آسیا اکسپرس: استخراج کننده بیت کوین به حبس ابد محکوم شد، چین به شرکت های ارز دیجیتال پاداش می دهد


تنها چند روز تا راه اندازی خرده فروشی کریپتو در هنگ کنگ باقی مانده است، اما به دلیل فشار بر سرزمین اصلی، جوایزی به شرکت های رمزنگاری و استخراج کنندگان زندانی ارائه شده است.

خلاصه اخبار هفتگی ما از شرق آسیا مهمترین تحولات این صنعت را گردآوری می کند.

HashKey کسب و کار خرده فروشی را در هنگ کنگ راه اندازی خواهد کرد

صرافی کریپتو HashKey، اولین ارائه دهنده دارایی مجازی دارای مجوز هنگ کنگ، درهای خود را برای تجارت خرده فروشی در 28 آگوست به روی ساکنان باز خواهد کرد.

طبق اخبار محلی، سرمایه‌گذاران تنها اجازه دارند تا 30 درصد از ارزش خالص خود را در هنگام استفاده از این پلتفرم در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. در صورت تجاوز از حد مجاز، یک هشدار کنترل ریسک نمایش داده می شود. با این حال، Xiaoqi Weng، مدیر عامل HashKey، خاطرنشان کرد که صرافی “نمی تواند دارایی خالص کاربران را تایید کند” و این محدودیت عمدتا بر اساس “تأیید شخصی” دارایی ها است.

ونگ همچنین توضیح داد که صرافی تاریخچه سرمایه گذاری کاربران را بر اساس اطلاعات ارسال شده در حین راستی آزمایی شناخت مشتری ارزیابی می کند. “[Investment] آنچه مبتدیان می توانند بخرند محدود است.

هنگامی که برای اولین بار در دسترس است، کاربران فقط می توانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را در HashKey هنگ کنگ معامله کنند. ونگ خاطرنشان کرد که کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ هنوز اجازه داد و ستد حاشیه ای محصولات کریپتو یا مشتقات رمزنگاری را بین صرافی های تنظیم شده صادر نکرده است.

سمت تاریک سرکوب ارزهای دیجیتال توسط چین

به نظر می‌رسد چین دیگر نمی‌خواهد شرکت‌های خصوصی بلاک چین در داخل مرزهایش فعالیت کنند و بدون توجه به عواقب آن، برای خلاص شدن از شر آنها مبارزه می‌کند. این اقدام در زمانی انجام می شود که استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای فرار سرمایه در بحران اقتصادی افزایش یافته است.

گزارش‌های رسانه‌های محلی حاکی از آن است که پروژه‌های بلاک چین در چین، مشروع یا غیرمشروع، پاداش‌های واقعی دارند. اول، شرکت های ردیابی شخص ثالث در مورد پروژه های رمزنگاری مخفی در کشور به پلیس گزارش می دهند. اگر این گزارش منجر به دستگیری و از دست دادن دارایی‌ها شود، میلیون‌ها یا صدها میلیون دلار کمیسیون برای پروژه‌های مقیاس بزرگ مانند شرکت ردیابی Multichain به دست خواهد آورد.

یک خبر اخیر منجر به عملیات پولشویی 400 میلیارد یوان (55 میلیارد دلار) ارزهای دیجیتال توسط پلیس چین شد.
یک خبر اخیر منجر به عملیات پولشویی 400 میلیارد یوان (55 میلیارد دلار) ارزهای دیجیتال توسط پلیس چین شد. (دویین)

بعداً، پس از دستگیری، گزارش شده است که مدیران کریپتو مرعوب شدند تا کلیدهای خصوصی پروژه و دسترسی به سرورها را تحویل دهند. سپس پلیس ظاهراً به پردازشگرهای پرداخت شخص ثالث اجازه داد تا در ازای یوان چین، سکه‌ها و توکن‌ها را روی باجه‌ها بریزند.

سپس مدیران ارزهای دیجیتال متهم به اجرای «طرح بازاریابی چند سطحی»، «طرح های هرمی» یا «پولشویی» می شوند. اگر مجرم شناخته شود، این اتهامات منجر به مصادره دولت تمام دارایی های مرتبط با پروتکل خواهد شد.

منابع مدعی هستند که بخشی از این وجوه صرف درآمدهای نیروی انتظامی شده است. ژنگ یائو لیو، وکیل ارشد در موسسه حقوقی شانگهای مانکوئن، نوشت:

در واقع، در دو سال گذشته، در پرونده‌های جنایی مرتبط با رمزنگاری، به‌ویژه پرونده‌های MLM مربوط به رمزنگاری، اجرای قانون انتفاعی دلیل اصلی عدم اعتماد مردم به نهادهایی بوده است که این پرونده را مدیریت می‌کنند. برای مثال، «مشارکت» پرونده‌های جنایی مرتبط با رمزنگاری در جریمه‌های مالی و عواید توقیف بیش از 50 درصد در استان جیانگ سو در مقایسه با سال‌های گذشته است.»

این فشار منجر به خاتمه بسیاری از پروتکل‌ها در سال جاری شده است، به طوری که برنامه‌های بسیار کمی برای کاربران غیر چینی با سرمایه در این پلتفرم‌ها ثبت شده است. جای تعجب نیست که این جرقه موجی از مهاجرت در میان بنیانگذاران وب 3 چینی را برانگیخت و تلاش های مجریان قانون در خارج از کشور را برای بازیابی وجوه “گیر” آغاز کرد.

این آخرین پیامی است که صرافی چینی BKEX قبل از خاموش شدن کل پلتفرم آن و یافتن کارکنانش در هیچ کجا ارسال کرد. (BKEX)

انتشار اوراق قرضه سبز e-CNY

علیرغم سرکوب‌های بی‌وقفه فعالیت‌های رمزنگاری خصوصی، تلاش‌های بلاک چین تحت رهبری دولت در چین به خوبی انجام می‌شود.

در 18 آگوست، اولین اوراق قرضه سبز دیجیتالی بانک مرکزی یوان دیجیتال (e-CNY CBDC) با مبلغ اصلی 100 میلیون یوان چین (14 میلیون دلار)، سررسید دو ساله و نرخ کوپن سالانه 2.6٪ منتشر شد. سالانه

همچنین بخوانید
امکانات

Airdrops: آیا در حال ساختن جوامع هستید یا مسائل مربوط به ساخت و ساز؟

امکانات

3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن: داستان هکر جاده ابریشم

وام های ارائه شده توسط بانک نینگبو برای تامین مالی پروژه توسعه کارخانه پانل های خورشیدی 1.4 گیگاواتی (GW) و 1.0 گیگاواتی در Wuxi استفاده می شود.

e-CNY CBDC به طور مکرر در بیشتر سال جاری به عنوان وسیله ای برای تحریک هزینه های داخلی در بحبوحه بحران مالی داخلی “بطری” شده است. تنها در شهر تیانجین، حجم معاملات e-CNY در نیمه اول سال 2023 از 17.5 میلیارد دلار فراتر رفت و بیش از 302000 تاجر CBDC را به عنوان وسیله پرداخت پذیرفتند.

FBI 41 میلیون دلار ارزهای دیجیتال کره شمالی را ردیابی می کند

در 22 آگوست، دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده از کشف 1580 بیت کوین (41 میلیون دلار) دزدیده شده از پروژه های مختلف توسط هکرهای کره شمالی خبر داد. شش کیف پول نمایش داده شده شامل 60 میلیون دلار سرقت شده از هک Alphapo در ژوئن، 37 میلیون دلار سرقت شده از CoinsPaid در ژوئن و 100 میلیون دلار سرقت شده از کیف پول اتمی در ژوئن است. FBI نوشت:

«سازمان‌های بخش خصوصی باید داده‌های بلاک چین مرتبط با این آدرس‌ها را بررسی کنند و مراقب باشند که در برابر تراکنش‌هایی که مستقیماً با آدرس‌ها یا مشتق‌شده از آن‌ها انجام می‌شود، محافظت کنند. اف‌بی‌آی به افشای و مبارزه با فعالیت‌های غیرقانونی کره شمالی، از جمله جرایم سایبری و سرقت ارز مجازی، برای ایجاد درآمد برای رژیم ادامه خواهد داد.»

این آژانس گفت که معتقد است کره شمالی تلاش خواهد کرد تا وجوه دزدیده شده را نقد کند. تحقیقات جنایی درباره نقش هکرهای کره شمالی در حملات سال گذشته پل هارمونی و پل رونین بریج Sky Mavis همچنان ادامه دارد.

رئیس ماینینگ بیت کوین چین به حبس ابد محکوم شد

یی شیائو، نایب رئیس سابق گروه حزب کنفرانس مشورتی سیاسی استان جیانگشی، بنا به اتهامات نامرتبط فساد و سوء استفاده از قدرت در یک موسسه استخراج بیت کوین، توسط دادگاه متوسط ​​مردم هانگژو به حبس ابد محکوم شده است.

طبق گزارش‌های محلی در 22 آگوست، یی شیائو یک تجارت ماینینگ بیت کوین به ارزش 2.4 میلیارد یوان چین (329 میلیون دلار) تحت نام Jiumu Group Genesis Technology از سال 2017 تا 2021 اداره کرد. شیائو با وجود اینکه می‌دانست ارزهای دیجیتال ممنوع هستند، بیش از ۱۶۰ هزار بیت‌کوین جمع‌آوری کرده است. معدنچیانی که با سایر مدیران شرکت کار می کنند و همچنین 10 درصد از کل برق مصرفی شهر فوژو.

شیائو به دلیل استفاده از مناصب دولتی برای ارائه یارانه های اعطایی، سرمایه و برق به گروه جیامو مجرم شناخته شد. این مقام سابق همچنین از موقعیت خود برای ساختن گزارش های آماری برای پنهان کردن ماهیت واقعی عملیات استفاده کرد.

از سال جاری، چین به دلیل یک سری سرقت داده ها و حوادث پولشویی مربوط به دارایی های دیجیتال، به شدت در فعالیت های رمزنگاری مداخله کرده است. اوایل این ماه، یک شهروند چینی به دلیل خرید 13067 دلار تتر (USDT) از یکی از آشنایانش به 9 ماه زندان محکوم شد.

یی شیائو در انتظار صدور حکم به اتهام فساد و سوء رفتار است (دادگاه بین المللی مردم هانگژو)
یی شیائو در انتظار صدور حکم به اتهام فساد و سوء رفتار است (دادگاه بین المللی مردم هانگژو)


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *