افزایش قیمت بیت کوین، سهام مرتبط با بیت کوین را به بالاترین سطح چند هفته ای سوق می دهد


MicroStrategy، بزرگترین شرکت سهامی عام که دارای بیت کوین است، شاهد بود که سودهای تحقق نیافته خود در سرمایه گذاری BTC به مرز 1 میلیارد دلار نزدیک شد و سهام این شرکت نزدیک به 9 درصد در روز افزایش یافت.

افزایش قیمت بیت کوین (BTC) در روز دوشنبه، سهام مرتبط با بیت کوین را به بالاترین حد خود رساند، زیرا شرکت هایی مانند Coinbase و Microstrategy رکوردهای چند هفته ای را ثبت کردند.

سهام ماینینگ بیت کوین در بحبوحه حرکت قیمت بیت کوین به سودهای قابل توجهی دست یافته اند. شرکت هایی مانند Riot Blockchain لیست شده در ایالات متحده افزایش 11.69٪ را ثبت کردند، در حالی که Marathon Digital Holdings افزایش 14.6٪ را ثبت کرد. عامل دیگری که در افزایش سهام ماینینگ نقش بسزایی دارد، رویداد نصف شدن است که پاداش استخراج بیت کوین را از 6.25 بیت کوین به 3125 بیت کوین در هر بلوک کاهش می دهد.

نمودار قیمت سهام ماراتن دیجیتال. منبع: TradingView

سهام ماینینگ بیت کوین نه تنها از نظر افزایش قیمت روزانه بلکه از نظر سودهای سالیانه نیز از بیت کوین بهتر عمل کرده اند. شرکت Cipher Mining شاهد افزایش 356 درصدی YTD در مقایسه با سود 86 درصدی بیت کوین YTD بوده است. به طور مشابه، Riot Platforms از سال تا به امروز 163.10 درصد رشد داشته است، در حالی که استخراج کننده GPU Northern Data AG، که دفتر مرکزی آن در فرانکفورت قرار دارد، رشد 291.40 درصدی داشته است. Hut 8 Mining Corp، Iris Energy، Bitfarms، Marathon Digital و Hive Technologies امسال بیش از 100 درصد رشد داشته اند.

به غیر از شرکت‌های استخراج بیت‌کوین که به صورت عمومی معامله می‌شوند، سایر شرکت‌های عمومی بیت‌کوین محور مانند Coinbase و MicroStrategy نیز بالاترین قیمت‌های چند هفته‌ای را ثبت کردند. سهام کوین بیس در زمان انتشار 3.42 درصد افزایش یافت، در حالی که MicroStrategy، بزرگترین شرکت سهامی عام دارای بیت کوین، 9 درصد در نمودارهای روزانه رشد داشت.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین تا سال 2024 چقدر می تواند افزایش یابد؟

هلدینگ بیت کوین MicroStrategy برای سومین بار در سال جاری سبز شده است. سود حاصل از دارایی های بیت کوین پس از کاهش 50-% در بازار نزولی به دست آمد. MicroStrategy در حال حاضر 158245 دارد بیت کوین با قیمت متوسط ​​29582 دلار با سرمایه گذاری 4.68 میلیارد دلار خریداری شد. ارزش سرمایه گذاری شرکت سهامی عام در حال حاضر 5.5 میلیارد دلار است که منجر به سودهای غیرقابل تحقق تقریباً 1 میلیارد دلاری می شود.

نمودار قیمت سهام MicroStrategy. منبع: TradingView

قیمت بیت کوین با افزایش دو رقمی در 23 اکتبر مرز 35000 دلار را شکست و قیمت را به بالاترین سطح یک ساله قبل از سقوط به زیر 33000 دلار رساند. اوایل امروز، قیمت BTC 5 درصد دیگر افزایش یافت و اکنون بالای 34500 دلار معامله می شود.

مجله: آسیا اکسپرس: رسوایی کارکنان PEX، Mt. مشکلات Gox و ارز دیجیتال Diners Club از رویداد فرار کردند




نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید