بیت کوین در غرب آفریقا با حرکت آموزش کشش پیدا می کند


با افزایش احساسات ضد فرانسوی در غرب آفریقا، Bitique درهای خود را باز می کند، کنفرانس “Bitcoin Mastermind” را فرا می خواند و گره های بیشتری برای تأیید بلاک چین بیت کوین آنلاین می شوند.

پذیرش بیت کوین (BTC) در غرب آفریقا تحت سلطه نیجریه، مرکز ارزهای دیجیتال و موتور اقتصادی منطقه است. اما در پس زمینه احساسات ضد فرانسوی، تلاش های آموزشی بیت کوین در آفریقای غربی فرانسوی زبان نیز رونق می گیرد.

سنگال اخیراً اولین مرکز تبادل فیزیکی و آموزشی بیت کوین خود را به نام Bitique افتتاح کرده است و کشور 17 میلیونی در ماه دسامبر میزبان یک انجمن بیت کوین دیگر در پایتخت، داکار، خواهد بود، جایی که یک مدافع محلی بیت کوین، با نام مستعار نورو، یک گره بیت کوین مستقل را اداره می کند. پرتو از فضا

در بنین، کشوری با 13 میلیون نفر در غرب نیجریه، ماه آینده کنفرانس بیت کوین Mastermind فقط برای بیت کوین برگزار می شود. بیت کوین Mastermind اولین در نوع خود در کشور است که کارآفرینان بیت کوین و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال را از گروه ها و مشاغل محلی مانند Izichange، GoesPay و Flash گرد هم می آورد و فضایی را برای افراد محلی فراهم می کند تا در مورد بیت کوین بیاموزند.

برای درک بهتر بیت کوین و تحول یا انقلاب کریپتوهای غرب آفریقا، کوین تلگراف با نورو، بنیانگذار داکار بیت کوین دیز و بیت کوین سنگال، و لویک کاساموتو، بنیانگذار بیت کوین مسترمایند صحبت کرد.

جزر و مد بالا تمام قایق ها را بلند می کند

کشورهای فرانسوی زبان غرب آفریقا تابع واحد پول فرانک سی‌اف‌ای آفریقای غربی هستند که توسط اکونومیست به عنوان «خماری استعماری» توصیف شده است. سنگالی ها با صدای بلند از ارز انتقاد می کنند. برخی از حامیان بیت کوین، مانند علاقه مندان به ارزهای دیجیتال و کارآفرین ماما بیت کوین، توضیح می دهند که شکایت از این ارز کاملاً طبیعی است. این یک انتقاد پنهان از سیاست فرانسه پسااستعماری در منطقه است.

احساسات ضد فرانسوی در طول تاریخ در منطقه وجود داشته است، اما اخیراً در تظاهرات عمومی نیز تجلی یافته است. کشور همسایه مالی اخیراً زبان رسمی کشور یعنی فرانسوی را کنار گذاشته است. این قانون از سال 1960، زمانی که کشور استقلال خود را به دست آورد، لازم الاجرا است.

کودتای نظامی اخیر در نیجر در شرق مالی و شمال نیجریه نشان دهنده یک شکست قابل توجه برای امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و استراتژی نظامی فرانسه در منطقه بود. روزنامه مشهور فرانسوی لوموند اظهار داشت که این کودتا یک “ضربه جدید و سنگین” به استراتژی نظامی فرانسه در منطقه ساحل نیجر است.

در آفریقای غربی فرانسوی‌زبان، ابتکارات ارزهای جایگزین افزایش زیادی دارد. تعداد فزاینده‌ای از سنگالی‌ها به بیت‌کوین به‌عنوان وسیله‌ای برای پس‌انداز و مبادله روی می‌آورند، در حالی که Kassamoto از Bitcoin Mastermind در بنین به Cointelegraph گفت که تعداد Beninoisهایی که به بیت‌کوین روی می‌آورند نیز در حال افزایش است.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟

در غرب، بیشتر بحث های مالی و آموزش به صورت آنلاین انجام می شود. با این حال، در کشورهای غرب آفریقا، تأکید بر رویارویی های فیزیکی و تعاملات واقعی است. نورو گفت که در طول شیوع COVID-19، بحث‌ها در مورد بیت‌کوین و پول به پلتفرم‌های آنلاین مانند ClubHouse و X (توئیتر سابق) منتقل و محدود شد، اما پس از شیوع بیشتر فضای فیزیکی باز شد.

نورو Bitique را در منطقه تجاری داکار افتتاح کرد. منبع: نورو

در واقع، همانطور که کاساموتو توضیح می دهد، یکی از کلیدهای باز کردن سطوح عمیق تر آموزش مالی و نشان دادن اینکه چگونه غرب آفریقا می توانند از ارز غیرمتمرکز مانند بیت کوین استفاده کنند، تعاملات دنیای واقعی است:

کنفرانس‌ها، جلسات و فروشگاه‌های بیت‌کوین فرصت‌هایی را برای آموزش، اطلاع‌رسانی و تعامل مستقیم فراهم می‌کنند. کنفرانس‌ها و نشست‌ها جامعه را گرد هم می‌آورد، دانش را به اشتراک می‌گذارد و تجربیات را تبادل می‌کند.»

نورو Bitique، اولین فروشگاه فیزیکی بیت کوین داکار را برای تجارت ارزهای دیجیتال افتتاح کرد. وی با بیان اینکه در کنار خدمات معاملاتی، برنامه‌های آموزشی برای یادگیری بیت کوین به صورت حضوری برای افراد در نظر گرفته می‌شود، توضیح داد: هزینه دوره‌های آموزشی حدود 10000 فرانک خواهد بود. [$16] برای دو یا حتی سه ساعت تمرین.»

آموزش حضوری همراه با مجموعه ای از جلسات کلاسی است که بیت کوین سنگال در سراسر کشور اجرا می کند به نام برنامه “Baol Digital Kids” که به بچه ها نحوه استفاده از بیت کوین و شبکه لایتنینگ را آموزش می دهد.

کودکانی که اولین ساتوشی خود را در این ویدئو از طریق شبکه لایتنینگ لایه 2 دریافت و ارسال می‌کنند، می‌توانند این پول را در تعداد فزاینده‌ای از بازرگانان فهرست شده در ابزار منبع باز بیت کوین BTCmap.org خرج کنند. تنها در 18 ماه، داکار از یک دفتر کوچک بیت کوین به ده ها مغازه دار، رستوران و کافه تبدیل شده است که ارزهای دیجیتال را می پذیرند.

نورو اخیراً کیت Blockstream Satellite را دریافت کرده است که در صورت نصب به آن امکان می دهد یک گره بیت کوین را اجرا کند که در برابر قطع شدن شبکه محافظت می شود. سرویس اینترنت در غرب آفریقا ممکن است گاهی اوقات نامنظم و غیر قابل اعتماد باشد. به گفته Blockstream، کیت ماهواره‌ای یک جریان پیوسته از بلوک‌ها را برای تایید نود فراهم می‌کند و اطمینان می‌دهد که هر گره کامل بیت کوین متصل “ایزوله یا پارتیشن” نیست.

کاساموتو چیزی را که به عقیده او یکی از اولین گره های بیت کوین بنین است، همراه با همکارانش در چندین مرز در بنین اجرا می کند.

او توضیح می دهد که در حالی که پذیرش بیت کوین در حال افزایش است، به دلیل ارتباط آن با کریپتو با خطراتی همراه است:

پذیرش بیت کوین در غرب آفریقا به شدت توسط ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی و مانع می شود.

کاساموتو گفت که جنبه درآمدزایی کریپتو افراد بیشتری را به «جهان کریپتو» می‌کشاند، اما کلاهبرداری‌های رمزنگاری، ضرر و فرش به جذابیت بیت‌کوین آسیب رسانده است. وعده ثروت کریپتو برای جذب افراد تازه کار به بیت کوین لزوما خوب نیست.

او گفت: «این برای بیت کوین سمی است زیرا این افراد به سرعت از ضررهای خود ناامید می شوند و آن را با بیت کوین مرتبط می کنند زیرا حتی زمانی برای تشخیص تفاوت ندارند.

کاساموتو گفت آنچه جامعه غرب آفریقا باید بداند «بیت کوین است نه رمزارز».

جلسات بیت کوین بیشتری وجود دارد و بنابراین فرصت های بیشتری برای نشان دادن آنچه بسیاری از صرافی ها و رهبران فکری بیت کوین برای مدتی موعظه کرده اند: اینکه می تواند بین بیت کوین و بقیه بازار کریپتو تفاوت وجود داشته باشد.

مرتبط با: پروژه ارز دیجیتال Worldcoin در کنیا به حالت تعلیق درآمد

جمهوری آفریقای مرکزی که در سال 2022 با پذیرش بیت کوین به عنوان یک ارز قانونی به تیتر خبرها تبدیل شد، ابتدا توسط اکثریت جامعه بیت کوین افزایش یافت و سپس سقوط کرد. پس از پذیرش بیت کوین، توکن رمزنگاری خود به نام Sango Coin را معرفی کرد و این کشور در حال حاضر در حال آزمایش توکن سازی دارایی های دنیای واقعی مانند زمین های کشاورزی است.

یکی دیگر از کنفرانس های بزرگ بیت کوین و آموزش امسال در غنا در شرق بنین برگزار خواهد شد. جک مالرز، مدیر عامل Strike و الکس گلادشتاین، مدیر ارشد استراتژی بنیاد حقوق بشر، به عنوان بخشی از کمپین آموزشی بیت کوین در غرب آفریقا سخنرانی خواهند کرد.
نویسنده: Joe Hall

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *