سرمایه برنبرگ: بیت کوین نصف شد برای میکرواستراتژی سایلر


تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که صعود بعدی بیت کوین قبل از نصف شدن می‌تواند در چهار ماه آینده آغاز شود.

نصف شدن بیت کوین (BTC) آینده بادهای تازه ای را در بادبان های سهام متمرکز بر بیت کوین مانند MicroStrategy، شرکت فناوری که توسط مایکل سیلر تأسیس شده است، به همراه خواهد داشت.

شرکت سرمایه گذاری Berenberg Capital Markets مستقر در نیویورک در یک یادداشت تحقیقاتی به اشتراک گذاشته شده با کوین تلگراف، دلایل چشم انداز صعودی MicroStrategy (MSTR) را توضیح داد که برنبرگ برای آن قیمت 430 دلار تعیین کرد.

به گفته تحلیلگران، MicroStrategy بیشتر ارزش خود را از 152,333 بیت کوینی که تا 28 ژوئن در دفاتر خود نگه داشته است به دست می آورد و اضافه می کنند که افزایش نصف بیت کوین می تواند شاهد افزایش قابل توجه سهام آن باشد.

“[It] انتظار ما این است که قیمت بیت کوین الگوی بازیابی تاریخی قبل و بعد از هر نصف شدن بیت کوین را تکرار کند.

نصف شدن بیت کوین که برای 26 آوریل 2024 برنامه ریزی شده است، با کاهش 50 درصدی نرخ انتشار بیت کوین، نرخ ورود بیت کوین جدید به بازار کریپتو را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

در این یادداشت آمده است: «اگر الگوی تاریخی ایجاد شده توسط سه هاوینگ اول بیت کوین با هاوینگ چهارم ادامه پیدا کند، رالی پیش از هاوینگ حدود چهار ماه دیگر آغاز خواهد شد.

همانطور که برنبرگ تاکید کرد، چرخه های نصف کردن قبلی شاهد افزایش قیمت بیت کوین حداقل 682٪ بود. در زمان نصف شدن اول بیت کوین در 28 نوامبر 2012، قیمت بیت کوین حدود 12 دلار بود.

پس از 367 روز، قیمت آن به 1164 دلار رسید.

تحلیلگران خاطرنشان کردند که در حالی که عرضه بیت کوین از یک “مسیر از پیش تعیین شده” پیروی می کند، تقاضای کلی برای بیت کوین باید قبل از اینکه کسی بتواند “اندازه بالقوه” رالی آینده را پیش بینی کند، اندازه گیری شود.

برای اندازه‌گیری این، این تحقیق به افزایش اخیر پرونده‌های ETF بیت‌کوین نقطه‌ای توسط برخی از «بزرگ‌ترین و با سابقه‌ترین» مدیران دارایی جهان، به عنوان شاهدی بر پذیرش فزاینده بیت‌کوین توسط نهادها نگاه کرد.

یادداشت سرمایه گذار همچنین توجه را به اظهارات طرفدار بیت کوین توسط لری فینک، مدیر عامل بلک راک در 5 ژوئیه جلب کرد، جایی که به نظر می رسید او یک “بیشینه گرای بیت کوین با اعتقاد بالا” است.

مرتبط با: شوک عرضه بیت کوین قیمت بیت کوین را به 120000 دلار خواهد رساند – Standard Chartered

گزارش تحقیق توسط تحلیلگر سهام، مارک پالمر، همراه با شرکای متیو لافلش و حسن سلیم نوشته شده است.

بر اساس داده های TradingView، سهام MicroStrategy در حال حاضر با قیمت 408 دلار معامله می شود و از ابتدای سال 2023 تا کنون نزدیک به 180 درصد افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت بیت کوین از ابتدای سال 84 درصد افزایش یافته است.

مجله: چگونه افراد باهوش روی ممکوین های احمقانه سرمایه گذاری می کنند – برنامه 3 نقطه ای برای موفقیت
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *