کوه نزدیک شدن به تاریخ بازپرداخت Gox: آیا بیت کوین در مشکل است؟


برنامه ریزی شده برای اکتبر، Mt. به تاریخ بازپرداخت Gox نزدیک می شود، ناظران ارزهای دیجیتال منتظر یک رویداد صنعتی بزرگ در پاییز هستند.

در حالی که جامعه ارزهای دیجیتال به طور فعال در مورد نصف شدن بیت کوین (BTC) در سال 2024 بحث می کند، یکی دیگر از رویدادهای بالقوه بازار بزرگ در این سال رخ می دهد.

صرافی بیت کوین هک شده Mt. متولی Gox در نهایت تا پایان اکتبر 2023 به طلبکاران صرافی بازپرداخت خواهد کرد.

در سال 2010، Mt. Gox زمانی بزرگ‌ترین صرافی بیت‌کوین جهان بود و تخمین زده می‌شود که حدود 70 درصد از کل تراکنش‌های BTC را قبل از انفجار تسهیل کرده است.

این صرافی که اکنون از بین رفته است، به دلیل نقض امنیتی در سال 2014، 850000 بیت کوین یا 4 درصد از کل بیت کوینی را که تا کنون منتشر شده است، از دست داده است. رویداد Mt. نه سال بعد

کوه فعلی مهلت بازپرداخت Gox تقریباً در سه ماه آینده برنامه ریزی شده است، Cointelegraph در مورد انتظار Mt گزارش داد. Gox با برخی از مدیران کریپتو تماس گرفت تا بداند از بازپرداخت وی چه انتظاری دارد.

سرمایه گذاران وقتی بیت کوین خود را پس بگیرند چه خواهند کرد؟

موسس و مدیر عامل WhaleWire، جیکوب کینگ، Mt.

کینگ به کوین تلگراف گفت که پس از از دست دادن تمام بیت کوین خود تقریباً 10 سال پیش، اکثر طلبکاران احتمالاً حداقل بخشی از بیت کوین خود را زمانی که بالاخره بیت کوین خود را پس می گیرند، می فروشند.

او گفت: «این جریان سفارش‌های فروش می‌تواند بر قیمت‌ها فشار نزولی وارد کند و به طور بالقوه منجر به رکود بازار شود. کینگ همچنین Mt. Gox به تاخیرهای طولانی در فرآیند بازپرداخت اشاره کرد که “سرمایه گذاران را ناامید کرد و اعتماد آنها را به بازار کاهش داد”.

مدیر عامل WhaleWire ادامه داد:

این یک سوال ساده است، سرمایه گذاران چه خواهند کرد؟ سال گذشته شاهد فروش بیشتر از خرید بودیم و Mt. Gox، اکثر بازنده‌ها به رمزارزهای گذشته روی آوردند. بعید است که آنها فرصتی برای حفظ آن برای سال‌های بیشتر پس از این اتفاق داشته باشند.”

او گفت: “ما مطمئن هستیم که برخی از اینکه در نهایت می توانند پول نقد را برداشت کنند خوشحال خواهند شد، اما ما شک داریم که این امر منجر به فروش بزرگ شود.” وقتی از ویرت پرسیده شد که آیا صنعت کریپتو قبلاً رویداد مشابهی را دیده است یا خیر، ویرت گفت که قبلاً هرگز رویدادی به این مقیاس بزرگ وجود نداشته است.

کوه برخی از طلبکاران Gox خود اذعان دارند که بازار بیت کوین ممکن است پس از بازپرداخت با فشار فروش مواجه شود. با این حال، او خود را در Mt. طلبکار Gox به کوین تلگراف گفت که بسیاری از شاکیان احتمالا به HODL ادامه خواهند داد. او بیان کرد:

وقتی پولمان را گرفتیم، فکر می کنم همه آن را نگه داریم. اما زمانی که خبر عرضه این سکه ها به گوش جهانیان برسد، افرادی که صاحب سکه ها هستند اما حق ندارند از ترس کاهش قیمت آن ها را می فروشند.

چه مقدار بازپرداخت خواهد شد؟

کوه Gox انتظار دارد تا پایان اکتبر در مجموع بیش از 10000 طلبکار رمزارز از سراسر جهان را بازپرداخت کند. با وجود از دست دادن 850000 بیت کوین صرافی، Mt. Gox تنها بخشی از کل ضررهای ناشی از هک را بازپرداخت می کند زیرا شرکت فقط توانست برخی از وجوه را بازیابی کند.

به گزارش آنلاین، Mt. Gox مبلغ 142000 بیت کوین (4.3 میلیارد دلار) و تقریباً 40 میلیون دلار از 143000 ارز رمزنگاری شده فورک شده بیت کوین کش (BCH) را به طلبکاران خود بازپرداخت خواهد کرد. طبق گزارش ها، صرافی ورشکسته 69 میلیون ین ژاپن (510 میلیون دلار) نیز پرداخت خواهد کرد. پرداخت ها با استفاده از ترکیبی از فیات و ارزهای دیجیتال انجام می شود و هر پرداخت به صورت جداگانه با هر سرمایه گذار هماهنگ می شود.

فرانک ویرت، یکی از بنیانگذاران Whale Alert، Mt. گوکس اعتراف می کند که بازپرداخت وجوه او کار بزرگی خواهد بود. مدیر اجرایی به کوین تلگراف گفت، اما نحوه تأثیرگذاری آن بر بازار تا حد زیادی به نحوه انتشار وجوه و نحوه گزارش رسانه ها بستگی دارد.

برخی از اعتباردهندگان اصلی، از جمله Bitcoinica و MtGox Mutual Funds، بنا بر گزارش‌ها تصمیم گرفته‌اند وجوه بازیابی ورشکستگی خود را به بیت‌کوین پرداخت کنند.

کوه در توییتر. بر اساس داده‌های ربات تعادل Gox، متولی MtGox در زمان نگارش این مقاله ۱۳۵۸۹۰ بیت کوین را در تمام آدرس‌های شناخته شده در اختیار دارد.

کوه مقدار بازپرداخت بیت کوین Gox نزدیک به دارایی های بیت کوین مایکل سیلر است

بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، Mt. در حالی که Gox بر این باور است که بازپرداخت یک معامله بزرگ خواهد بود، همچنین برخی از شکاکان وجود دارند که مطمئن هستند اثرات بالقوه به سرعت محو خواهند شد.

کوه مقدار بیت کوینی که به طلبکاران Gox بازگردانده می شود، قابل مقایسه با مایکل سیلر، مدافع بیت کوین است که حداقل 152333 بیت کوین (4.52 میلیارد دلار) در اختیار دارد.

ماتی گرینسپن، بنیانگذار کوانتوم اکونومیکس، به کوین تلگراف گفت: «در هر صورت، به نظر زیاد نمی رسد. گرینسپن با اشاره به ارزش فعلی بیت کوین که باید بازپرداخت شود، تأکید کرد که حجم فعلی روزانه روی زنجیره بسیار بیشتر است.

مرتبط با: 30 میلیارد دلار از اکوسیستم کریپتو از سال 2012 به سرقت رفته است: گزارش

او افزود: «میانگین حجم روزانه روی زنجیره ۱۲ میلیارد دلار است که حجم مبادلات حدود ۱۸ میلیارد دلار در روز گزارش شده است».

بنابراین این قطعاً چیزی است که بازار می تواند در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه جذب کند. من تصور می کنم ممکن است به دلیل گمانه زنی ها در مورد این رویداد فشار فروش وجود داشته باشد. بسیاری از مردم ریاضیات پایه را نمی دانند.”

گرین اسپن کوه نیز دارد. وی تاکید کرد که بیت کوین Gox بین تعداد زیادی از مردم توزیع خواهد شد و این می تواند برای شبکه به عنوان یک “رویداد توزیع انبوه” بسیار خوب باشد.

بسیاری از OG ها هستند که دوباره فعال خواهند شد. برخی می‌فروشند و دست‌های خود را می‌شویند، اما شرط می‌بندم بسیاری از آنها مدافع سرسخت حضانت شخصی خواهند بود.»

این مدیر همچنین نسبت به بازپرداخت احتمالی ابراز خوش بینی کرد و اشاره کرد که Mt.

مجله: آیا باید «قرص نارنجی» را به کودکان بدهید؟ وضعیت کتاب های کودکان بیت کوین
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *