ماینرهای بیت کوین Marathon، Riot و CleanSpark تولید بیت کوین را در ماه سپتامبر افزایش دادند


قابل ذکر است که Marathon Digital در ماه سپتامبر 1232 بیت کوین استخراج کرد که سهم رکورد 4.3 درصدی از پاداش استخراج کنندگان بیت کوین را به خود اختصاص داد.

ماینرهای بیت کوین Marathon Digital، Riot Platforms و CleanSpark افزایش شدیدی در تولید بیت کوین در ماه سپتامبر ثبت کردند که منجر به افزایش اندکی در قیمت سهام در 4 اکتبر شد.

اگرچه قیمت بیت کوین (BTC) برای یک ماه دیگر پایین ماند و بین 25100 تا 28500 دلار در نوسان بود، ترازنامه شرکت نیز تقویت شد.

تولید بیت کوین ماراتون 245 درصد افزایش یافت

شرکت استخراج بیت کوین Marathon Digital در ماه سپتامبر در مجموع 1242 بیت کوین استخراج کرد. افزایش چشمگیر 16 درصدی نسبت به آگوست و 245 درصدی نسبت به سپتامبر 2022.

بر اساس نتایج سپتامبر ماراتون، افزایش عظیم در تولید BTC ناشی از افزایش 508 درصدی هش ریت نصب شده توسط شرکت از 3.8 اگزاهش در ثانیه (EH/s) به 23.1 EH/s در سپتامبر 2022 بوده است.

مدیر عامل شرکت Marathon، Fred Thiel در بیانیه ای در 4 اکتبر گفت که این شرکت از رسیدن به هدف خود یعنی 23 اگزهاش در یک پایه نصب شده خرسند است. این شرکت مستقر در ایالات متحده می گوید در حال حاضر به دنبال مکان های معدنی جدیدی است که انرژی های تجدید پذیر کم هزینه را ارائه می دهند:

ما در حال ارزیابی فرصت‌های زیادی برای ظرفیت هش هش 5 اگزاهش بعدی خود هستیم، از جمله مکان‌های بین‌المللی با انرژی‌های تجدیدپذیر کم‌هزینه.»

Marathon می گوید از سال 2023 تاکنون 8610 بیت کوین تولید کرده است. این شرکت دارای 13726 بیت کوین بدون محدودیت و 101 میلیون دلار وجه نقد و معادل های نقدی نامحدود در ترازنامه خود است. این یعنی در مجموع 471.2 میلیون دلار.

به گفته Google Finance، قیمت سهام این شرکت در 4 اکتبر 3.29 درصد افزایش یافت و به 7.54 دلار رسید.

Riot Platforms همچنین تولید BTC را افزایش داد

در همین حال، Riot Platforms استخراج‌کننده بیت‌کوین «به‌طور استراتژیک عملیات استخراج خود را کوتاه کرد» در حالی که تولید BTC خود را 9 درصد ماه به ماه افزایش داد و در سپتامبر 362 BTC تولید کرد.

این شرکت در یک قرارداد بلندمدت قرار دارد که در آن برق پیش خرید شده را به ارائه‌دهنده خدمات شهری با قیمت‌های لحظه‌ای بازار در ازای اعتبارات قطع برق می‌فروشد.

جیسون لس، مدیرعامل Riot Platforms گفت که این قرارداد همچنان منبع درآمدی قوی برای شرکت است:

“با کاهش استراتژیک عملیات معدن، ما 11.0 میلیون دلار اعتبار برق تحت قراردادهای بلند مدت انرژی با ارائه دهنده خدمات برق خود و 2.5 میلیون دلار اعتبار پاسخگویی به تقاضا از مشارکت در برنامه خدمات جانبی ERCOT دریافت کردیم.”

نتایج نشان می دهد که Riot از اعتبارات قطع برق بیشتر از درآمد خالص حاصل از فروش بیت کوین در ماه های آگوست و سپتامبر درآمد کسب کرده است.

مرتبط با: خرید بیت کوین در اکثر موارد به استخراج بیت کوین ارجحیت دارد – تحلیل

در همین حال، لس گفت که مجموع ظرفیت هش خود ماینینگ Riot در حال حاضر 12.5 EH/s است و انتظار می‌رود با نصب 33000 ماینر نسل بعدی بیت‌کوین در اواسط سال 2024، این رقم به 20.1 EH/s افزایش یابد.

بر اساس داده های Google Finance، قیمت سهام Riot در 4 اکتبر با 3.25 درصد افزایش به 9.06 دلار رسید.

CleanSpark “بهترین سه ماهه” و “بهترین سال مالی تاریخ” را ثبت کرد

ماینر بیت کوین CleanSpark 643 بیت کوین در سپتامبر و 6903 بیت کوین در سال مالی از 1 اکتبر 2022 تا 30 سپتامبر 2023 استخراج کرده است. به گفته زک برادفورد، مدیرعامل و رئیس CleanSpark، این بهترین عملکرد شرکت تا به امروز بوده است.

برادفورد در بیانیه ای در 3 اکتبر گفت: “ما بهترین سه ماهه و بهترین سال مالی خود را داشتیم.”

بردفورد اظهار داشت که افزایش راندمان، کاهش هزینه های انرژی و بهره برداری از تاسیسات آن با حداکثر ظرفیت، سه عامل اصلی پشت سر رکورد نتایج شرکت بوده است.

به گفته Google Finance، قیمت سهام CleanSpark در 4 اکتبر 4.61 درصد افزایش یافت و به 3.63 دلار رسید.

بیت دیجیتال که نتایج را در 4 اکتبر اعلام کرد، یکی از معدود شرکت هایی بود که تولید بیت کوین آن در ماه سپتامبر کاهش یافت و با 7 درصد کاهش به 130.2 بیت کوین رسید.

در بیانیه ای در 4 اکتبر، این شرکت کاهش را به دلیل خاموش شدن استخراج کنندگان با سرعت 600 پتاهاش در ثانیه به دلیل قطع تعمیر و نگهداری که توسط شبکه برق در 26 سپتامبر اجباری شد، نسبت داد.

مجله: بیت کوین 2023 در میامی با “چرند بیت کوین” مقابله می کند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید