خالق بیت کوین Ordinals پیشنهاد می کند سیستم شماره گذاری کتیبه ها را تغییر دهد


کیسی رودرمور، خالق بیت کوین Ordinals، توضیح داد که اعداد سکه فقط تغییر خواهند کرد اما به طور کامل حذف نمی شوند.

کیسی رودارمور، خالق و کدگذار اصلی بیت کوین Ordinals، اخیراً پیشنهاد تغییر سیستم شماره گذاری پروتکل را در تلاش برای ساده کردن پایه کد پروژه داده است.

از زمان شروع پروتکل Ordinals، به هر توکن غیرقابل تعویض (NFT) که با استفاده از Ordinals ایجاد شده است، یک شماره ثبت منحصر به فرد اختصاص داده شده است. آنها مشابه شماره های سریال عمل کردند و به بخشی جدایی ناپذیر از هنر دیجیتال چاپ شده روی پروتکل تبدیل شدند.

با این حال، Rodarmor معتقد است که ثابت نگه داشتن اعداد کتیبه منجر به “کد زشت و توقف توسعه” می شود. بنابراین، کدگذار اصلی پروتکل پیشنهاد کرد که اعداد کتیبه‌ها “به طور دائم ناپایدار” باشند. این بدان معنی است که سیستم شماره گذاری که اعداد منحصر به فرد را به نوشته های ایجاد شده در شبکه بیت کوین اختصاص می دهد، از اولویت خارج می شود.

به گفته Rodarmor، این حرکت پایه کد پروتکل را ساده می کند و تغییرات پروتکل را در آینده آسان تر می کند. کدگذار همچنین توضیح داد که شماره پست تغییر خواهد کرد اما به طور کامل لغو نخواهد شد. رودارمور تاکید کرد که اعداد کتیبه های جدید مشابه کتیبه های قدیمی خواهد بود، اما ممکن است 1٪ متفاوت باشد.

اعضای جامعه به این پیشنهاد واکنش نشان دادند. منبع: X

در حالی که بسیاری از این حرکت حمایت کردند، برخی دیگر اشاره کردند که کاربران مبلغ قابل توجهی را برای دریافت اعداد خاص پرداخت کرده اند و تحت تأثیر قرار گرفتن مجدد اعداد قرار خواهند گرفت. با این حال، یک عضو جامعه ثبت شده است کسانی که به شماره گذاری کتیبه ها اهمیت می دهند، هنوز می توانند اقلام مجموعه را بر اساس مهرهای زمانی مرتب کنند.

مرتبط با: با وجود سقوط قیمت، Ordinals هنوز هم اکثریت txs بیت کوین را تشکیل می دهند

بیت کوین Ordinals ساختارهایی هستند که امکان نوشتن به ساتوشی، کوچکترین بخش بیت کوین (BTC) را فراهم می کنند. این پروتکل در ژانویه 2023 راه اندازی شد و هزاران کتیبه در شبکه BTC ضرب شد. Ordinals از زمان تأسیس به طور مداوم در بیت کوین فعالیت داشته است. در 21 آگوست، پروتکل NFT مانند 84.9 درصد از کل فعالیت در شبکه بیت کوین را به خود اختصاص داد.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بدتر اتریوم تبدیل کردند: آیا می توانیم این مشکل را برطرف کنیم؟
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید