هنرمندان گرافیتی Street Cy₿er شهر را با بیت کوین نقاشی می کنند


نه ماه پس از تأسیس، بیش از 100 هنرمند خیابانی، موسیقی‌دان و علاقه‌مند به بیت کوین به جمع هنرمندان Street Cy₿er پیوستند.

از پارک های اسکیت گرفته تا سایت های ساخت و ساز، ایستگاه های قطار و ایستگاه های اتوبوس، یک جفت هنرمند گرافیتی دوستدار بیت کوین از بارسلونا، اسپانیا به طور خستگی ناپذیری تلاش می کنند تا خبر خوب را در مورد بیت کوین منتشر کنند.

Street Cy₿er، جامعه ای متشکل از هنرمندان و علاقه مندان، از زمان شکل گیری آن در ژانویه 2023 در سراسر اروپا هنر خیابانی بیت کوین (BTC) را برای افزایش آگاهی در مورد ارز دیجیتال ایجاد کرده است.

«خیابان» یکی از بنیانگذاران Street Cy₿er به کوین تلگراف گفت که این تیم متشکل از بیش از 100 مربی، علاقه مندان، هنرمندان، موسیقیدانان، فعالان و روزنامه نگاران است. تلاش آنها را می توان در بارسلونا، لندن، برلین، مادرید، پراگ، ریگا (لتونی) و تالین (استونی) مشاهده کرد.

گرافیتی بیت کوین در وب سایت Street CY₿ER. منبع: Street CY₿ER.

بسیاری از آثار هنری که آنها در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند، بیانیه‌های قدرتمندی درباره شکست‌های ادعایی سیستم مالی سنتی و جایی که بیت‌کوین می‌تواند وارد بازی شود، است. هدف دیگر آثار هنری صرفاً افزایش آگاهی در مورد ارزهای دیجیتال است. استریت به کوین تلگراف گفت:

“هنر خیابانی همچنین راهی برای دور زدن رسانه های سنتی است که اغلب توسط منافع قدرتمند کنترل می شود.”

انگیزه Street Cy₿er پشت هنر خیابانی بیت کوین ساده و ساده است: تلاش برای جهانی عادلانه تر.

همزیستی بین هنر خیابانی و بیت کوین بسیار قوی است. این دو جنبش با همکاری یکدیگر به ایجاد جهانی عادلانه تر و عادلانه تر کمک می کنند.

گالری وب سایت Street Cy₿er در حال حاضر بیش از 70 تصویر از آثار هنری را نشان می دهد که همگی نشان بیت کوین را دارند یا نام آن را ذکر می کنند.

«بیت کوین بخرید، بودجه دولتی را کاهش دهید»

گرافیتی بیت کوین توسط Street Cy₿er. منبع: Street Cy₿er

استریت در مورد بخش‌های خاصی از کار خود گفت که فرضیه پشت «Buy Bitcoin Defund Government» این است که مردم به این فکر کنند که چگونه بیت‌کوین می‌تواند با کاهش نقش دولت در زندگی مردم به ایجاد جامعه‌ای آزادتر کمک کند.

بیت کوین راهی صلح آمیز برای اعتراض به دولت و سیاست های آن است. این راهی برای خروج از سیستم مالی سنتی است [and] از ظلم و ستم دولت خلاص شوید.»

استریت گفت که بیت کوین برای ساختن یک «جامعه جدید» که برخاسته از آزادی فردی و همکاری داوطلبانه است استفاده می شود. این فلسفه ای است که توسط بسیاری از آنارشیست های ارزهای دیجیتال در سراسر جهان مطرح شده است.

“جنگ را غیرقابل تحمل کنید”

پوستر “جنگ را مقرون به صرفه کنید”. منبع: Street Cy₿er

استریت می‌گوید کمبود بیت‌کوین کار را برای دولت‌ها سخت‌تر می‌کند که به جنگ بپردازند، زیرا آنها نمی‌توانند بیت کوین بیشتری را برای تامین مالی خود چاپ کنند.

او گفت: «این کار حفظ ارتش‌های بزرگ را برای دولت‌ها سخت‌تر می‌کند و جنگ را کم‌هزینه‌تر می‌کند».

استریت معتقد است که اگر جنگ‌ها به طور فرضی با بیت‌کوین تامین مالی می‌شد، شفافیت این ارز دیجیتال مخفی کردن هزینه‌های جنگ را برای بازیگران دولتی سخت‌تر می‌کرد و چنین حملاتی بیشتر توسط دولت‌های مخالف دستگیر می‌شد.

هنرمند گرافیتی در حال کار منبع: Street Cy₿er

علاوه بر این، استریت گفت که پیام «بیت‌کوین جنگ را مقرون‌به‌صرفه می‌سازد» با حمایت از صلح و آزادی در سراسر جهان مرتبط است.

کتاب منتشر کن نه پول

پوستر «چاپ کتاب، نه پول» در تقاطع اتوبوس در بارسلون. منبع: Street Cy₿er

استریت معتقد است که اگر دولت ها به جای چاپ پول از بیت کوین برای تامین مالی آموزش استفاده کنند، آموزش رایگان در سراسر جهان امکان پذیر است.

استریت گفت که به دلیل کمیاب بودن بیت کوین، دولت ها در مورد اینکه کجا آن را تخصیص دهند دوبار فکر خواهند کرد:

بیت کوین یک منبع کمیاب است، بنابراین دولت ها باید مراقب نحوه خرج کردن آن باشند. این امر باعث می‌شود که دولت‌ها در قبال شهروندان خود پاسخگوتر شوند و به آموزش در اولویت اصلی تبدیل شوند.»

تمام هنرهای خیابانی بیت کوین Street Cy₿er دارای انگیزه سیاسی نیستند. این تیم همچنین با نمایش نماد بیت کوین با نام هایی مانند ماریو و رونالد مک دونالد توجه دوستداران کارتون را به خود جلب می کند.

گرافیتی بیت کوین توسط Street Cy₿er. منبع: Street Cy₿er

تیم Street Cy₿er اخیراً یک پروژه “Bitcoin: The Art of Revolution” را در بارسلون اسپانیا ایجاد کرده است که میزبان نمایشگاه ها، کارگاه ها و سخنرانی های مختلفی برای کسانی است که می خواهند درباره بیت کوین اطلاعات بیشتری کسب کنند.

لوگوی بیت کوین در سراسر جهان

طرفداران بیت کوین همچنین از روش های نوآورانه دیگری برای انتشار اخبار در مورد ارز دیجیتال استفاده می کنند.

در ماه مارس، یک لوگوی بیت کوین با عنوان “Examine Bitcoin” بر روی بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت آلمان و بانک های مرکزی کشورهای دیگر مانند جمهوری چک و سوئیس پیش بینی شد.

این پیش بینی در زمانی انجام شد که بخش بانکداری جهانی پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی و بانک امضا در ایالات متحده در کانون توجه قرار گرفت.

مرتبط با: بیت کوین به دلیل «هنر» وارد جنگ داخلی شد

چند ماه پیش در ژانویه، لوگوی دیگری از بیت کوین بر روی برج Fernsehturm برلین، بلندترین ساختمان آلمان چشمک زد. کارشناس آلمانی بیت کوین پشت این ایده گفت که آنها می خواستند توجه را به ارز دیجیتال جلب کنند.

یک اسپارتی با چشم‌های آرم بیت‌کوین و عبارت «HODL (Hold on for Dear Life)» در سال ۲۰۲۰ توسط عابران پیاده در هنگ‌کنگ مشاهده شد.

این هنر حتی تحسین تایلر وینکلووس، مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال Gemini را برانگیخت.

برخی از مدافعان به روش های ساده تری برای گسترش آگاهی متوسل شده اند. “Stuff4btc” پیام را با قرار دادن برچسب روی صندلی ها، میزها و تیرهای چراغ در مکان های عمومی پخش می کند.

مجله: کتیبه های تکراری – «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید