قیمت بیت کوین با خط روند 200 هفته ای روبرو می شود زیرا دلار آمریکا به بالاترین حد در 6 ماه گذشته می رسد


از آنجایی که قیمت بیت کوین بر میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای تمرکز می کند، تحلیلگران هشدار می دهند که بیت کوین و دارایی های ریسک در معرض خطر افزایش دلار هستند.

بیت کوین (BTC) در 7 سپتامبر به خط روند کلیدی بلندمدت رسید، زیرا قدرت دلار آمریکا به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید.

نمودار 1 ساعته BTC/USD. منبع: TradingView

بیت کوین و میانگین متحرک 200 هفته ای سوال میلیون دلاری را مطرح می کنند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که حرکات قیمت بیت‌کوین بر روی منطقه حدود 25700 دلار متمرکز شده است.

شرایط کمتر از روز قبل متغیر بود. در یک شمع ساعتی به 26000 دلار و پایین ترین سطح محلی به زیر 25400 دلار کاهش یافت.

در حالی که فعالان بازار بیت کوین عموما محتاط هستند، پیش بینی های منفی جدید به طور فزاینده ای رایج می شوند.

معامله‌گر محبوب TraderSZ در آن روز به مشترک X گفت: “$BTC – من هنوز فکر می‌کنم ممکن است کمتر باشد مگر اینکه آن را پس بگیریم.”

نیم سایز کوتاه در اینجا با هدف قرار دادن 23.6k گرفته شده است. “اگر به پایین ترین سطح ماه مه برگردیم، سعی می کنم افزایش پیدا کنم.”

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: TraderSZ/X

Michaël van de Poppe، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA) را در 25670 دلار به عنوان سطح کلیدی برای تماشا در بازه های زمانی هفتگی معرفی کرد.

او گفت: “سوال میلیون دلاری این است که آیا بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای خواهد ماند یا خیر.” خلاصه شده است.

نمودار 1 هفته ای BTC/USD با 200EMA. منبع: TradingView

یکی دیگر از تاجران و تحلیلگران، تونی گینا، رویکرد قاطع تری را در پیش گرفت و اظهار داشت که هدف بعدی بیت کوین 25000 دلار یا کمتر است، زیرا آلت کوین ها نیز متحمل ضرر خواهند شد.

من گفتم می شود 25 هزار. گفتم ALTS کم‌های جدیدی ایجاد می‌کند. او گفت: «اکنون من می گویم که دلار بیت کوین به 19 تا 23 هزار خواهد رسید. نوشت در یک پست X

این کاهش هنوز تمام نشده است. روایت ETF را نادیده بگیرید. فقط برای دستکاری بازار استفاده می شود. به زودی زمان خرید فرا می رسد.»

Ghinea به تلاش مداوم برای راه اندازی اولین صندوق قابل معامله در بورس قیمت بیت کوین یا ETF در ایالات متحده اشاره داشت که منبع اصلی نوسانات کم مدت در هفته های اخیر بوده است.

دلار به نگرانی‌های ارزهای دیجیتال و دارایی‌های پرخطر دامن می‌زند

با نگاهی فراتر از بازارهای کریپتو، دلار آمریکا یک مورد قانع کننده برای سرکوب دارایی های ریسک ایجاد می کند.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین تا نصف شدن در سال 2024 به 46 هزار دلار می رسد – مصاحبه با Filbfilb

شاخص دلار آمریکا (DXY) به بالاترین سطح خود از 10 مارس در 105.15 در روز رسید و از قله های محلی مشاهده شده در پایان ماه می فراتر رفت.

نمودار 1 روزه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

بنجامین کاون، تحلیلگر گفت: «این افزایش دلار همچنان بر دارایی‌های ریسک، به‌ویژه آنهایی که در بالای منحنی ریسک هستند (یعنی ارزهای دیجیتال) فشار خواهد آورد. نوشت بخشی از تحلیل X

TraderSZ موضوع را ادامه داد و پیش بینی کرد که سهام ایالات متحده به دلیل قدرت DXY در مسیر نزولی قرار خواهد گرفت.

کالب فرانزن، تحلیلگر ارشد در Cubic Analytics گفت: «اقدامات قیمت برای شاخص دلار آمریکا DXY بسیار صعودی است (و بنابراین برای دارایی‌های مالی نزولی است». اضافی.

زمانی که میانگین متحرک 200 روزه از ابر و خط روند از اوج های 2022 عبور کرد، گفتم مهم است که گوش کنیم. اکنون آنها را به حمایت تبدیل کرده ایم.»

نمودار همراه میانگین های متحرک 200 روزه ساده و نمایی DXY را نشان می دهد.

نمودار شاخص دلار آمریکا (DXY) با میانگین متحرک. منبع: Caleb Franzen/X

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *