وکیل جورج باچیاشویلی اتهامات سوء استفاده از 39 میلیون دلار بیت کوین را رد می کند


دادستانی جورجیا مدعی است که جورج باچیاشویلی میلیاردر در سال 2017 از 8253.13 بیت کوین سوء استفاده کرده است که در آن زمان 39 میلیون دلار ارزش داشت.

تیم حقوقی به نمایندگی از کارآفرین میلیاردر جورج باچیاشویلی با انتشار بیانیه ای اتهامات مطرح شده توسط دفتر دادستان کل جورجیا را به اتهام سوء استفاده 39 میلیون دلاری از بیت کوین (BTC) رد کرد.

در 6 جولای، دادستان باچیاشویلی را به سوء استفاده از ارزهای دیجیتال و پولشویی متهم کرد. در سال 2015، این دفتر گفت که باچیاشویلی در حال استخراج بیت کوین با سرمایه‌گذاری بود که انتظار داشت سود به نسبت وجوه سرمایه‌گذاری شده تقسیم شود.

این آژانس دولتی ادعا کرد که باچیاشویلی در آن زمان در سال 2017، 8253.13 بیت کوین به ارزش حدود 39 میلیون دلار سود کسب کرد و نتوانست مبلغ مناسب را به سرمایه گذار پرداخت کند. در حالی که بیت کوین حدود 30000 دلار است، مقدار سود BTC که گفته می شود توسط باچیاشویلی ایجاد شده است در زمان نگارش این مقاله حدود 250 میلیون دلار ارزش دارد.

این دفتر همچنین ادعا کرد که باچیاشویلی جزئیات ارز دیجیتال توقیف شده را پنهان کرده است تا وجوه را به کیف پول های مختلف منتقل کند و از پول برای تراکنش های مالی استفاده کند.

در همین حال، رابرت آمستردام، یکی از بنیانگذاران Amsterdam & Partners LLP، که نماینده باچیاشویلی است، در بیانیه ای گفت که این اتهامات “بر اساس هیچ یافته واقعی یا تحقیقات جدی” نبوده، بلکه “با انگیزه های سیاسی” مطرح شده اند.

به گفته آمستردام، این اتهامات نشانه منفی برای حاکمیت قانون و سرمایه گذاری است. وکیل بر قصد آنها برای مبارزه با اتهامات و تلاش برای کشف حقیقت تأکید کرد.

مرتبط با: پانل اخلاقی دولت کره جنوبی برای رسیدگی به اتهامات نمایندگان مجلس در مورد سوء استفاده در تجارت کریپتو: گزارش

این وکیل همچنین در بیانیه مطبوعاتی گفته است که از دستگاه دولتی “به عنوان وسیله دزدی” سوء استفاده شده و باچیاشویلی صرفا به دلیل عقاید سیاسی خود مورد هدف قرار گرفته است. وی افزود: این اتهامات مایه شرمساری کشور است و ما قصد داریم موکل خود را با تمام اقدامات موجود چه در داخل و چه با وکیل همکار خود در گرجستان و بین المللی توجیه کنیم.

مجله: جهان کریپتو منحصر به فرد و شگفت انگیز کره جنوبی
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *