قیمت بیت کوین 28000 دلار است زیرا چالش قانونی بایننس شتاب صعودی را افزایش می دهد


کشف کنید که چگونه معیارهای حاشیه و گزینه ها به مسیر بیت کوین به 28000 دلار در میان نبرد حقوقی بایننس اشاره می کند.

نبرد حقوقی جاری بین صرافی ارز دیجیتال بایننس و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در 18 سپتامبر چرخش شگفت انگیزی به خود گرفت.

قاضی ضیا ام فاروکی درخواست SEC برای دسترسی به سیستم های Binance.US را رد کرد. در عوض، قاضی دادگاه فدرال توصیه کرد که SEC درخواست های کشف خاصی را صادر کند.

اگرچه این تصمیم تنها به طور موقت نیاز بایننس را برای نشان دادن تمایز بین راه حل نگهداری Binance.US و بایننس بین المللی به تعویق انداخت، بازار پاسخ مثبت داد.

بیت کوین (BTC) به بالاترین سطح سه هفته اخیر رسید و به بالای مقاومت 27000 دلاری صعود کرد. سرمایه‌گذاران اکنون به این فکر می‌کنند که آیا این افزایش توسط اهرم‌های مالی تقویت شده است یا تقاضای واقعی خرید نقدی.

اینجاست که معیارهای مشتقات بیت کوین به طور بالقوه می تواند راه حلی ارائه دهد.

سرمایه گذاران باید سه هفته منتظر تصمیمات جدید باشند

طبق گزارش یاهو فایننس، قاضی فاروکی جلسه بعدی را برای 12 اکتبر برنامه ریزی کرد و از طرف های درگیر خواست تا قبل از رویداد گزارش وضعیت خود را ارائه کنند. چیزی که حداقل در حال حاضر برای SEC یک عقب نشینی به نظر می رسد، می تواند خطرات را برای Binance افزایش دهد.

Changpeng “CZ” Zhao، بنیانگذار و مدیر عامل بایننس در این ادعا که Binance.US هرگز از راه حل های حضانت بین المللی بایننس استفاده نکرده است، علی رغم سند 15 سپتامبر از Binance.US که خلاف آن را پیشنهاد می کند، قاطعانه است. با این حال، SEC هنوز شواهد روشنی مبنی بر تلاش بایننس برای گمراه کردن دادگاه ارائه نکرده است.

صرف نظر از شواهد موجود، یا بهتر است بگوییم عدم وجود اطلاعات قابل اعتماد ارائه شده توسط بایننس، چشم انداز گاوهای بیت کوین طی سه هفته آینده به طور قابل توجهی بهبود یافته است و تا جلسه دادگاه آتی هیچ تغییری انتظار نمی رود.

بیایید معیارهای حاشیه و مشتق بیت کوین را بررسی کنیم تا خوش بینی رو به رشد در بین سرمایه گذاران حرفه ای را ارزیابی کنیم.

حاشیه و گزینه های بیت کوین مسیر روشنی را به سمت 28000 دلار نشان می دهد

بازارهای مارجین بینش ارزشمندی را در مورد موقعیت سرمایه گذاران حرفه ای ارائه می دهند، زیرا به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا از طریق استیبل کوین استیبل کوین را افزایش دهند.

برعکس، وام گیرندگان بیت کوین ممکن است حدس بزنند که قیمت یک ارز دیجیتال کاهش خواهد یافت. یک شاخص نزولی نشان می دهد که سرمایه گذاران در حال کاهش روند صعودی هستند، در حالی که نسبت بیش از 30 معمولاً نشان دهنده اعتماد بیش از حد است.

نرخ وام مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

آخرین داده‌ها نشان می‌دهد که وام حاشیه برای سرمایه‌گذاران OKX به پایین‌ترین حد خود در سه ماه گذشته رسیده است و نسبت به هفته گذشته ۲۷ برابر به ۱۹ برابر کاهش یافته است. این یافته‌ها نشان می‌دهد که تسلط قاطع موقعیت‌های خرید اهرمی در حال کاهش است، اگرچه نسبت فعلی همچنان به نفع گاوها است.

احساسات بازار را می توان با تجزیه و تحلیل اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه های تماس (خرید) یا گزینه های فروش (فروش) وجود دارد، ارزیابی کرد.

نسبت خرید به فروش 0.70 نشان می‌دهد که سود باز گزینه فروش عقب‌تر از تماس‌های صعودی بیشتر است که نشان‌دهنده شتاب صعودی است. برعکس، اندیکاتور 1.40 به گزینه های فروش ترجیح می دهد که نشان دهنده روند نزولی است.

نسبت تماس به کد حجم گزینه BTC. منبع: Laevitas.ch

نسبت پیشنهاد به درخواست برای حجم گزینه های بیت کوین اخیراً از قرارهای ترجیحی در 1.50 به سطح متعادل 1.04 در 20 سپتامبر تغییر یافته است که نشان دهنده کاهش علاقه به خریدهای محافظ است.

قابل ذکر است که حجم اختیار خرید بیت کوین از 18 سپتامبر یا خنثی بوده یا گزینه های فروش اندکی مورد پسند قرار گرفته است، که نشان می دهد معامله گران حرفه ای از افزایش قیمت بالای 27000 دلار غافلگیر شده اند.

مرتبط: مدیر عامل بایننس گزارش وام 250 میلیون دلاری به مدیریت BAM را رد کرد

هر دو بازار حاشیه و گزینه بیت کوین نشان دهنده تقاضای متعادل بین موقعیت های خرید و فروش است. از منظر صعودی، این نشان می دهد که بیت کوین بیش از حد اهرمی نداشته است زیرا قیمت آن از 26500 دلار به 27500 دلار در 19 سپتامبر افزایش یافت.

اما ممکن است خرس‌ها از این واقعیت راحت باشند که اگرچه قیمت بیت‌کوین به بالاترین سطح خود در سه هفته گذشته رسیده است، اما علاقه خریداران در بازارهای حاشیه و گزینه‌ها محدود است.

با این حال، داده‌ها نشان می‌دهند که پشتیبانی می‌تواند از طریق سفارش‌های لحظه‌ای خریداری شود، که احتمالاً نشان می‌دهد که دارایی‌های بزرگ یا به اصطلاح نهنگ‌ها بدون توجه به قیمت انباشته می‌شوند.

اکنون بیت کوین و سایر گاوهای رمزنگاری تا 12 اکتبر یک فرصت سه هفته ای دارند، زمانی که یک قاضی فدرال جلسه استماع دیگری را برگزار می کند و دستوراتی را صادر می کند که به طور بالقوه می تواند مشکلاتی را برای Binance.US ایجاد کند. در همین حال، افزایش قیمت بیت کوین به بالای 28000 دلار قطعا روی میز است.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید