سهام ماینینگ بیت کوین در سال 2023 عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین دارند، اما داده های زنجیره ای نشان دهنده توقف احتمالی است.


سهام استخراج بیت کوین در سال 2023 سه رقمی سقوط کرد، اما افزایش بیت کوین ارسالی به صرافی ها نشان می دهد که شتاب در حال کاهش است.

شرکت‌های استخراج بیت کوین در بحبوحه افزایش قیمت اخیر در ارزهای دیجیتال برتر، با اختلاف زیادی از قیمت بیت کوین بهتر عمل کردند.

سهام 9 شرکت برتر استخراج بیت کوین که به صورت عمومی معامله می شوند بر اساس ارزش بازار به طور متوسط ​​257.14 درصد از سال تا به امروز در سال 2023 بوده است. این رقم تقریباً سه برابر سود BTC در مدت مشابه است.

سودهای بالاتر نشان دهنده اثر اهرمی بتا است که سهام ماینینگ دارند. بتای اهرمی نشان می دهد که این سهام در طول افزایش بیت کوین عملکرد بهتری دارند. در حالی که وقتی بیت کوین سقوط می کند، با ریسک نزولی عمیق تری مواجه می شود.

با توجه به بتای بسیار اهرمی، عملکرد قیمت بیت کوین همچنان یک عامل مهم در تعیین جهت سهام استخراج خواهد بود.

روند در صنعت معدن نشان می دهد که معدنچیان با خرید ماشین آلات بیشتر در بلندمدت موقعیت خود را نشان می دهند. با این حال، آنها هنوز سطوح انباشتی را نشان نداده اند که با بازارهای صعودی قبلی مطابقت داشته باشد، که نشان می دهد روند صعودی سهام ممکن است در میان مدت متوقف شود.

عملکرد سهام استخراج بیت کوین فهرست شده.

شرکت‌های معدنی متعددی در ماه گذشته حرکت‌های توسعه‌ای انجام دادند و به احساسات مثبت و ارزش بلندمدت سهام افزودند. در همان زمان، شرایط استخراج با کاهش هش و افزایش قیمت بهبود یافت.

با این حال، داده های زنجیره ای نشان می دهد که استخراج کنندگان بخش قابل توجهی از دارایی های خود را تخلیه می کنند. این می تواند نشانه ای از یک پسرفت در آینده نزدیک باشد.

شرکت های معدنی حرکت های بزرگی انجام می دهند

شرکت های سهامی عام در ایالات متحده در ماه ژوئن حرکت های تهاجمی انجام دادند که نشان دهنده تقویت بلندمدت این بخش بود.

ادغام Hut 8 Mining Corp. (HUT8) با US Bitcoin Corp (USBTC) هش‌ریت کلی را به 9.8 EH/s افزایش داده است و آن را به سومین سازمان بزرگ استخراج عمومی در ایالات متحده تبدیل کرده است. با این حال، او 50 میلیون دلار نیز از کوین بیس وام گرفت.

Cleanspark (CLSK) 9.3 میلیون دلار برای افزایش هش ریت خود تا حدود 1 EH/s سرمایه گذاری کرد.

در همان زمان، Riot Blockchain (RIOT) قراردادی به ارزش 170 میلیون دلار با سازنده سخت‌افزار استخراج MicroBT امضا کرد تا پس از استقرار کامل، ظرفیت هش‌ریت خود را تا سال 2024 تقریباً دو برابر کند.

دارایی های بیت کوین شرکت های استخراج عمومی. منبع: مجله معدن

سهام معدن برای یک فشار کوتاه تنظیم شده است

طبق داده‌های Fintel، Marathon Digital Holdings یکی از در معرض دیدترین سهام در نزدک است که 25.06 درصد از سهام خود را به صورت عمومی معامله می‌کند. برای مرجع، مقادیر بالای 10٪ اتصال کوتاه بیش از حد در نظر گرفته می شود.

به طور مشابه، 14.54 درصد از سهام عمومی Riot Platform کوتاه شد. این افزایش نسبت به 13.48 درصد در ماه می و 22.32 درصد از استخراج رمزارز است.

در حالی که مابقی، بین 5 تا 10 درصد از سهام شناور آنها، موقعیت های کوتاه هستند که نشان دهنده یک موضع نسبتاً خنثی در بازار است.

افزایش بهره کوتاه مدت در MARA، RIOT و CIFR ممکن است به دلیل بدهی بیش از حد و رقیق شدن سهام باشد که بر سودآوری سهامداران فعلی تأثیر منفی می گذارد.

سود ماینینگ در حال افزایش است، اما ماینرها می فروشند

معیار عرضه تک برگه Coin Metrics که نشان دهنده دارایی کیف پول هایی است که ارزهای رمزنگاری شده را از استخرهای استخراج دریافت می کنند، نشان می دهد که این آدرس ها دارایی خود را به پایین ترین سطح یک ساله نزدیک کرده اند.

عرضه تک تب ماینر بیت کوین. منبع: Coin Metrics

داده های Glassnode همچنین مقدار قابل توجهی از سکه های انتقال یافته به صرافی ها را ثبت کردند. جریان ورودی ارز حتی از سطوحی که در بازار صعودی 2021 مشاهده شد نیز فراتر رفت.

https://twitter.com/glassnode/status/1673635113261756416

همچنین، دارایی‌های ماینرها به پایین‌ترین حد خود در دو سال اخیر نزدیک شده است که احتمالاً به دلیل سودآوری پایین در بیشتر سال 2023 است.

نرخ هش کلی شبکه در اوایل ژوئن به بالاترین حد خود رسید، اما در میان موج گرما در تگزاس در حال کاهش است. کاهش نرخ هش و افزایش قیمت بیت کوین به بالای 30000 دلار به افزایش سود ماینرهای فعال کمک می کند.

هزینه تولید Antminer S19، پرکاربردترین مدل ماینینگ، بسته به هزینه برق بین 20000 تا 25000 دلار متغیر است.

شرکت‌هایی که دارای مزارع معدنی مانند Riot Blockchain هستند، به ویژه در تگزاس، ممکن است به دلیل آب و هوا متحمل ضرر و زیان شوند. با این حال، از آنجایی که این اولین بار نیست، احتمالاً این شرکت اقداماتی را برای محافظت در برابر خطرات موج گرما انجام داده است.

مرتبط با: بهره‌وری استخراج بیت‌کوین Riot Blockchain در بحبوحه گرمای بی‌سابقه تگزاس، 28 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت.

با این حال، علیرغم بهبود سودآوری، ماینرها بیت کوین را تخلیه می کنند که به طور بالقوه نشانه ای از اقدامات منفی قیمت در آینده است.

در حالی که درآمد در ماه ژوئن افزایش یافت، استخراج‌کنندگان همچنان به هزینه‌های توسعه و عملیات خود ادامه دادند، که نشان می‌دهد بازار ارز دیجیتال هنوز شروع نشده است.

برنامه‌های توسعه شرکت‌ها و کاهش ذخایر ماینرهای زنجیره‌ای، اقدام میان‌مدت جانبی قیمت یا اصلاح احتمالی سهام ماینینگ در صورت کاهش قیمت BTC را پیش‌بینی می‌کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Nivesh Rustgi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *