با رسیدن قدرت دلار آمریکا به بالاترین حد خود در 10 ماه گذشته، قیمت بیت کوین برای 26 هزار دلار در حال مبارزه است


بیت کوین با نوسانات قیمت بیت کوین در شاخص دلار آمریکا (DXY) در سال 2023 با بالاترین سطح روبرو شده است.

بیت کوین (BTC) در افتتاحیه وال استریت 24 سپتامبر 26000 دلار را در آغوش گرفت زیرا بسته شدن هفتگی نتایج پایداری به همراه داشت.

نمودار 1 ساعته BTC/USD. منبع: TradingView

تجزیه و تحلیل می گوید بیت کوین اکنون باید پشتیبانی داشته باشد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که جهت قیمت بیت‌کوین پس از شکستن کوتاه مدت حمایت ۲۶۰۰۰ دلاری نامشخص است.

معاملات تخت آخر هفته به سرعت وارد هفته جدید شد و منفی شدن یک شبه به این معنی بود که گاوها قادر به جبران موقعیت از دست رفته نیستند.

تحلیلگر BaroVirtual، سفیر پلتفرم داده‌های زنجیره‌ای Whalemap می‌گوید: «بیت‌کوین نتوانسته مقاومت محلی را در قالب یک خط روند نزولی بشکند و به نظر می‌رسد که ممکن است یک شانه راست نزولی در حال شکل‌گیری باشد. خلاصه شده است.

BaroVirtual یک عکس فوری نمودار روزانه را در X آپلود کرده است که شکل گیری سر و شانه بالقوه در حال تکمیل شدن را نشان می دهد.

او افزود: «اگر درست باشد، خطر سقوط بیت کوین به محدوده 22000 تا 20000 دلار وجود دارد.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: BaroVirtual/X

این چشم انداز نشان می دهد که دیگران در حال حاضر انتظار بازگشت به سطح 20000 دلار را دارند. این چیزی است که به مدت شش ماه در نمودارهای قیمت BTC وجود ندارد.

معامله‌گر و تحلیل‌گر محبوب Rekt Capital، که پیش‌تر ظهور احتمالی دوباره 20000 دلار پایین را به عنوان بخشی از خروج از ساختار دوبل پیش‌بینی کرده بود، اکنون بر حفظ سطوح فعلی به عنوان حمایت تاکید کرده است.

او در بخشی از این مقاله نوشت: «بیت کوین ممکن است با این کاهش فعلی به سمت منطقه 25000 تا 26000 دلار به سمت پایین حرکت کند. تجزیه و تحلیل X تازه در روز

با این حال، اگر حدود 26000 دلار به عنوان مقاومت عمل کند، این می تواند نشانه نزولی باشد که منطقه 25000-26000 دلاری به عنوان حمایت ضعیف می شود. اگر BTC منطقه 25000-26000 دلاری را به مقاومت جدید تبدیل کند، قیمت ممکن است به منطقه 22000-24000 دلار سقوط کند و Local Bottom ‘C’ را پیدا کند.

نمودار همراه سطوح کلیدی را نشان داد.

DXY به اوج های جدید 2023 صعود می کند

در همین حال، بازارهای کلان به روی یک باد مخالف بالقوه دیگر برای بیت کوین و کریپتو باز شده اند: یک دلار قوی ایالات متحده.

موارد مرتبط: تعطیلی دولت ایالات متحده در آینده نزدیک است – 5 چیز که باید در این هفته در بیت کوین بدانید

شاخص دلار آمریکا (DXY) به افزایش خود ادامه داد و به 106.1 رسید که بالاترین سطح از نوامبر 2022 است.

نمودار 1 روزه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

DXY از زمان رسیدن به پایین ترین سطح 15 ماهه در ماه ژوئیه، 6.5 درصد افزایش یافته است و قدرتی را نشان می دهد که از لحاظ تاریخی مانع از عملکرد دارایی های ریسک و بازار کریپتو شده است.

متیو دیکسون، مدیر عامل پلتفرم رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال Evai، گفت: «DXY به سرعت در حال افزایش است به ضرر BTC Crypto و سایر دارایی‌های ریسک. نوشت بخشی از یک واکنش

دیکسون قبلا خنک کننده بالقوه قدرت DXY فضایی را برای جهش تسکین به بیت کوین و آلت کوین ها باز می کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید