مدیر عامل OpenAI: بیت کوین یک مرحله “فوق العاده منطقی” در درخت فناوری است


در یکی از قسمت‌های سریال The Joe Rogan Experience، آلتمن هیجان خود را برای بیت‌کوین ابراز کرد و همچنین گفت که «فوق العاده ضد» CBDCها است.

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، بیت کوین (BTC) را یک قدم “فوق العاده منطقی” برای افزایش درخت فناوری خواند. این مرحله هم عاری از کنترل دولت است و هم به مبارزه با فساد کمک می کند.

آلتمن در یکی از قسمت های 6 اکتبر به جو روگان گفت: “من در مورد بیت کوین هیجان زده هستم.” تجربه جو روگان فایل صوتی دیجیتال

من فکر می کنم این ایده که ما یک ارز جهانی داریم که خارج از کنترل هر دولتی است، یک گام فوق العاده منطقی و مهم در درخت فناوری است.

مصاحبه گسترده رئیس OpenAI با روگان در مورد افکار او در مورد بیت کوین به عنوان ارز ذخیره جهانی و نگرانی های او در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) صحبت کرد.

آلتمن، که همچنین به عنوان بنیانگذار Worldcoin فعالیت می کند، گفت که انتقال به یک “دنیای فعال از نظر فناوری”، از جمله بیت کوین، می تواند به کاهش فساد کمک کند.

آلتمن گفت: «یکی از چیزهایی که من و مطمئناً بسیاری از افراد دیگر مشاهده کرده‌ایم این است که فساد یک مانع باورنکردنی برای انجام هر کاری است که منجر به پیشرفت در یک جامعه شود.

او گفت: «اما در دنیایی که برای مثال، پرداخت‌ها دیگر مانند کیسه‌های پول نقد نیستند، به نوعی به صورت دیجیتالی انجام می‌شوند و ممکن است کسی دوست داشته باشد آن جریان‌ها را تماشا کند، حتی اگر از بیت‌کوین استفاده می‌کنید».

من فکر می کنم این چیزی است که فساد را کاهش می دهد.»

در همین حال، روگان خوش‌بینی خود را برای بیت‌کوین ابراز کرد و گفت که علیرغم بدبینی‌اش نسبت به صنعت گسترده‌تر ارزهای دیجیتال، او معتقد است بیت‌کوین می‌تواند یک «ارز معتبر جهانی» باشد.

کریپتو جذاب واقعی بیت کوین است. به نظر من، این ارزی است که بیشترین شانس را برای تبدیل شدن به یک ارز معتبر جهانی دارد. تعداد محدود است [and] مردم آن را با معادن خود استخراج می کنند [computer]”

روگان افزود: “این برای من بسیار تاثیرگذار است. من دوست دارم که اجرا شود.”

اما آلتمن مدت ها قبل از پادکست حامی بیت کوین بود. 10 سال پیش در یک پست وبلاگی، آلتمن استدلال کرد که دنیای تجارت با بیت کوین شفاف تر خواهد بود.

دنیایی که در آن همه ما با بیت کوین معامله می کنیم بسیار شفاف تر خواهد بود و شفافیت مالی نیز عالی است. شاید این چیزی باشد که فساد را بیش از همه کاهش دهد.» آلتمن گفت.

روگان و آلتمن «بسیار نگران» در مورد CBDC ها، از جنگ ایالات متحده علیه کریپتو انتقاد می کنند

در همین حال، آلتمن و روگان هر دو گفتند که “فوق العاده ضد” CBDCها هستند و از تبدیل شدن ایالات متحده به یک ایالت نظارتی ابراز نگرانی کردند.

روگان استدلال کرد که CBDCها می توانند به دولت ها کنترل بیشتری بر نحوه خرج کردن پول خود بدهند:

من بسیار نگرانم که ارز دیجیتال بانک مرکزی به امتیاز اعتبار اجتماعی گره خورده است. این خیلی منو می ترسونه اجبار این امر به نفع عمومی جامعه نیست، بلکه برای اهداف کنترلی است.»

مرتبط با: رئیس BIS: چارچوب‌های CBDC باید از حریم خصوصی کاربر و آزادی پولی محافظت کنند

آلتمن اضافه کرد که از رفتار اخیر دولت ایالات متحده با صنعت ارزهای دیجیتال تحت تأثیر قرار نگرفته است.

“خیلی چیزها وجود دارد که من از کارهایی که اخیراً دولت ایالات متحده انجام داده است ناامید شده ام، اما جنگ با کریپتو، که اینگونه است، ما نمی توانیم از آن دست بکشیم، مثلاً می خواهیم این را کنترل کنیم و همه این. او گفت: “این چیزی است که من را برای کشور بسیار ناراحت می کند.”

مجله: آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی رقیب جدید کریپتو HK است
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید