نمودار بیت کوین 24.7 هزار دلار را نشان می دهد در حالی که تحلیلگر می گوید “هیچ چیز تغییر نکرده است”


بیت کوین نه سقوط کرده و نه سقوط کرده است، اما وضعیت موجود همچنان خطر “سقوط” قیمت بیت کوین را دارد.

بیت کوین (BTC) در بسته شدن هفتگی 3 سپتامبر زیر 26000 دلار باقی ماند زیرا تجزیه و تحلیل سوگیری شدید نزولی را برطرف کرد.

نمودار 1 روزه BTC/USD. منبع: TradingView

بسته شدن هفتگی قیمت BTC روی 25900 دلار متمرکز است

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که قیمت بیت‌کوین در آخر هفته از نوسانات اجتناب کرده و در محدوده باریک 200 دلار کار می‌کند.

فقدان جهت، حس خوب دژاوو را برای فعالان بازار ایجاد کرد و رفتار مشابهی در اواخر ماه اوت مشاهده شد.

از آنجایی که تمام آثار دو رویداد نوسان هفته گذشته، از جمله مدیر دارایی های کریپتو Grayscale و تنظیم کننده های ایالات متحده، از نمودارها پاک شده است، سرمایه گذاران تأثیر سطوح مختلف بسته شدن هفتگی بالقوه را ارزیابی کردند.

تاجر معروف Skew گفت: از نظر ساختار بازار، ما هنوز بدنه شمعی را در نزدیکی ژوئن HL یا زیر 25.9 هزار دلار مشاهده نکرده ایم. نوشت بخشی از رشته X است.

Skew به پایین تر (HL) زیر 25000 دلار اشاره کرد. قیمت پایه برای بهبود این هفته 25900 دلار بود.

وی افزود: “این مهم است زیرا اگر بسته شدن یک هفته ای کمتر از این باشد و قیمت به عنوان مقاومت در این منطقه در اوایل هفته آینده معامله شود، این به معنای حرکت پایین تر به سمت مقاومت یک هفته ای قبلی در 24.3 هزار دلار است.”

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Skew/X

با نگاهی به آینده، یک “سناریوی نزولی” می تواند سطوح زیر 20000 دلار را بازگرداند. Skew پیش بینی کرد که بازگشت صعودی، که شامل اصلاح 26,000 دلار و ادامه سطوح پایین سه ماهه چهارم است، “کمتر” است.

تهدید “ریش” بیت کوین همچنان ادامه دارد

کیث آلن، یکی از بنیانگذاران منبع ردیابی شاخص های مواد، با جمع بندی وقایع هفته گذشته، نسبت به اظهارات قاطعانه در مورد اینکه بیت کوین واقعاً چقدر صعودی یا نزولی است، هشدار داد.

مطالب مرتبط: بیت کوین روند رو به جلوی RSI را تسریع می کند زیرا قیمت بیت کوین به سمت پایین ترین حد 2 هفته اخیر می افتد.

افزایش و کاهش نوسانات ناشی از پیروزی قانونی Grayscale بر کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) و متعاقباً به تأخیر انداختن تصمیم کمیسیون در مورد اولین صندوق های قابل معامله در بورس قیمت بیت کوین ایالات متحده (ETF) بود.

با این حال، آلن استدلال کرد که ساختار بازار بیت کوین دستخوش تغییرات اساسی نشده است.

او نوشت: “در روز اول سپتامبر، نوسانات ماهانه شمع ادامه دارد زیرا معامله گرانی که به نظر می رسد فراموش کرده اند “روند دوست شماست” به هوپیوم دست می زنند و بر سر روایت های BS که متناسب با تعصبات خودشان است نزاع می کنند.” پست X در 2 سپتامبر

“حقیقت این است که هیچ چیز تغییر نکرده است، زیرا نه خرابی و نه نقص از نظر فنی تأیید یا باطل نشده است.”

با تکرار یک تئوری موجود، آلن گفت که 24750 دلار منطقه پشتیبانی برای تماشا است و در صورت شکست بیت کوین خطر ورود به آن وجود دارد.

نمودار همراه، دفتر سفارش BTC/USD را در بایننس نشان می‌دهد، که نقدینگی خرید درست پایین‌تر از قیمت نقدی در منطقه بهره ۲۴۷۵۰ دلار افزایش می‌یابد.

داده های دفتر سفارش BTC/USD برای Binance. منبع: Keith Alan/X

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *