دشواری استخراج بیت کوین با اوج فروش ماینرهای بیت کوین به بالاترین حد خود می رسد


در هفته‌های اخیر، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین مقادیر بی‌سابقه بیت‌کوین را به صرافی‌ها ارسال کرده‌اند، زیرا معیار سختی شبکه به بالاترین حد خود رسیده است.

سختی استخراج بیت کوین (BTC) پس از آخرین تعدیل سختی در 12 جولای به بالاترین حد خود یعنی 53.91 تریلیون واحد رسیده است. این معیاری است که نشان می دهد استخراج بلاک های بیت کوین چقدر دشوار است.

بلاک چین سختی خود را هر دو هفته یکبار تنظیم می کند تا 10 دقیقه زمان تراکنش را حفظ کند. هنگامی که قدرت محاسباتی شبکه افزایش می‌یابد، به گونه‌ای تنظیم می‌شود که استخراج را دشوارتر کند و سودآوری ماینرها را کاهش دهد.

آخرین تعدیل فشار بر ماینرهایی را که بیت کوین خود را که از ژوئن استخراج کرده اند فروخته اند، افزایش می دهد. برخی از تحلیلگران گمان می کنند که فقدان انباشت ماینر احتمالاً افزایش قیمت بیت کوین را محدود می کند.

با آخرین تعدیل سختی، سودآوری ماینرهای متوسط ​​و کوچک احتمالاً در محدوده منفی قرار می گیرد و آنها را مجبور می کند تا به طور موقت برخی از ماینرهای ASIC خود را تعطیل کنند.

تسلیم احتمالی ماینرهای ضعیف‌تر می‌تواند در نهایت به ماینرهای بزرگ‌تر اجازه دهد تا بیت کوین انباشته کنند، که می‌تواند فشار فروش ماینینگ را کاهش دهد.

آیا معدنچیان به تسلیم نزدیک هستند؟

نشانگر Hash Ribbon که توسط تحلیلگر مستقل چارلز ادواردز ایجاد شده است، میانگین متحرک 30 و 60 روزه (MA) هش ریت شبکه را ردیابی می کند. وقتی MA 30 روزه به زیر MA 60 روزه می رسد، نشانه آن است که ممکن است تسلیم ماینر اتفاق بیفتد، به این معنی که ماینرهای بی سود به کار خود ادامه داده اند.

این دو خط اندکی به یک انتقال نزدیک هستند و افزایش سختی می‌تواند کاتالیزوری را برای ماینرهای ضعیف‌تر فراهم کند تا در نهایت تسلیم شوند.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD با نشانگر Hash Stripe. منبع: TradingView

مهاجرت استخراج‌کنندگان ضعیف‌تر، پاداش‌های بیشتری را برای ماینرهای کارآمدتر به ارمغان می‌آورد و به طور بالقوه به آن‌ها اجازه می‌دهد به جای فروش، بخشی از خروجی خود را ذخیره کنند.

آیا بیت کوین پس از توقف فروش ماینر می تواند بالاتر رود؟

اخیراً، ماینرها مشاهده شده اند که مقادیر بی سابقه بیت کوین را در صرافی ها تخلیه می کنند. طبق گزارش K33 Research، استخراج‌کنندگان عمومی 100 درصد یا بیشتر از تولید خود را در ماه می فروختند.

به روز رسانی ماهانه بیت کوین فروخته شده توسط استخراج کنندگان عمومی در سال 2022. منبع: K33 Research

همچنین در ژوئن و ژوئیه، حجم انتقال تجمعی 30 روزه از بیت کوین به مبادلات از کیف پول های ماینر به اوج خود در شش سال گذشته رسید، که نشان می دهد ماینرها احتمالاً به تخلیه بیت کوین خود با نرخ هشدار دهنده ای ادامه می دهند.

حجم تجمعی BTC 30 روزه از ماینرها به صرافی ها منتقل می شود. منبع: مجله بیت کوین

عرضه تک هاپ ماینرها از Coin Metrics، که نشان دهنده کل مقدار نگهداری شده در کیف پول های دریافت کننده وجوه از استخرهای ماینینگ است، نیز به کمترین میزان در یک سال گذشته رسید. این نشان می دهد که استخراج کنندگان پول بیشتری نسبت به خروجی تولید خود بارگیری می کنند.

مطالب مرتبط: رالی قبل از نصف شدن بیت کوین می تواند به زودی آغاز شود – در اینجا دلیل آن است

عرضه تک برگه ماینرها. منبع: Coin Metrics

همانطور که ماینرها به سمت فروش روی می آورند، داده های توزیع را از شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Santiment عرضه می کنند نشان می دهد که نهنگ های بیت کوین برعکس عمل می کنند.

پرکارترین سرمایه گذاران بیت کوین، معروف به نهنگ ها و کوسه ها، که معمولا با آدرس های دارای 10 تا 10000 بیت کوین علامت گذاری می شوند، دارایی های خود را از 17 ژوئن 2.15 میلیارد دلار افزایش داده اند.

علاوه بر این، بیت کوین که توسط صرافی ها نگهداری می شود نیز به زیر سطح سال 2017 سقوط کرده است که نشان می دهد سرمایه گذاران BTC را از صرافی حذف کرده و عرضه غیر نقدی آن را افزایش می دهند.

در حالی که انباشت بیت کوین در میان نهنگ ها قبلاً قیمت بیت کوین را بالاتر می برد، این بار در محدوده محدودی بین 29500 تا 31500 دلار تحت فشار قرار داشت که ممکن است تا حدی به دلیل فشار فروش ماینرها باشد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Nivesh Rustgi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *