رشد شبکه لایتنینگ بیت کوین طی 2 سال 1200 درصد افزایش یافت


گزارشی که به طور انحصاری از بیت‌کوین صرافی ریور منتشر شده است، نشان می‌دهد که افزایش استفاده از لایتنینگ نقش مهمی در تبدیل بیت‌کوین به یک وسیله مبادله بهتر خواهد داشت.

بر اساس داده‌های تنها River Exchange Bitcoin (BTC)، شبکه لایتنینگ لایه ۲ بیت‌کوین طی دو سال با حدود ۶.۶ میلیون تراکنش هدایت‌شده در ماه آگوست، رشدی معادل ۱۲۱۲ درصد داشته است. این یک جهش قابل توجه در مقایسه با 503000 پاس در آگوست 2021 است.

Sam Wouters، تحلیلگر تحقیقات رودخانه، در گزارشی در 10 اکتبر توضیح داد که افزایش تراکنش های مسیریابی شده، که از بیش از دو گره برای تسهیل انتقال استفاده می کنند، علیرغم کاهش 44 درصدی قیمت بیت کوین و کاهش قابل توجه علاقه جستجوی آنلاین رخ داده است.

ووترز در پستی در 10 اکتبر در ایکس (توئیتر) منتقدان لایتنینگ را مورد هدف قرار داد: «هیچکس از لایتنینگ استفاده نمی‌کند» تا به حال باید یک میم مرده باشد.

رقم 6.6 میلیون ریور برای تراکنش های لایتنینگ یک برآورد پایین تر است. کوچکترین مقدار ممکنی است که می تواند ارزیابی کند. این شرکت همچنین رقم 503000 آگوست 2021 را از مطالعه سال 2021 توسط K33، که قبلاً تحقیقات Arcane بود، دریافت کرد و افزود که نمی‌تواند تراکنش‌های خصوصی لایتنینگ یا تراکنش‌های تنها بین دو شرکت‌کننده را در نظر بگیرد.

رشد تخمینی تراکنش های لایتنینگ بیت کوین به صورت ماهانه انجام می شود. منبع: رودخانه

78.2 میلیون دلار حجم تراکنش نیز در لایتنینگ در آگوست 2023 پردازش شد. این نشان دهنده افزایش 546 درصدی نسبت به رقم 12.1 میلیون دلاری K33 در آگوست 2021 است. واترز خاطرنشان کرد که لایتنینگ در حال حاضر حداقل 47 درصد از تراکنش های زنجیره ای بیت کوین را پردازش می کند.

او افزود: “این یک معیار جالب برای نظارت خواهد بود.” این نشان می دهد که بیت کوین بیشتر به یک وسیله مبادله تبدیل می شود.

رشد تخمینی حجم تراکنش ماهانه بیت کوین لایتنینگ مسیریابی شده. منبع: رودخانه

میانگین اندازه تراکنش لایتنینگ در آگوست 2023 حدود 44700 ساتوشی یا 11.84 دلار بود. ریور تخمین می زند که بین 279000 تا 1.1 میلیون کاربر لایتنینگ در ماه سپتامبر فعال بوده اند.

این شرکت 27 درصد از رشد تراکنش‌های خود را به بخش بازی، نکات رسانه‌های اجتماعی و بخش‌های پخش نسبت داد.

مرتبط با: Coinbase شبکه لایتنینگ بیت کوین را ادغام خواهد کرد: مدیرعامل برایان آرمسترانگ

ریور گفت که میزان موفقیت پرداخت های لایتنینگ در آگوست 2023 در بین 308000 تراکنش در پلتفرم خود 99.7 درصد بوده است. دلیل اصلی این شکست ناتوانی در یافتن مسیر پرداخت با نقدینگی کافی برای تسهیل نقل و انتقال بود.

مجموعه داده ریور شامل 2.5 میلیون تراکنش بود. گره های مجموعه داده ریور 29 درصد از کل ظرفیت و 10 درصد از کانال های پرداخت را در شبکه نشان می دهند.

مجله: 6 سوال برای کی اودا: از گلدمن ساکس تا ارز دیجیتال
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید