ماینرهای بیت کوین چگونه می توانند در یک بازار متخاصم زنده بمانند؟


استخراج بیت کوین سخت تر می شود. این بدان معناست که ماینرها برای دریافت پاداش کمتر باید بیشتر هزینه کنند. اما هنوز راه هایی برای کسب سود وجود دارد.

ما تنها هفت ماه تا نصف شدن بعدی بیت کوین (BTC) در آوریل 2024 فاصله داریم. این تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد و یک فرآیند کاهش تورم است که تولید سکه‌های جدید را تا 50 درصد کاهش می‌دهد.

نصف شدن بیت کوین یکی از مهم ترین رویدادها برای سرمایه گذاران رمزارز است و در طول تاریخ منجر به افزایش قیمت بیت کوین شده است. با این حال، تاثیر بر صنعت معدن موضوع پیچیده تری است. پاداش‌های بلوک، یکی از جریان‌های درآمد اصلی ماینرها را کاهش می‌دهد. هاوینگ 2024 این میزان را از 6.25 بیت کوین به 3125 بیت کوین کاهش می دهد. بنابراین، ماینرها باید استراتژی های خود را برای جبران پاداش های کاهش یافته به دلیل نصف شدن، تطبیق دهند.

بیایید استراتژی‌ها و منابع درآمد جایگزینی را که می‌توانند به استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در شرایط خصمانه بازار کمک کنند، بررسی کنیم.

تغییر ذهنیت ها

استخراج بیت کوین شامل یک فرآیند رقابتی است که در آن ماینرها برای دریافت پاداش بلاک رقابت می کنند. این رقابت از زمان بلاک بیت کوین نشات می گیرد که به طور متوسط ​​10 دقیقه در هر بلوک در سطح پروتکل است. چه قدرت محاسباتی شبکه نسبتاً کم باشد، مثلاً 1 کیلوهات بر ثانیه، یا به سطح عظیمی مانند 200 میلیون TH/s افزایش یابد، همان پاداش‌های بلوک باید بین ماینرها توزیع شود.

مرتبط با: یک ETF انقلابی برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به ارمغان خواهد آورد

این محیط رقابتی، استخراج‌کنندگان را تشویق می‌کند تا بهره‌وری انرژی و استفاده از سخت‌افزار مقرون‌به‌صرفه را در اولویت قرار دهند. با هر رویداد نیمه‌سازی که در آن پاداش‌های بلوک 50 درصد کاهش می‌یابد، این روند به سمت بهره‌وری شتاب بیشتری می‌گیرد. از آنجایی که هزینه تولید یک بیت کوین منفرد در مدت کوتاهی پس از نصف شدن بعدی تقریباً دو برابر خواهد شد، ماینرها باید راه هایی را برای بهینه سازی سودآوری خود و تمرکز بر روی این سه عامل حیاتی جستجو کنند.

بقای ماینرهای بیت کوین به این سه نهنگ بستگی دارد

اولین و مهمترین “نهنگ” هزینه برق است. به گفته جی پی مورگان، حتی یک نوسان متوسط ​​1 سنت در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) می تواند منجر به انحراف قابل توجه 3800 دلار در هزینه تولید BTC شود. معدنچیان در حال بررسی قراردادهای پیچیده برای افزایش سودآوری خود پس از نصف شدن هستند و به فکر نقل مکان به کشورها یا مناطقی با قیمت کمتر برق هستند. آنها حتی در حال بررسی گزینه هایی برای تولید برق از گازهای سرگردان هستند. من معتقدم که برای معدنچیان بسیار مهم است که نرخ برق را در سطح یا کمتر از 5 سنت در کیلووات ساعت نگه دارند تا سودآوری خود را پس از آوریل 2024 حفظ کنند.

دومین عامل مهمی که توجه ماینرها را به خود جلب می کند، کارایی تجهیزات آنهاست. به عنوان مثال، هزینه های استخراج روزانه بیت کوین را می توان بیش از 63 درصد در هنگام ارتقا از یک پلتفرم با رتبه بازده 60 J/TH به سخت افزار با رتبه بازده 22 J/TH کاهش داد. ماینرهایی که کارایی سخت افزاری دارند و از هزینه کمتر برق بهره مند می شوند بیشترین سود را خواهند داشت. آنها کسانی هستند که به احتمال زیاد از رویدادهای مهم بازار مانند هاوینگ آینده عبور می کنند.

من همچنین توصیه می کنم که ماینرها از استراتژی سوم استفاده کنند، که شامل انباشت سرمایه اضافی در BTC استخراج شده در دوره های سودآور است. این ذخیره می تواند به عنوان یک بافر در برابر تأثیر کاهش پاداش بلوک پس از نصف شدن عمل کند. هنگامی که رالی پس از نصف شدن اتفاق می افتد، ماینرها می توانند با فروش دارایی های استخراج شده با حاشیه سود بالاتر از ذخایر خود استفاده کنند، که می تواند به جبران زیان کمک کند.

در حالی که استراتژی هایی مانند تضمین نرخ برق پایین تر، استفاده از تجهیزات معدنی با کارآمدتر انرژی و استفاده از سرمایه مازاد می تواند اثرات منفی را کاهش دهد، نصف شدن سال 2024 فشار قابل توجهی بر معدنچیان وارد می کند. این به طور بالقوه می تواند منجر به تعطیلی بسیاری از عملیات معدنی شود. بنابراین، ماینرها همچنین باید جریان‌های درآمدی جایگزین را کشف کنند. یکی از فرصت های امیدوارکننده برای ماینرها در پروژه هایی مانند بیت کوین Ordinals نهفته است.

راه های دیگر

بیت کوین Ordinals اخیراً با هدایت کارمزد تراکنش ها در شبکه بیت کوین به سطوح جدید توجه زیادی را به خود جلب کرده است. «کتیبه‌های» متوالی، ابرداده‌های متصل به هر ساتوشی، دارایی منحصربه‌فردی هستند که مستقیماً روی بلاک چین بیت‌کوین ایجاد می‌شوند، شبیه به یک توکن غیرقابل تعویض (NFT). برای به دست آوردن یکی، کاربران معمولاً با پلتفرم یا پروتکل مسئول Ordinals تعامل دارند.

مرتبط با: 10 سال بعد هنوز ETF بیت کوین وجود ندارد اما چه کسی اهمیت می دهد؟

با افزایش تعداد کتیبه ها که تا امروز از مرز 25.5 میلیون عبور کرده است، درآمد حاصل از معاملات نیز افزایش می یابد و کارمزدها به طور دقیق بیش از 53 میلیون دلار است. این روند نشان می دهد که جریان های درآمد جایگزین برای ماینرها ممکن است در بلندمدت مهم شود.

می‌بینیم که دستورات معادله سودآوری ماینرها را تغییر می‌دهند، تقاضای کاربران برای تولید کتیبه‌ها را افزایش می‌دهند، تراکنش‌های تراکنش را در شبکه بیت‌کوین آغاز می‌کنند و ماینرها را تشویق می‌کنند تا تراکنش‌های خود را در بلوک بعدی وارد کنند.

مطمئناً می‌توانیم انتظار پیشرفت‌های بیشتری را در شبکه بیت‌کوین داشته باشیم که استخراج‌کنندگان را قادر می‌سازد تا به طور مؤثرتری با محیط پس از هاوینگ سازگار شوند. با نزدیک‌تر شدن به رویداد نصف شدن، استخراج‌کنندگان باید استراتژی‌های ذکر شده در بالا را برای بهینه‌سازی سودآوری خود در اولویت قرار دهند و برای جایگزین‌های جدید در افق باز بمانند.

دیدار بکبائوف او مدیر عامل شرکت استخراج بیت کوین Xive است که در سال 2019 یکی از بنیانگذاران آن بود. او قبلاً به عنوان شریک مدیریت در Hive Mining فعالیت می کرد. او دارای مدرک لیسانس از دانشگاه فنی Kzak-British و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت مالی از دانشگاه رابرت گوردون انگلستان است. او همچنین به عنوان یک مربی در برنامه شتاب دهنده استارت آپ Founder Institute در هیوستون، تگزاس خدمت می کند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Didar Bekbauov

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید