استخراج کنندگان بیت کوین به دنبال منابع انرژی جایگزین برای کاهش هزینه ها هستند


نسل بعدی استخراج کریپتو بر منابع انرژی جایگزین برای کارایی تمرکز خواهد کرد.

در طول بازار صعودی سال 2021، بسیاری از شرکت‌های بزرگ استخراج وام‌های کلان برای خرید تجهیزات لازم و زیرساخت‌های مناسب برای استخراج ارز دیجیتال دریافت کردند. با این حال، فروپاشی صرافی‌های کریپتو FTX و Celsius باعث شد که بسیاری از این شرکت‌ها اعلام ورشکستگی کنند.

بازار نزولی کنونی، همراه با نرخ هش شبکه بیت‌کوین بالا و سود کم، بار دیگر صنعت کریپتو را به این فکر انداخته است که آیا ماینرها می‌توانند از زیان‌ها بازگردند یا خیر. اگرچه این موضوع هنوز بحث‌برانگیز است، اما مشخص شده است که امروزه شرکت‌های معدنی بیشتر بر منابع انرژی جایگزین برای کاهش هزینه‌ها، کسب سود و در برخی موارد، کاهش اثرات زیست‌محیطی خود تمرکز می‌کنند.

منابع انرژی جایگزین مورد استفاده معدنچیان

استیون لوبکا، مدیر عامل شرکت خدمات مالی سوان بیت کوین متمرکز بر بیت کوین، به کوین تلگراف گفت که میانگین نرخ استخراج یک بیت کوین (BTC) حدود 26000 دلار است، اما شرکت های معدنی که بر انرژی های تجدیدپذیر متمرکز هستند نرخ های بین 5000 تا 15000 دلار به ازای هر BTC را مشاهده می کنند. .

سخنگوی Riot Blockchain، یک شرکت استخراج بیت کوین که سهام آن در ایالات متحده است، به کوین تلگراف گفت که انرژی باد و خورشیدی تولید شده در سراسر تگزاس به Riot کمک می کند تا برخی از کمترین هزینه ها را برای استخراج کریپتو فراهم کند. او گفت: «همانطور که در عرشه سرمایه‌گذار سه ماهه دوم ما گفته شد، استخراج 1 بیت کوین برای Riot 8389 دلار هزینه دارد.

نمای هوایی از سایت معدن راکدیل Riot Blockchain. منبع: Riot Blockchain

کنت هالیبرتون، رئیس و مدیر عامل شرکت میزبان ماینینگ بیت کوین Sazmining، به کوین تلگراف گفت که بزرگترین هزینه ماینینگ همیشه برق بوده است.

ماینرهای بیت کوین به طور طبیعی انگیزه پیدا کردن کمترین هزینه را دارند. برق مازاد با کمترین قیمت است. منابع تجدیدپذیر اغلب دارای الکتریسیته اضافی هستند که آنها را به گزینه ای عالی برای استخراج بیت کوین تبدیل می کند.

هالیبرتون اضافه کرد که داده های به دست آمده به طور مستقل از شورای استخراج بیت کوین نشان می دهد که شبکه بیت کوین ممکن است در واقع یکی از پایدارترین صنایع باشد. به گفته این منبع، 59 درصد از عملیات استخراج کربن خنثی است و تقریباً 4.5 درصد در سال رشد می کند.

او گفت: «تمام عملیات معدنی ما در ویسکانسین و پاراگوئه از انرژی آبی بیش از حد استفاده می‌کند.

به نظر می رسد تغییر به سمت منابع انرژی جایگزین یک روند برای ماینرها باشد که موفقیت بلندمدت را در نظر می گیرند. فیل هاروی، مدیرعامل ارائه‌دهنده زیرساخت استخراج رمزنگاری Sabre56، به کوین تلگراف گفت که این شرکت در حال حاضر با ده‌ها شرکت ماینینگ برای نصب ماشین‌ها در سه تأسیسات Sabre56 در وایومینگ و اوهایو کار می‌کند.

تأسیسات Sabre56’s Bonepile در ژیلت، وایومینگ. منبع: ریچل ولفسون

هاروی توضیح داد که تاسیسات Sabre56 در ژیلت، وایومینگ، معروف به “Bonepile”، خانه تقریباً 2200 ماشین معدنی است که با ترکیبی از منابع انرژی، از جمله سهم مواد از انرژی تجدیدپذیر، تغذیه می‌شوند. فضای 5200 متر مربعی از مجموعه انرژی مخلوط Basin Electric بهره می برد. بر اساس وب سایت Basin Electric، 24 درصد از این انرژی از باد، 0.6 درصد انرژی بازیافتی و 4.3 درصد نیروی برق آبی تشکیل شده است که 28.9 درصد انرژی تجدیدپذیر را تامین می کند.

هاروی گفت: «ماشین‌های موجود در زمینه Bonepile ما ترکیبی از MicroBT Whatsminer M50s و Bitmain Antminer S19 هستند. از نظر طراحی سایت و روش، ما از طراحی هوای فشرده استفاده می کنیم. این بدان معناست که هوا برای خنک کردن ماشین‌ها به داخل تأسیسات وارد می‌شود.»

به گفته هاروی، تاسیسات Bonepile برای تامین هوای اضافی طراحی شده است. هاروی توضیح داد که این روش گرمای بیش از حد و استرس روی تجهیزات معدن را کاهش می دهد، در حالی که به استخراج کنندگان اجازه می دهد تا به طور طبیعی هوای گرم را از طریق فشار بیش از حد خارج کنند.

او گفت: «این با طراحی استاندارد رایج در صنعت معدن متفاوت است، جایی که هیچ سیستمی برای کمک به ورود هوا به تاسیسات وجود ندارد، اما هوای گرم اغلب از طریق یک مکانیسم اضافی تخلیه می‌شود.»

OceanBit، شرکتی که پلتفرم های انرژی تجدیدپذیر را با استفاده از منابع حرارتی اقیانوس توسعه می دهد، رویکرد متفاوتی در پیش گرفته است. مایکل بنت، یکی از بنیانگذاران OceanBit به Cointelegraph گفت که این شرکت استخراج بیت کوین را در طراحی نیروگاه حرارتی اقیانوسی خود ادغام کرده است. او توضیح داد: “این به ما امکان می دهد بارهای متغیر را متعادل کنیم، نیرو را سریعتر به عملیات دریایی انتقال دهیم و انرژی اضافی را برای افزایش سودآوری تاسیسات کسب کنیم.”

به گفته بنت، انرژی حرارتی اقیانوس بزرگترین منبع انرژی دست نخورده در این سیاره است. این یک منبع انرژی تجدیدپذیر با بار پایه است، مانند آبی یا زمین گرمایی، اما از اختلاف دمای آب اقیانوس ها برای تولید برق استفاده می کند.

بنت معتقد است که بیت کوین قطعه گمشده مورد نیاز برای مقیاس کردن منبع انرژی تا پذیرش جهانی است زیرا تعدادی از چالش های تجاری مربوط به تبدیل انرژی حرارتی اقیانوس (OTEC) را حل می کند.

نمودار چرخه ترمودینامیکی OceanBit. منبع: OceanBit

ناتانیل هارمون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل OceanBit، توضیح داد: “محصول جانبی فرآیند تولید OTEC، آب سرد چهار درجه سانتیگراد است که آن را برای خنک کردن ASIC ها ایده آل می کند؛ محصول جانبی ASIC ها گرمای کم درجه است که باعث می شود.” آن را برای خنک‌سازی ایده‌آل می‌کند. از آن در فرآیند OTEC استفاده کنید. این ترکیب بازده را افزایش می‌دهد و در عین حال هزینه هر دو را کاهش می‌دهد.”

بنت به اشتراک گذاشت که OceanBit قصد دارد نیروگاه تحقیق و توسعه خود را در سال 2024 در هاوایی افتتاح کند.

برخی از منابع انرژی جایگزین بحث برانگیز هستند

شرکت استخراج کریپتو در پنسیلوانیا Stronghold Digital Mining از ضایعات زغال سنگ برای تامین انرژی عملیات استخراج خود استفاده می کند.

این ضایعات که به نام های گوب، کلم یا استخوان نیز شناخته می شود، نتیجه فرآیند تصفیه معدن زغال سنگ است. این تکه های زغال سنگ تصفیه نشده، مخلوط با شیل، تخته سنگ یا سایر ناخالصی ها، در هزاران جریب زمین متروکه معدن در پنسیلوانیا انباشته شده است.

گرگ بیرد، مدیر عامل شرکت استخراج دیجیتال Stronghold به کوین تلگراف گفت که شرکت او با وزارت حفاظت از محیط زیست پنسیلوانیا و مقامات محلی محیط زیست برای پاکسازی انباشته های زغال سنگ و استفاده از آنها برای تامین انرژی عملیات استخراج بیت کوین کار می کند.

او گفت: «زهکشی معادن اسیدی از این توده‌ها یکی از بزرگترین منابع آلودگی آب در پنسیلوانیا است. انبوه زباله ها برای دهه ها از طریق احتراق خود به خود آتش می گیرند و آلودگی های سمی را در هوا منتشر می کنند. Stronghold ضایعات زغال سنگ را از طریق امکانات تخصصی به برق تبدیل می کند و سپس برق را به شبکه محلی می رساند یا از برق برای استخراج بیت کوین استفاده می کند.

بیرد افزود: استخراج بیت کوین برای ادامه عملیات پاکسازی زغال سنگ ضروری است و آن را بسیار کارآمدتر از استخراج کنندگانی است که به دنبال منبع انرژی هستند.

در حالی که این روشی برای پاکسازی تن از زباله های زغال سنگ فراهم می کند، ماده 22 را از منظر زیست محیطی نیز مورد توجه قرار می دهد.

تأسیسات خصوصی که می توانند از زغال سنگ زائد استفاده کنند هنوز هیدروکربن ها را می سوزانند. بازوی پروژه شبکه عدالت انرژی پنسیلوانیا حتی ادعا کرد که کارخانه‌هایی که زغال‌سنگ زباله می‌سوزانند بیشتر از کارخانه‌های زغال‌سنگ جدید آلوده می‌شوند.

زمانی که استرانگولد برای مجوز سوزاندن سوخت تایر در تاسیسات پنتر کریک درخواست داد، خود تحت نظارت گروه های محیط زیست قرار گرفت.

راسل زربو، فعال شورای هوای پاک اخیراً در پادکستی گفته است که این مرکز از برق تولید شده برای تولید ارز دیجیتال استفاده می کند. به جای فروش این برق به شبکه انرژی، این تاسیسات باید به طور کامل به عنوان یک زباله‌سوز زباله‌های جامد مجوز بگیرد، که مشمول افزایش الزامات نظارت بر آلودگی هوا خواهد بود.

چالش های ماینر ممکن است مانع پذیرش شود

اگرچه قابل توجه است که شرکت‌های استخراج کریپتو از منابع انرژی جایگزین استفاده می‌کنند، اما برخی چالش‌ها ممکن است مانع اتخاذ این رویکرد شود. هالیبرتون ادعا کرد که اطلاعات نادرست در مورد منابع انرژی جایگزین گسترده است:

«مردم محلی ممکن است موانعی ایجاد کنند، زیرا متوجه نیستند که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین با ایجاد شغل و کسب درآمد از اتلاف یا برق اضافی، سود خالصی را برای جوامع محلی خود فراهم می‌کنند. برق نیز اشتباه گرفته شده است. ذخیره سازی آن بسیار گران است و اگر الکتریسیته پس از تولید استفاده نشود یا ذخیره نشود، هدر می رود و به معنای واقعی کلمه در زمین فرو می رود.

علاوه بر این، مشکلات ناشی از استفاده از انرژی های تجدیدپذیر نیز آشکار است. هاروی خاطرنشان کرد که ارتفاع ژیلت، وایومینگ باعث کیفیت بسیار پایین‌تر هوا می‌شود. بنابراین، ماشین‌های موجود در تأسیسات Sabre56 در Bonepile ممکن است در کشیدن هوای کافی برای خنک‌سازی مشکل داشته باشند.

سپس موضوع آلودگی حرارتی مطرح می‌شود، زیرا هوای گرم از ماشین‌های استخراج به اتمسفر رها می‌شود، که Cointelegraph از نزدیک در سایت Bonepile در وایومینگ شاهد آن بود. با توجه به این موضوع، برخی از شرکت های معدنی راه های منحصر به فردی برای استفاده مجدد از تولید گرما پیدا می کنند. به عنوان مثال، Genesis Digital Assets از هوای گرم تولید شده توسط تجهیزات معدن برای پرورش سبزیجات در مناطق اسکاندیناوی استفاده می کند.

گرمای حاصل از ماشین های معدن برای رشد گیاهان در گلخانه استفاده می شود. منبع: Genesis Digital Assets

با در نظر گرفتن همه چیز، آینده عملیات معدنی احتمالاً به منابع تجدیدپذیر بستگی خواهد داشت. مارگی فنگ، مدیر بازاریابی در تولید کننده پیشرو تجهیزات استخراج ارز دیجیتال Bitmain، به کوین تلگراف گفت که این شرکت سرعت خود را تغییر داده است و اکنون سخت در تلاش است تا فناوری های خنک کننده آبی را ارتقا دهد زیرا معتقد است تقاضا برای چنین تجهیزاتی افزایش خواهد یافت. در آینده.

فنگ اضافه کرد که Bitmain دریافت که تقریباً یک چهارم تمام استخراج‌کنندگان بیت‌کوین از آب برای تامین انرژی تاسیسات خود استفاده می‌کنند و باد و هسته‌ای به ترتیب دومین و سومین مشارکت‌کنندگان بزرگ بیت‌کوین هستند.


نویسنده: Rachel Wolfson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *