سو انیس، معاون رئیس هات 8 گفت که بیت کوین می تواند به 100000 دلار برسد و حتی 2 تا 5 درصد از ارزش بازار طلا را به خود اختصاص دهد.


تحولات اخیر در استخراج بیت کوین، سو انیس، معاون Hut8 را متقاعد کرده است که ماینرهایی که موقعیت خوبی دارند، پس از نصف شدن بیت کوین بعدی، موفق خواهند بود.

نصف شدن بعدی بیت کوین کمتر از 9 ماه دیگر باقی مانده است، و اتفاق نظر بین تحلیلگران و سرمایه گذاران این است که نصف شدن قیمت بیت کوین را به بالاترین حد خود، حتی بالای 100000 دلار خواهد رساند.

با وجود این باور، عدم ورود جدید به بازار کریپتو، نوسانات کلان اقتصادی فعلی و اقدام اخیر قیمت بیت کوین زیر 30000 دلار اعتبار چندانی به این نظریه در کوتاه مدت نمی دهد.

سو انیس، معاون Hut8 در مصاحبه اخیر با پل بارون، نظرات خود را در مورد اینکه چگونه قیمت بیت کوین در سال آینده به 100000 دلار خواهد رسید و چگونه نصف شدن آینده بر استخراج کنندگان بیت کوین تأثیر می گذارد، به اشتراک گذاشت. Hut8 در حال حاضر موجودی 9152 بیت کوین ذخیره دارد که از این تعداد 8305 بیت کوین بدون محدودیت هستند. ظرفیت هش ASIC نصب شده این شرکت 2.6 ETH/s است و Hut8 44.6 BTC را در ماه جولای استخراج کرده است.

در این مصاحبه، بارون پرسید که آیا افزایش سختی بیت کوین برای ماینرها باعث ایجاد موج جدیدی از فشار فروش در برابر قیمت بیت کوین می شود؟ بارون با استناد به داده های شاخص هشرت مشاهده کرد که افزایش سختی بیت کوین با کاهش قیمت بیت کوین همراه شد.

قیمت بیت کوین، سختی و تنظیم سختی. منبع: شاخص هش ریت

بارون این سوال را مطرح کرد که آیا ماینرها بیت کوین را می فروشند زیرا هاوینگ آینده نیاز به ASICS کارآمدتر را ایجاد می کند و آیا اقدام قیمت قبل و بعد از نصف شدن بیت کوین به اندازه انتظار سرمایه گذاران صعودی خواهد بود.

به گفته انیس:

پویایی‌های بی‌سابقه زیادی در حال حاضر در فضای معدن اتفاق می‌افتد. نکته جالب این است که اگرچه قیمت بیت کوین در یک باند خاص معامله می شود، نرخ هش همچنان آنلاین است، اما همچنان شاهد افزایش نرخ هش هستیم.

انیس موضوع را به شرح زیر توضیح داد:

چیزی که در حال حاضر تغییر کرده این است که ما شاهد اندکی کاهش قیمت بیت کوین هستیم اما هش ریت همچنان در حال افزایش است. چیزی که هیجان‌انگیز و متفاوت است این است که ما در حال ورود حجم عظیمی از ورودی‌های جدید به شبکه جهانی بیت‌کوین هستیم.»

انیس خاطرنشان کرد که 6 گیگاوات انرژی هسته‌ای و تجدیدپذیر در خاورمیانه تولید می‌شود، و از آنجایی که دولت‌های این منطقه استخراج بیت‌کوین را به عنوان یک گزینه بررسی می‌کنند، بدون در نظر گرفتن قیمت، هش‌های آنلاین بیشتری را به همراه دارد. این به شدت با روش کار ماینرهای مستقر در ایالات متحده که به صورت عمومی معامله می شوند متفاوت است.

انیس پیشنهاد کرد که برای زنده ماندن از هاوینگ، ماینرها باید در موقعیتی باشند که از “تک رشته” بودن خودداری کنند، به این معنی که آنها به راه های متعددی برای درآمدزایی فراتر از استخراج بیت کوین نیاز دارند.

تنوع درآمد شامل کاوش در برنامه‌های مختلف هوش مصنوعی، اختصاص بخشی از فضای رک انبار به پردازنده‌های گرافیکی برای شرکت‌های متخصص در آموزش هوش مصنوعی و احتمالاً ارائه خدمات تعمیرات ASIC در سطح صنعتی، و حتی مشارکت در طرح‌های پاسخگویی به تقاضا با تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان بزرگ انرژی است.

مرتبط با: سقوط ماه سپتامبر به 22000 دلار کاهش یافت؟ – 5 چیزی که باید در این هفته در بیت کوین بدانید

قیمت های بالاتر به لطف نصف کردن و در نهایت ETF بیت کوین برنامه ریزی شده است

سرمایه‌گذاران کریپتو سال‌ها منتظر راه‌اندازی ETF بیت‌کوین بوده‌اند، و علی‌رغم هجوم برنامه‌های اخیر، هنوز دریافت تاییدیه توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده دشوار است.

با وجود سابقه تاخیر و انکار، انیس گفت که “ورود یک ETF نقطه ای برای طبقه دارایی فوق العاده صعودی است”، اما او همچنین هشدار داد که تایید می تواند با توجه به استفاده مکرر از سهام استخراج، فشار فروش را بر سهام ماینر وارد کند. به عنوان یک سرمایه گذاری پروکسی در بیت کوین.

انیس در مورد درصد شانس دریافت تاییدیه ETF بیت کوین تا پایان سال 2023 گفت:

“قطعا بهتر از 50. نظر من در این مورد عمدتا به این دلیل بود که بلک راک کلاه خود را در رینگ از سر داشت. بلک راک قوی است و بزرگترین مدیر دارایی در جهان است. کلاه بر روی رینگ است که بگوییم این چیزی است که ما می خواهیم و آنها نفوذ در بازارها در سرمایه گذاری های گذشته فوق العاده است. به همین دلیل است که بسیار مهم است. من فکر می کنم که این تماس آنها یک سیگنال صعودی واقعی است.”

انیس در مورد هدف احتمالی قیمت بیت کوین گفت:

من قطعاً فکر می‌کنم که در چرخه بعدی می‌توانیم هزینه 100000 دلاری برای هر بیت‌کوین را ببینیم، و این بستگی به این دارد که آیا BTC حتی 2٪ تا 5٪ از 13 تریلیون دلار جایگاه طلا را در پرتفوی‌های سازمانی به خود اختصاص دهد یا خیر. اگر BTC حتی 2 تا 3 درصد از ارزش بازار طلا را تصاحب کند، افزایشی باورنکردنی در قیمت ایجاد می‌کند و آن را به 100000 دلار کاهش می‌دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Ray Salmond

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *