با وجود کاهش قیمت، Ordinals هنوز اکثریت بیت کوین tx را تشکیل می دهند


با توجه به اینکه حدود 85 درصد از فعالیت شبکه تحت سلطه کتیبه ها و چاپ BRC-20 در 21 اوت است، به نظر می رسد بیت کوین Ordinals زنده و فعال است.

علیرغم افت قیمت اخیر این ارز دیجیتال و پیشنهادهایی مبنی بر اینکه هیاهو در مورد NFT های بیت کوین “مرده” است، کتیبه های متوالی همچنان بر فعالیت در شبکه بیت کوین در هفته گذشته تسلط داشتند.

در 21 آگوست، توسعه دهنده Ordinals “Leonidas” اظهار داشت که بیت کوین در 24 ساعت گذشته 530788 تراکنش را پردازش کرده است که از این تعداد 450785 تراکنش مربوط به Ordinals است.

او گفت: «در میان تمام ادعاها مبنی بر اینکه اعداد معمولی مرده اند، به معنای واقعی کلمه 84.9 درصد از فعالیت بیت کوین را تشکیل می دهند.

داده های Dune Analytics از این روند پشتیبانی می کند زیرا بیش از 400000 کتیبه متوالی را در 20 اوت گزارش کرد، در حالی که Bitinfocharts گزارش می دهد که تعداد روزانه تراکنش های بیت کوین حدود 556000 است.

این به این معنی است که بیش از سه چهارم فعالیت فعلی شبکه مربوط به Ordinals در 20 اوت است.

محقق صنعت، اریک وال، به این موضوع اضافه کرد و مشاهده کرد که 54 درصد از تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین در طول هفته به صورت عادی بوده است.

به گفته Dune، تعداد کل کتیبه های Ordinal 25.5 میلیون است که 53.4 میلیون دلار کارمزد در شبکه بیت کوین ایجاد کرده است.

کتیبه ها در حال حاضر تحت تسلط سکه های BRC-20 هستند که 1.9 میلیون آن در هفته گذشته ضرب شد.

کتیبه های هفتگی بر اساس نوع – تجزیه و تحلیل تلماسه

مشاهدات اخیر تصویر متفاوتی نسبت به گزارش 17 آگوست DappRadar از Ordinals نشان می دهد که ادعا می کرد میزان استفاده و فروش NFT از زمان اوج خود در ماه مه کاهش یافته است و برخی از ناظران ارزهای دیجیتال را بر آن داشت تا اعلام کنند که هیاهو به پایان رسیده است.

با این حال، این گزارش حجم فروش و معاملات NFT های ضرب شده در شبکه بیت کوین را ردیابی می کند، نه فعالیت ثبت واقعی، که همچنان بالا به نظر می رسد.

مرتبط با: بیت کوین Ordinals برای رفع مشکل «کتیبه های نفرین شده» ارتقا می یابد

بیت کوین Ordinals ساختارهای دارایی تغییرناپذیر است که اجازه می دهد داده ها در ساتوشی، کوچکترین کسری از بیت کوین، ثبت شوند.

این پروتکل در ژانویه راه‌اندازی شد و ماه‌های بعد شاهد افزایش هیاهوی کتیبه‌ها بود که هزاران مورد از آنها در شبکه بیت‌کوین چاپ شد و باعث ازدحام و افزایش هزینه‌های تراکنش‌ها شد که در آوریل و می به اوج خود رسید.

مجله: بازی های بلاک چین واقعا غیرمتمرکز نیستند… اما این در حال تغییر است
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *