آیا قیمت بیت کوین 26 هزار دلار قبل از انقضای 3 میلیارد دلاری ماهانه گزینه های بیت کوین باقی می ماند؟


حجم معاملات بیت کوین به پایین ترین سطح پنج ساله خود رسیده است و S&P 500 به پایین ترین سطح خود در بیش از سه ماه گذشته رسیده است که می تواند برای گاوهای BTC دردسر ایجاد کند.

انقضای گزینه های ماهانه 3 میلیارد دلاری بیت کوین (BTC) در 29 سپتامبر می تواند برای سطح حمایت 26000 دلاری بسیار مهم باشد.

قیمت بیت کوین با نزولی جدی مواجه است

از یک سو، به نظر می رسد که شناسایی بیت کوین در چین، به دنبال گزارش قضایی دادگاه شانگهای که ارزهای دیجیتال را منحصر به فرد و غیرقابل کپی می داند، در حال تقویت است.

از سوی دیگر، بر اساس گزارش شرکت تحلیل زنجیره ای CryptoQuant، حجم تراکنش های نقدی بیت کوین به پایین ترین حد در پنج سال اخیر رسیده است. تحلیلگر Caue Oliveira اشاره کرد که عامل مهم این کاهش در فعالیت های تجاری، ترس فزاینده در مورد چشم انداز اقتصاد کلان است.

علیرغم افزایش دارندگان بلندمدت، کاهش حجم معاملات از نظر نوسانات غیرمنتظره خطری را به همراه دارد. این بدان معنی است که نوسانات قیمت ناشی از انحلال در قراردادهای مشتقه می تواند به طور بالقوه به آسیب ساختاری بازار منجر شود، اگر شرکت کنندگان فعال کافی وجود نداشته باشند.

علاوه بر این، نارضایتی فزاینده‌ای در بین موسسات مالی سنتی در مورد رسیدگی به پرداخت‌های مرتبط با رمزنگاری وجود دارد.

جی پی مورگان چیس، بزرگ‌ترین بانک آمریکای شمالی، نقل و انتقالات «مربوط به دارایی‌های رمزنگاری» را در بخش خرده‌فروشی خود، چیس، ممنوع کرده است. دلیل بیان شده محافظت در برابر تقلب یا مشارکت احتمالی در فعالیت های متقلبانه است.

جی پی مورگان چیس، بزرگ‌ترین بانک آمریکای شمالی، نقل و انتقالات «مربوط به دارایی‌های رمزنگاری» را در بخش خرده‌فروشی خود، چیس، ممنوع کرده است. دلیل بیان شده محافظت در برابر تقلب یا مشارکت احتمالی در فعالیت های متقلبانه است.

در نهایت، دارندگان بیت کوین نگران هستند زیرا شاخص قدرت دلار (DXY)، معیاری برای سنجش قدرت دلار در برابر سایر ارزها، در 26 سپتامبر به 106 رسیده است.

از لحاظ تاریخی، این شاخص با دارایی‌های پرریسک همبستگی معکوس دارد و زمانی که سرمایه‌گذاران به دنبال امنیت در موقعیت‌های نقدی خود هستند، تمایل به افزایش دارد.

آیا گاوهای بیت کوین خیلی خوش بین هستند؟

سود باز برای انقضای گزینه های 29 سپتامبر در حال حاضر 3 میلیارد دلار است. با این حال، به دلیل انتظارات صعودی برای رسیدن قیمت بیت کوین به 27000 دلار یا بالاتر، انتظار می رود که مقدار نهایی کمتر باشد.

تلاش ناموفق برای شکستن بیش از 27200 دلار در 19 سپتامبر ممکن است به اعتماد بیش از حد سرمایه گذاران بیت کوین کمک کرده باشد.

نسبت پیشنهاد به درخواست 0.58 نشان دهنده عدم تعادل بین 1.9 میلیارد دلار سود باز تماس (خرید) و 1.1 میلیارد دلار از گزینه های فروش (خرید) است.

با این حال، اگر قیمت بیت کوین در ساعت 8:00 صبح UTC در 25 اوت در حدود 26300 دلار باقی بماند، تنها گزینه های تماس (put) به ارزش 120 میلیون دلار در دسترس خواهد بود. این تفاوت به این دلیل است که اگر قیمت بیت کوین در انقضا کمتر از این سطح باشد، حق خرید بیت کوین با قیمت 27000 دلار یا 28000 دلار بی فایده است.

بیت کوین برای حداکثر سود زیر 26000 دلار را هدف قرار داده است

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار معامله موجود در 29 سپتامبر برای ابزارهای فراخوان (خرید) و فروش (فروش) بسته به قیمت سررسید متفاوت است. عدم تعادل به نفع هر یک از طرفین، سود نظری را تشکیل می دهد.

این تخمین تقریبی استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد. به عنوان مثال، یک معامله گر می تواند به طور موثری با فروش یک گزینه تماس، در معرض دید منفی بیت کوین بالاتر از یک قیمت مشخص قرار بگیرد. متأسفانه، هیچ راه آسانی برای پیش بینی این تأثیر وجود ندارد.

  • بین 25000 تا 26000 دلار: 1400 تماس و 19300 قرار. نتیجه خالص 430 میلیون دلار به نفع ابزارهای قرار بود.
  • بین 26000 تا 27000 دلار: 6200 تماس و 12600 قرار. نتیجه خالص 170 میلیون دلار به نفع ابزارهای قرار بود.
  • بین 27000 تا 27500 دلار: 9900 تماس و 10100 قرار. نتیجه خالص بین گزینه های فراخوانی و قراردادی متعادل است.
  • بین 27500 تا 28000 دلار: 12000 تماس و 8900 قرار. نتیجه خالص 85 میلیون دلار به نفع وسایل نقلیه تماس بود.

شایان ذکر است که گاوها باید به افزایش قیمت 3.2 درصدی از 26200 دلار دست یابند تا زمین بازی را قبل از انقضای ماهانه یکسان کنند. در مقابل، خرس‌ها تنها به اصلاح 1 درصدی زیر 26000 دلار نیاز دارند تا در 29 سپتامبر به مزیت 430 میلیون دلاری دست یابند.

مرتبط: ممکن است صورت‌حساب‌های ارزهای دیجیتال به تعویق بیفتند زیرا بسیاری برای تعطیلی دولت ایالات متحده آماده می‌شوند

با توجه به اینکه بیت کوین بین 1 تا 11 سپتامبر زیر سطح حمایت 26000 دلار معامله شد، تعجب آور نیست که با نزدیک شدن به انقضای آپشن ها، دوباره این سطح را بشکند. علاوه بر این، به نظر می‌رسد که احساسات سرمایه‌گذاران به طور فزاینده‌ای ریسک‌گریز شده است، همانطور که S&P 500 به پایین‌ترین سطح خود از ژوئن نزول کرد.

در نتیجه، تا زمانی که یک خبر یا رویداد مهمی وجود نداشته باشد که به شدت از گاوهای بیت کوین حمایت کند، احتمال زیادی وجود دارد که قیمت بیت کوین تا 29 سپتامبر به زیر 26000 دلار برسد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید