بیت کوین از نظر قانونی به عنوان ارز دیجیتال در شانگهای چین به رسمیت شناخته شد


گزارش مشابهی از یکی دیگر از دادگاه‌های چین در اوایل سپتامبر، ارزهای دیجیتال را به‌عنوان دارایی مجازی تحت حفاظت قانون به رسمیت شناخت.

طبق گزارش ها، دومین دادگاه مردمی شانگهای در چین، بیت کوین را به عنوان یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد و غیرقابل کپی شناسایی کرد، در حالی که کمبود و ارزش ذاتی آن را نیز به رسمیت شناخت.

دادگاه چین در 25 سپتامبر گزارشی را در مورد توسعه فناوری های اینترنتی منتشر کرد. در این گزارش آمده است که با توسعه فناوری اینترنت، ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین منحصر به فرد و غیرقابل کپی شدن هستند. در این گزارش آمده است که در بین ارزهای مجازی، بیت کوین با سایر دارایی های دیجیتال متفاوت و منحصر به فرد است.

این گزارش همچنین برخی از ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین، از جمله کمبود نسبی و ویژگی های مالکیت آن را روشن می کند. در این گزارش آمده است که بیت کوین دارای ویژگی های ارز اصلی مانند مقیاس پذیری، سهولت در گردش، ذخیره سازی و پرداخت است. بیت کوین با وجود ماهیت غیرمتمرکز و فقدان مدیریت اقتدار مرکزی، همچنان شاهد استفاده جهانی است.

آخرین گزارش پزشکی قانونی که بیت کوین و ویژگی های آن را به عنوان یک طبقه دارایی شناسایی می کند، مشروعیت بیشتری به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در چین می دهد. علیرغم ممنوعیت کلی ارزهای دیجیتال توسط چین، استدلال های قانونی برای تعریف بیت کوین به عنوان دارایی شخصی در دادگاه های محلی چین مورد توجه قرار گرفته است.

آخرین به رسمیت شناختن، از یکی از دادگاه های بزرگ در شانگهای، علیرغم نگرش خصمانه پکن نسبت به بیت کوین است. چین در سال 2021 تمام انواع فعالیت های ارزهای دیجیتال از جمله استخراج بیت کوین را ممنوع کرده است. اما در طول سال‌ها، بسیاری از دادگاه‌های چین بیت‌کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال را به عنوان دارایی قانونی که توسط قانون محافظت می‌شود، به رسمیت شناخته‌اند.

مرتبط با: چین برنامه های نظارتی مالی ملی جدید را اعلام می کند

همانطور که کوین تلگراف در اوایل این ماه گزارش داد، یک دادگاه مردمی در چین گزارشی در مورد ارزیابی قانونی دارایی های مجازی و تجزیه و تحلیل ماهیت قانون کیفری این دارایی های دیجیتالی منتشر کرد. این گزارش مشاهده کرد که دارایی‌های دیجیتال به عنوان دارایی قانونی واجد شرایط هستند و بنابراین توسط قانون محافظت می‌شوند.

برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در رمزارز، این مقاله را به عنوان یک NFT جمع آوری کنید.

مجله: DeFi با تست استرس روبرو می شود، وزارت دادگستری از تجارت رمزنگاری هنگ کنگ بایننس: Hodler’s Digest، 30 جولای تا آگوست می ترسد. 5


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید