پنهان کردن سخت است: سرمایه گذاران بلندمدت بیت کوین برای اولین بار بیش از 76 درصد از کل بیت کوین را در اختیار دارند.


این تجزیه و تحلیل می گوید که پویایی عرضه بیت کوین نشان دهنده درصد بالایی از مالکیت دارندگان بلندمدت است و در نتیجه، سرمایه گذاران بیت کوین باید «محاسبه» کنند.

بیت کوین (BTC) بیش از هر زمان دیگری کمیاب می شود. اگر یک سفته باز قیمت بیت کوین هستید یا تازه وارد بازار شده اید.

آخرین داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode نشان می‌دهد که بخش رکوردی از عرضه فعلی BTC در ذخیره‌سازی بلندمدت قفل شده است.

دارایی های بلندمدت بیت کوین از بالاترین رکوردهای تاریخ فراتر رفت

دارندگان بلندمدت بیت کوین (LTHs) بیش از هر نقطه ای در تاریخ عرضه بیت کوین را کنترل می کنند، یعنی بیش از 76 درصد.

علیرغم افزایش درصدی عرضه با هر بلوک، گروه سرمایه‌گذار بیت‌کوین ترجیحی کم سابقه حضور در بازار را دارد.

همانطور که چارلز ادواردز، بنیانگذار بیت کوین کمی و صندوق سرمایه گذاری دیجیتال سرمایه گذاری Capriole اشاره کرد، این موفقیت اولین بار در طول عمر بیت کوین است.

رکورد 76.2 درصد از شبکه بیت کوین امروز برای دارندگان بلندمدت قفل شده است. نوشت 18 اکتبر در X.

بالاترین رکورد ثبت شده در سال 2015. عرضه مایعات کمتر به این معنی است که همان افراد برای سکه های کمتری پیشنهاد می دهند. شما حساب کنید.”

نمودار سهام عرضه دراز مدت بیت کوین (LTH) درصد. منبع: چارلز ادواردز/X

ادواردز به تأثیر منفی ثبت LTH، یعنی کاهش تدریجی وجوه موجود برای سایر فعالان بازار اشاره کرد.

نمودار Glassnode همراه نشان می دهد که LTH ها به طور قابل توجهی قرار گرفتن در معرض BTC را از اواسط سال 2021 افزایش دادند و در کل بازار نزولی بعدی «بهبود باقی ماندند». از آن زمان، تنها در دوره های کوتاه، درصد عرضه ای که آنها کنترل می کنند کاهش یافته است.

در همین حال، ادواردز در اظهارنظر انحصاری خود برای کوین تلگراف افزود که اگرچه تقاضا برای بیت کوین در نوسان است، اما روند آن مشخص است.

او توضیح داد: «منظورم تقاضا مشابه سال 2015 نیست. منظور من این است که برای همان تقاضا و کاهش عرضه، قیمت باید افزایش یابد (اقتصاد عرضه/تقاضا).

“اما در واقعیت، تقاضا از سال 2015 تا حدودی افزایش یافته است، بنابراین فشار صعودی بیشتری بر قیمت این چرخه وارد می شود. ما هرگز عرضه بیت کوین را به اندازه نصف شدن محدود ندیده ایم.”

سفته بازان BTC همچنان در حاشیه هستند

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، طرف مقابل LTH ها، سهامداران کوتاه مدت (STH) یا سفته بازان نیز توجه زیادی را از سوی ناظران بازار به خود جلب می کنند.

مرتبط: مدل های قیمت بیت کوین به هدف ۱۳۰ هزار دلاری پس از نصف شدن بیت کوین در سال ۲۰۲۴ اشاره می کنند

قیمت محقق شده گروه STH در بیشتر سال جاری به عنوان پشتیبان عمل کرده است و داده های جدید این هفته نشان می دهد که روند ادامه دارد.

تجزیه و تحلیل می گوید که قیمت تحقق یافته STH (قیمتی که تمام سکه های متعلق به STH آخرین بار در آن جابجا شدند) کمی کمتر از 27000 دلار است و BTC/USD که بالاتر از آن در این هفته حرکت می کند، حرکت صعودی قابل توجهی است.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که بیت‌کوین پس از رسیدن به بالاترین سطح دو ماهه، حمایت ۲۸۰۰۰ دلاری خود را حفظ کرده است.

نمودار 1 روزه BTC/USD. منبع: TradingView

در همین حال، در ماه اوت، قرار گرفتن در معرض BTC از لحاظ تاریخی در میان دارایی‌های STH از قبل در رادار قرار داشت.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید