مدیر عامل KuCoin می گوید حفظ حریم خصوصی ویژگی اصلی بیت کوین نیست


جانی لیو، مدیرعامل KuCoin گفت که KYC یک اقدام مهم برای صرافی‌های رمزنگاری برای محافظت و بازیابی وجوه کاربران در صورت سرقت یا هک است.

بین صرافی KuCoin که در حال آماده سازی برای اجرای کنترل های «مشتری خود را بشناسید» (KYC) است، مدیر عامل شرکت استدلال کرد که حفظ حریم خصوصی مهم ترین ویژگی بیت کوین (BTC) نیست.

جانی لیو، مدیرعامل KuCoin در 4 جولای به کوین تلگراف گفت: «تا جایی که به هدف ایجاد بیت کوین مربوط می شود، من فکر می کنم حریم خصوصی تنها یکی از ویژگی های آن است.

به جای حفظ حریم خصوصی، لیو اشاره کرد که مزیت اصلی بیت کوین یک اتاق تسویه حساب است که به دارندگان آن اجازه می دهد در برابر رکودها محافظت کنند. مدیر عامل شرکت اشاره کرد که بیت کوین پس از بحران مالی سال 2008 ایجاد شد که توسط بحران وام مسکن در ایالات متحده آغاز شد. لیو گفت: «این وقایع منجر به تولد بیت کوین شد.

در حالی که برخی ممکن است بر این باور باشند که روش‌های بسیار سخت‌گیرانه KYC برای کاربران خوب نیست، زیرا می‌توانند حریم خصوصی افراد را محدود کنند، مدیر عامل KuCoin معتقد است که چنین سیاست‌هایی سودمندتر از این هستند، زیرا امنیت وجوه کاربران را افزایش می‌دهند.

لیو گفت: “هدف KYC محافظت از دارایی های مردم و اطمینان از محافظت از دارایی ها در دو سطح مختلف است.”

سطح اول مالکیت است، بنابراین می دانید که پول مال شماست. و سطح دوم این است که شما در واقع می توانید دارایی های خود را در صورت سرقت پیگیری کنید. بنابراین اگر دارایی‌های خود را از دست داده‌اید، می‌توانیم منبع را ردیابی کنیم و مطمئن شویم منبع تمیز است.”

مدیرعامل KuCoin گفت که صنعت ارزهای دیجیتال بیشتر و بیشتر با دنیای فیزیکی تعامل خواهد داشت، بنابراین سازگاری ضروری است.

«در اصل، من می‌گویم که در کل چرخه توسعه رمزارز، KYC یک مرحله اجتناب‌ناپذیر و در عین حال بسیار سالم است.»

KuCoin در اواخر ژوئن رسماً اعلام کرد که چک های KYC اجباری را برای همه کاربران جدید در پلتفرم خود از 15 جولای 2023 راه اندازی می کند. کاربرانی که به تازگی ثبت نام کرده اند نمی توانند بدون تکمیل KYC به محصولات و خدمات KuCoin دسترسی داشته باشند. در همان زمان، کاربران غیر KYC موجود می‌توانند به تجارت ادامه دهند، اما سپرده‌های جدید محدود خواهند شد.

مدیرعامل به کوین تلگراف گفت که محدودیت‌های جدید KYC روی KuCoin احتمالاً در کوتاه‌مدت بر حجم معاملات پلتفرم تأثیر می‌گذارد.

مرتبط با: آزمایشگاه های TRM: بیت کوین دیگر رمز ارز انتخابی برای فعالیت غیرقانونی رمزنگاری نیست

لیو گفت: «از آنجایی که قوانین برای مشتریان خاص سخت‌تر و سخت‌تر می‌شوند، می‌دانیم که در کوتاه‌مدت برخی از مشتریان ممکن است آن را ترک کنند. با این حال، KuCoin در درازمدت نسبت به انطباق در مبادلات کریپتو صعودی باقی می ماند و اضافه می کند:

اما در درازمدت، وجوه و کاربران سازگارتر در آینده وارد این صنعت خواهند شد که معادل باز کردن بهتر درها برای همه و ایجاد امنیت بیشتر کاربران است.

طبق گفته KuCoin، این پلتفرم در حال حاضر ۲۷ میلیون کاربر دارد که نسبت به تعداد کاربرانی که یک سال قبل داشت، ۳۵ درصد افزایش داشته است. طبق داده‌های CoinGecko، پس از اعلام ارتقای KYC، حجم معاملات KuCoin از حدود 540 میلیون دلار در زمان نگارش این مقاله به بیش از 660 میلیون دلار افزایش یافته است.

مجله: Web3 Gamer: Super Mario — Crypto Thief، بازی بلاک چین سگا، چالش حقوق بازی های هوش مصنوعی


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *