بزرگترین کاهش سختی استخراج در سال 2023؟ 5 نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


بیت کوین شروع به دستیابی به اهداف نزولی معامله گران کرده است زیرا اقدامات قیمت بیت کوین از گام های آن در یک هفته کلان مهم پیروی می کند.

بیت کوین (BTC) در شرایط نامشخص وارد آخرین هفته کامل جولای می شود و 30000 دلار تبدیل به مقاومت می شود.

در این هفته که نوید یک هفته هیجان انگیز – اما شاید ناامیدکننده – برای معامله گران است، اقدام قیمت بیت کوین به ترکیبی از محرک های نوسانات نگاه می کند.

مهمترین آنها تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده در مورد نرخ بهره است که موضوع اصلی تعدادی از انتشار داده های کلان مهم است.

برخی امیدوارند که اینها به تنهایی برای خروج بیت کوین از محدوده معاملاتی یک ماهه که به سختی به بالای 30000 دلار رسیده بود، کافی باشد. بازار تاکنون سرنخ کمی در مورد اینکه ممکن است در آینده به کجا برسد، ارائه کرده است.

با این حال، معامله‌گران بی‌صبر شده‌اند و به طور فزاینده‌ای بر این باورند که BTC/USD در نهایت از سطح فعلی به 25000 دلار یا حتی پایین‌تر خواهد رفت.

Cointelegaph نگاهی به عوامل کلیدی در بحث عملکرد قیمت بیت کوین با نزدیک شدن به ماه جولای دارد.

قیمت بیت کوین با شروع نزولی هفته 29000 دلار است

بیت کوین یک انفجار کلاسیک از نوسانات را در بسته شدن هفتگی 23 ژوئیه ارائه کرد و به گاوها تصویری از بازگشت بالقوه حمایت 30000 دلاری داد.

با این حال، این مدت کوتاه بود و ساعاتی قبل از بسته شدن شمع هفتگی، BTC/USD سودهای لحظه آخری را دنبال کرد و هفته را تقریباً با 30000 دلار بسته شد.

طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، قیمت یک شبه حتی ضعیف‌تر بود و بیت‌کوین در زمان نگارش این مقاله به سمت 29000 دلار حرکت کرد.

با این حال، به طور کلی، سریال بسیار آشنا همچنان پابرجاست.

با نزدیک شدن به پایان هفته، میشائل ون دی پوپ، موسس و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، گفت: برجسته شده است جایی که او “منطقه قابل توجه” را برای عبور گاو نر می نامد.

سطح بحرانی بیت کوین شکسته نشده است، بنابراین ما به کاهش افقی ادامه خواهیم داد. ادامه داد در روز

سناریوها ثابت می مانند – موقعیت های خرید بالای 30200 تا 30400 دلار – موقعیت های خرید زمانی که به 29000 دلار رسیدیم.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Michaël van de Poppe/Twitter

معامله گر محبوب Daan Crypto Trades اشاره کرد که افزایش به 30300 دلار به طور موثر شکاف معاملات آتی CME را باز و بسته کرد.

او گفت: “فریب انحرافات آخر هفته را نخورید.” گفت دنبال کنندگان توییتر

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Daan Crypto Trades/Twitter

یک رویکرد خوش بینانه محتاطانه به محدوده ماه گذشته از سوی معامله گر همکار Credible Crypto ارائه شد، که پیشنهاد کرد بیت کوین می تواند از ضررهای مهم تری جلوگیری کند.

“قیمت در 30 روز گذشته در محدوده محدودی قرار داشته است و کل OI بین 2 سطح پایه در نوسان بوده است.” خلاصه شده است.

محدوده‌های قیمت از OI تشکیل می‌دهند، سپس ما یک حرکت بالا/پایین را می‌بینیم که OI را قبل از تکرار چرخه بازنشانی می‌کند. اگر ادامه یابد، حرکت نزولی باید در اینجا در حد پایین باشد.

نمودار 1 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: TradingView

تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره منجر به “هفته ای پر از اقدام” شد

این هفته یک رویداد بر چشم انداز کلان تسلط داشته است و فقط در حوزه رمزنگاری نیست.

کمیته بازار آزاد فدرال فدرال (FOMC) در تاریخ 26 ژوئیه برای تصمیم گیری در مورد میزان افزایش نرخ بهره معیار تشکیل جلسه خواهد داد.

بازارها تردیدی ندارند که افزایشی اتفاق خواهد افتاد – برخلاف ماه گذشته، زبان مقامات فدرال رزرو باعث شد که تقریباً به اتفاق آرا افزایش 0.25 درصدی را پیش بینی کنند.

بر اساس آخرین داده های FedWatch Tool گروه CME، احتمال این اتفاق در حال حاضر 99.8٪ است.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

انتشار داده های کلان هفته تنها پس از FOMC منتشر می شود و جایی برای آنها باقی نمی گذارد که بر تصمیم گیری به موقع تأثیر بگذارند. با این حال، انتشارات از اهمیت کمتری برخوردار نیستند و شامل نسخه شاخص هزینه مصرف شخصی (PCE) و همچنین تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم هستند.

«هیچ چیز مانند یک هفته پر اکشن در بازارها وجود ندارد. 20 درصد از شرکت‌های S&P 500 درآمد خود را با جلسه فدرال رزرو و داده‌های تورم برای تکمیل آن گزارش می‌دهند. نوشت در بخشی از خلاصه توییتر.

پس از چند هفته نوسانات کم، همه چیز باید در این هفته جالب شود. این یک هفته عالی برای معامله گر بودن است.»

دیگر مفسر مالی Tedtalksmacro خاطرنشان کرد که شرایط کلی نقدینگی بانک مرکزی جهانی علیرغم افزایش احتمالی، به نظر در سطح کلان پایین است.

پس از سقوط آزاد از ماه مارس، نقدینگی CB جهانی می تواند در اینجا به پایین ترین حد خود برسد. نظر داد و همچنین نمودارهای مقایسه ای

“از لحاظ تاریخی این برای BTC + ریسک خوب بوده است.”

نقدینگی بانک مرکزی جهانی – نمودار BTC/USD. منبع: Tedtalksmacro/Twitter

اصول “تسلیم” به دلیل کاهش در هش استریپ

با کاهش رقابت شدید بین ماینرها، شکاف تجاری سرسختانه بیت کوین بار دیگر به بنیادهای شبکه آن آسیب وارد می کند.

طبق آخرین پیش بینی های BTC.com، سختی استخراج بیت کوین در کالیبراسیون مجدد خودکار بعدی آن در 26 جولای حدود 4 درصد کاهش خواهد یافت.

این چالش که در حال حاضر در بالاترین حد خود قرار دارد، امسال تنها چند افت داشته است و این هفته می تواند بزرگترین در سال 2023 باشد.

مروری بر اصول شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

نرخ هش داستان مشابهی از تثبیت را پس از رسیدن به بالاترین رکورد در این ماه بیان می کند. چارلز ادواردز، بنیانگذار Capriole Investments، مدیر دارایی های رمزنگاری شده، با تجزیه و تحلیل معیار Hash Stripes به مرحله جدیدی از “تسلیم شدن” اشاره کرد.

ادواردز استدلال کرد که در حالی که بیت کوین از اواخر سال 2022 از بازار خارج شده است، زمانی که هنوز از عواقب سقوط FTX رنج می برد، معامله گران هیچ ترسی از تسلیم شدن ندارند.

با وجود این، او افزایش انفجاری در هش ریت در هفت ماه گذشته را “ناپایدار” توصیف کرد.

ما یک کاپیتولاسیون هش استریپ داریم. AKA گفت: «کاهش رشد نرخ هش بیت کوین پس از افزایش باورنکردنی (ناپایدار) 50 درصدی در سال 2023. نظر داد هفته گذشته

تسلیم منابع انسانی یک سیگنال فروش نیست و نه یک سیگنال صعودی است. مدیریت ریسک تا زمان از سرگیری رشد تضمین شده است.

نمودار هش استریپ بیت کوین. منبع: چارلز ادواردز / توییتر

کوین تلگراف به پوشش جامع وضعیت موجود در میان ماینرها ادامه می دهد و نظریه های مختلفی در مورد رفتار فروش اخیر بیت کوین به وجود آمده است.

NVT به بالاترین سطح از سال 2019 رسیده است

همانطور که بیت کوین به بلوک 800000 خود می رسد، یک متریک کلاسیک روی زنجیره سیگنال مشابهی – حداقل در حال حاضر – می دهد که شرایط قیمت بیت کوین ممکن است بیش از حد گرم شود.

نسبت تراکنش ارزش شبکه (NVT)، که ارزش بازار بیت کوین را بر ارزش دلار آمریکا در معاملات روزانه زنجیره ای تقسیم می کند، به بالاترین حد خود در چهار سال گذشته رسید.

NVT سعی می کند نشان دهد که چه زمانی حجم روی زنجیره با مقدار کلی شبکه هماهنگ نیست، اما نتایج می تواند متفاوت باشد.

همانطور که ویلی وو، تحلیلگر سازنده توضیح می دهد، افزایش قیمت NVT می تواند هم در بازارهای صعودی و هم در دوره های افزایش قیمت “ناپایدار” رخ دهد.

هنگامی که NVT بیت کوین بالا است، این نشان می دهد که ارزش شبکه از ارزش انتقال یافته در شبکه پرداخت پیشی می گیرد، که ممکن است زمانی باشد که شبکه در رشد بالایی باشد و سرمایه گذاران آن را یک سرمایه گذاری با بازده بالا در نظر بگیرند، یا در عوض، زمانی که قیمت در یک حباب ناپایدار است.

نمودار نرخ بیت کوین NVT (عکس از صفحه). منبع: Woobull

در همین حال، در مصاحبه اخیر با Cointelegraph، ادواردز کاپریول استدلال کرد که NVT هنوز در برابر اوج های بسیار بالا مانند آنچه در سال 2021 مشاهده شد، کنترل می شود.

او گفت: «NVT در حال حاضر در سطح عادی معامله می‌شود، که با توجه به قرائت عادی امروزی آن، چیز زیادی به ما نمی‌گوید؛ فقط بیت‌کوین تنها بر اساس این معیار بسیار ارزشمند است.

دارندگان بلند مدت 75 درصد از عرضه بیت کوین را کنترل می کنند

آستر نقره ای در حال ساخت؟ عرضه فعلی بیت کوین در پشت صحنه همچنان در حال کاهش است.

مرتبط: بیت کوین ممکن است همچنان 19 هزار دلار ببیند، به معامله گر هشدار می دهد که پیش از حرکت بزرگ قیمت بیت کوین

همانطور که توسط فعالان مختلف بازار اشاره شده است، مقدار BTC ارائه شده برای خرید نشان دهنده اعتقاد پایدار در میان سرسخت ترین دارندگان آن است.

55 درصد از عرضه در حال حاضر بیکار است. حداقل دو سالو برای 29 درصد پنج سال یا بیشترداده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode.

تجزیه و تحلیل اضافی، “عرضه دارندگان طولانی مدت بیت کوین به ATH جدید 14.52 میلیون بیت کوین، معادل 75 درصد از عرضه در گردش رسیده است.” برجسته شده است این هفته.

“این نشان می دهد که HODLing پویایی بازار ترجیحی در بین سرمایه گذاران بالغ است.”

نمودار همراه مقدار BTC را نشان می دهد که توسط دارندگان بلندمدت یا LTH ها نگهداری می شود، که به عنوان نهادهایی تعریف می شود که ارزهای دیجیتال را برای 155 روز یا بیشتر نگه می دارند.

نمودار توضیحی عرضه نگهدارنده بلندمدت بیت کوین. منبع: Glassnode/Twitter

مجله: علامت گذاری حق چاپ موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *