کیسی رودرمور، خالق بیت کوین Ordinals، «Runes» جایگزین BRC-20 را معرفی کرد.


کیسی رودارمور، مخترع بیت کوین Ordinals، می گوید که پروتکل توکن قابل تعویض مانند Runes به اندازه توکن های BRC-20 در شبکه بیت کوین زباله باقی نمی گذارد.

مخترع بیت کوین Ordinals یک پروتکل جدید توکن قابل تعویض مبتنی بر بیت کوین را به عنوان یک جایگزین بالقوه برای استاندارد توکن BRC-20 پیشنهاد می کند.

استاندارد BRC-20 در ماه مارس توسط یک توسعه دهنده ناشناس “Domo” منتشر شد. در عرض دو ماه، ارزش بازار BRC-20 به 1 میلیارد دلار رسید. PEPE و ORDI از برجسته‌ترین توکن‌های BRC-20 بودند که روی بیت‌کوین ایجاد شدند.

BRC-20 صدور و انتقال توکن های قابل تعویض را از طریق پروتکل Ordinals در بیت کوین امکان پذیر می کند. با این حال، رودرمور استدلال می‌کند که مشکل توکن‌های BRC-20 این است که بیت‌کوین را با خروجی‌های تراکنش ناخواسته یا UTXO اسپم می‌کنند.

او در پست خود در 25 سپتامبر توضیح داد که توکن‌های BRC-20 «به عواقب ناخواسته‌ای مانند گسترش UTXO منجر می‌شود» و Runes را به عنوان جایگزین مبتنی بر UTXO پیشنهاد کرد.

پروتکل‌های مبتنی بر UTXO به‌طور طبیعی بیشتر در بیت‌کوین قرار می‌گیرند و با جلوگیری از ایجاد UTXO‌های ناخواسته، از به حداقل رساندن مجموعه UTXO پشتیبانی می‌کنند.»

Rodarmor افزود: “اگر این پروتکل ردپای کوچکی روی زنجیره داشت و مدیریت مسئول UTXO را تشویق می کرد، می تواند در مقایسه با پروتکل های موجود، آسیب را کاهش دهد.”

UTXO ها مقدار ارز دیجیتال باقی مانده در کیف پول پس از یک تراکنش کامل را نشان می دهند. موجودی در تراکنش های بعدی استفاده می شود و در پایگاه داده UTXO ذخیره می شود.

مدل UTXO بیت کوین در جلوگیری از مشکل خرج مضاعف و تبدیل بیت کوین به یک دفتر کل قابل حسابرسی و شفاف نقش دارد.

Rodarmor گفت که پروتکل های توکن قابل تعویض دیگر در بیت کوین مانند Counterparty و Omni Layer نیز مشکلات خاص خود را دارند.

مشکلات Rodarmor با پروتکل‌های توکن قابل تعویض فعلی در بیت‌کوین: منبع: Casey Rodarmor.

در حالی که Rodarmor اعتراف می کند که 99.9٪ از توکن های قابل تعویض مملو از کلاهبرداری و الگوهای رفتاری هستند، او معتقد است که پروتکل توکن قابل تعویض مناسب می تواند به ارزش شبکه بیت کوین بیافزاید:

ایجاد یک پروتکل توکن قابل تعویض خوب برای بیت کوین می تواند درآمد قابل توجهی از کارمزد تراکنش، مشارکت توسعه دهندگان و کاربران را برای بیت کوین به ارمغان بیاورد.

مرتبط با: با وجود سقوط قیمت، Ordinals هنوز هم اکثریت txs بیت کوین را تشکیل می دهند

رودارمور در ۲۵ سپتامبر در توییتر اسپیس با همراهی ترور اونز، مجری برنامه The Ordinals Show گفت که ایده Runes هفته گذشته به ذهنش رسید و مطمئن نیست که بتواند آن را بیشتر دنبال کند یا خیر.

اندکی پس از تماس، اوونز 100000 دلار از صندوق مرزی بیت کوین را به توسعه دهندگان بالقوه ای که می توانند یک برنامه Rune برای پیشبرد پیشنهاد Rodarmor ایجاد کنند، پیشنهاد داد.

Cointelegraph برای اظهار نظر با Rodarmor تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

مجله: بازی های بلاک چین در واقع غیرمتمرکز نیستند… اما این در حال تغییر است
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید