بیت کوین Ordinals با استفاده از coin TX: Glassnode با فضای بلاک مشکلی نداشت


این شرکت گفت که کتیبه‌ها بیشتر به‌عنوان «پرکننده بسته‌بندی» عمل می‌کنند و فضای باقی‌مانده هنگام بسته‌بندی پول با ارزش بالا را در بلوک‌ها پر می‌کنند.

علی‌رغم نگرانی‌ها مبنی بر مسدود شدن شبکه بیت‌کوین Ordinals، شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد کتیبه‌ها فضای بلوک را از انتقال پول با ارزش بیت‌کوین (BTC) دور می‌کنند.

شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode در گزارشی در 25 سپتامبر گفت: «شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد کتیبه ها جایگزین انتقال پول می شوند.

این شرکت اظهار داشت که این به احتمال زیاد به این دلیل است که کاربران رجیستری تمایل دارند نرخ های کارمزد پایین تری را تعیین کنند و مایلند مدت بیشتری برای تایید منتظر بمانند.

به نظر می‌رسد کتیبه‌ها ارزان‌ترین فضای بلوک موجود را خریداری و مصرف می‌کنند و به راحتی با انتقال پول فوری‌تر جایگزین می‌شوند.»

بیت کوین Ordinals در فوریه 2023 معرفی شد و از آن زمان تاکنون سهم عمده ای از فعالیت شبکه را در مورد تعداد تراکنش های روزانه به خود اختصاص داده است.

با این حال، گلس‌نود خاطرنشان کرد که این به طور کامل در سهم آن از کارمزد استخراج منعکس نمی‌شود، زیرا این نوشته تنها حدود 20 درصد از کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین را نسبت می‌دهد.

به اشتراک گذاری هزینه ثبت نام بین تصاویر، متن، صدا، ویدئو و انواع دیگر داده ها در بیت کوین. منبع: Glassnode.

پست های بیشتر به معنای درآمد بیشتر است. اما یک مشکل وجود دارد

در حالی که کتیبه ها تقاضای پایه برای فضای بلوک را تقویت می کنند و کارمزد استخراج کنندگان را افزایش می دهند، گلاسنود می گوید که نرخ هش بیت کوین نیز از فوریه تا کنون 50 درصد افزایش یافته است.

گلس‌نود می‌گوید که این امر منجر به رقابت سخت‌تر برای ماینرهایی شده است که به دنبال استفاده از هزینه‌های درآمد هستند:

“با رقابت شدید ماینرها و نزدیک شدن به رویداد نصف شدن، ماینرها احتمالاً در آستانه استرس درآمد قرار می گیرند و سودآوری آنها مورد آزمایش قرار می گیرد مگر اینکه قیمت BTC در کوتاه مدت افزایش یابد.”

بیت کوین در حال حاضر ۲۶۲۱۶ دلار قیمت دارد، اما بسیاری از کارشناسان صنعت پیش از رویداد نصف شدن بیت کوین که برای آوریل ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است، انتظار رشد کمی دارند.

مرتبط با: کیسی رودرمور، خالق بیت کوین Ordinals، «Runes» جایگزین BRC-20 را معرفی کرد.

در حال حاضر، بیشتر کتیبه‌ها در نتیجه توکن‌های BRC-20 هستند که یک ماه پس از معرفی پروتکل Ordinals روی بیت کوین در ماه فوریه، کیسی رودامور معرفی شدند.

در ۲۵ سپتامبر، Rodarmor از Runes به عنوان یک جایگزین بالقوه برای BRC-20s استفاده کرد و پیشنهاد کرد که پروتکل توکن قابل تعویض مبتنی بر UTXO خروجی تراکنش‌های خرج نشده زیادی را در شبکه بیت‌کوین باقی نمی‌گذارد.

مجله: بازی های بلاک چین در واقع غیرمتمرکز نیستند… اما این در حال تغییر است


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید