

افزایش علاقه باز در معاملات آتی BTC نشان می دهد که موقعیت های اهرمی جدید وارد فضا شده اند. این حرکت ممکن است با اخباری مبنی بر اینکه ادعای بیت کوین ETF لحظه ای بلک راک در لیست شرکت سپرده گذاری اعتماد و تسویه حساب (DTCC) انجام شده باشد. با این حال، این رویداد احتمال تایید توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را افزایش نمی دهد.

مشتقات بیت کوین به روند صعودی سالم و فضایی برای سود بیشتر اشاره می کنند

لازم است معیارهای مشتق بیت کوین را تجزیه و تحلیل کنیم تا بفهمیم که چگونه سرمایه گذاران حرفه ای پس از رالی غافلگیرکننده قرار می گیرند. به طور معمول، معاملات آتی ماهانه بیت کوین با 5 تا 10 درصد حق بیمه سالانه در بازارهای نقدی معامله می شود. این نشان می دهد که فروشندگان برای به تعویق انداختن پرداخت پول اضافی درخواست می کنند.

حق بیمه آتی 1 ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

حق بیمه آتی بیت کوین در 24 اکتبر به 9.5 درصد رسید که بالاترین سطح در بیش از یک سال گذشته است. مهمتر از آن، در 23 اکتبر از آستانه 5 درصدی خنثی عبور کرد و به یک دوره 9 هفته ای که تحت سلطه احساسات نزولی و تقاضای پایین برای موقعیت های خرید اهرمی بود، پایان داد.

مرتبط با: Matrixport پیش بینی 45 هزار دلاری بیت کوین خود در پایان سال را دو برابر کرد

برای ارزیابی اینکه آیا شکست بالای 34000 دلار منجر به خوش بینی بیش از حد شده است، سرمایه گذاران باید بازارهای اختیار بیت کوین را بررسی کنند. زمانی که سرمایه گذاران کاهش قیمت بیت کوین را پیش بینی می کنند، شیب دلتای 25 درصدی به بالای 7 درصد افزایش می یابد، در حالی که در دوره های هیجانی اغلب به زیر منفی 7 درصد می رسد.

گزینه های بیت کوین 30 روزه 25 درصد شیب دلتا. منبع: Laevitas.ch

شیب دلتای 25 درصدی گزینه های بیت کوین در 19 اکتبر از خنثی به صعودی تغییر کرد و در همین راستا ادامه یافت تا اینکه در 22 اکتبر به -18 درصد رسید. این نشان دهنده خوش بینی بیش از حد است زیرا گزینه های فروش (فروش) با تخفیف معامله می شوند. سطح فعلی 7- درصد تقاضای متعادلی را بین گزینه‌های خرید و فروش پیشنهاد می‌کند.

آنچه باعث افزایش غافلگیرکننده قیمت شد، معامله‌گران حرفه‌ای را از دوره‌ای که با بدبینی مشخص می‌شود حرکت کرد. اما این برای توجیه قیمت گذاری بیش از حد برای گزینه های تماس کافی نبود که نشانه مثبتی است. علاوه بر این، هیچ نشانه ای از اهرم بیش از حد خریداران وجود ندارد، زیرا حق بیمه آتی در سطح متوسط ​​8٪ باقی می ماند.

علیرغم گمانه زنی های مداوم در مورد تایید ETF بیت کوین، شواهد کافی برای حمایت از جریان سالم وجوه و توجیه افزایش بالای 35000 دلار وجود دارد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید